Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Direktiva Evrope ???

Direktiva Evrope ???

Mene te nenehne direktive iz Bruslja že kar malo motijo, ker posegajo v našo državno pristojnost, nenehno in na vseh področjih. Ne samo, da smo prevzeli evro, in rezervirano njim prostovoljno polnimo malhe s svojim zasluženim denarjem, ampak nam odrejajo že vse sorte. Mislim, da nas imajo za ene bu..le. Če pogledam Romunijo, ki je tudi v Evropi, pa mi -…..omg :II
Prav tako so nas nategnili na mnogih področjih, kjer bi morali kaj dobiti sredstev od Evrope (no saj kakšno malenkost res dobimo, ampak ni tisto, akr so nam obljubljali pred vstopom). Tako imamo balkanske plače in standard, pa evropske cene in evropske direktive. Evropa nam grozi z ogromnim plačilom penalov za emisije onesnaženega zraka, ki ga povzroča ves ta grozni tranzit čez Slovevnijo, katerege smo MORALI dopustiti.
Prav tako so nas prisilili, da smo odprli meje za zaposlovanje tujcev iz EU, tako je Slovenija preplavljena z Slovaki, Čehi….
Povejte, kaj je dobrega od te Evrope, razen tega, da imam isti denar kot Italija in Avstrija?????
Prav tako smo zjebali kmetijstvo s tem, ko imamo eu kvote, koliko smemo česa pridelati in potem moramo to izvoziti, nato pa kupovati nazaj za drag denar mleko, moko, koruzo neznanega izvora in kvalitete….
Jaz imam občutek, da je tale EU velik nateg in da smo prostovoljno dali nekim izbrancem v roke vso oblast in jim predali vse svoje zaslužke in se zaobljubili, da bomo kupovali samo od njih.
Da ne govorim o NATU, ki je podaljšek Amerike in mi, mala Slovenija, na veliko nabavljati opremo, čeprav smo tako majhna država !
No, povejte svoje mnenje!!Se vam Evropa še zdi v redu???

Dobro jutro !!!

Smo pozabili, kako je bilo na balkanu?

=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=: Kocinca med zobmi je moteča. Kot las v juhci.
nova
Uredništvo priporoča

Slovenija da je preplavljena s Čehi in Slovaki? Kje pa so? Na našem koncu ni nobenega. Ne pretiravaj, dvomljivec.

Pri nas jih je polno-tovarna.

Saj ne rečem, da je vse, kar pride iz Evrope, zlato, pa vendar se mi zdi, da malce pretiravaš. Najprej s Čehi in Slovanki – res ne vem, kje jih ti toliko vidiš. Če kje, potem zagotovo samo tam, kjer se ljubim Slovencem ne dela. Torej hvala bogu, da pridejo in delajo – s tem pač delajo profit (slovenskemu) podjetju.

Kar se kmetijstva tiče, pa tudi še nisem slišal, da bi morali mleko najprej izvažati, potem pa ga nazaj dragega uvažati??? Si ti malo čez les ali kaj? Če se kmetje odločijo, da mleko raje prodajo npr. v italijansko mlekarno kot v slovensko, so se tako odločili verjetno zato, ker jih Italijani več in boljše plačajo. Če se trgovec odloči, da bo uvozil avstrijsko mleko ali jogurte, se je tako odločil zato, ker ga dobi ceneje ali pa ker tako želijo kupci. Pa ne reči, da to ni fino tako za kmeta, kot trgovca in na koncu tudi kupca.

Ko govoriš o balkanskih plačah in standardu, bi te rad opomnil, da k sreči, res k sreči, že dolgo dolgo s plačami ne spadamo na Balkan. Oni lahko samo sanjajo o takšnih plačah in standardu, celo Hrvati, kaj šele kje v Bosni ali pa Makedoniji ali Bolgariji npr. Naše plače so popolnoma primerljive s povprečjem v EU, res pa je, da ne dosegajo nemških ali pa švedskih, npr. Pa ne misli, da si jaz takšne plače in standarda ne želim; nasprotno, ampak pri kritikah je potrebno biti tudi realen.

Sam ti težko povem, kaj dobrega nam je EU prinesla, ker nisem strokovnjak, bom pa vseeno poskusil s tistim, kar vem: enoten evropski trg (podjetja lahko brez kakršnihkoli administrativnih ovir (carin, uvoznih in izvoznih dovoljenj…) kupujejo in prodajajo na celotnem EU območju); s svojo valuto lahko kupujem praktično po vsej Evropi in celo po vsemu svetu; brez potenga lista lahko potujem skoraj po celi Evropi; študentje lahko bistveno lažje izbirajo kraj študija po celi Evropi kot prej; zaposlitev lahko iščem povsod, kjer pa so za to še kakšne ovite, pa jihj kmalu ne bo več; pa še in še in še bi lahko našteval.

Če te nisem prepričal, pa se postavi v kožo recimo Hrvata, ki so bili, ko smo se razšli, približno enako razviti in v enakem položaju kot mi, pa boš videl, če nam je Evropa kaj koristila ali ne.

Ja, sedaj pa imamo posledice tega, da aktualna vlada ni popucala in je popustila, da so levi podtaknili neodvisne strokovnjake, ki so se kmalu izkazali za “neodvisne” – Matej Lahovnik, Zdenka Cerar, naš vrli vseslovenski komisar in pogajalec Potočnik so vsi prestopili v LDS kmalu po izvolitvi, če me spomin ne vara.

Torej, pobaraj Potočnika glede teh očitkov. On se je pogajal in še sedaj nekaj počne v Bruslju, ampak sumim, da se gre evropejca in nam zato verjetno ne bo toliko koristil.

janez ne šinfaj čez Potočnika on je najbolj priljubljen Slovenec:-)

Zakaj že!!!????

Aja v LDS je:-)

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

New Report

Close