Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Sin lažji astmatik-kateri šport?

Sin lažji astmatik-kateri šport?

Našega 6 letnika bi vpisali k nogometu. Sam je izredno navdušen, meni, kot staršu pa se tudi zdi pozitivno, da se otrok športno udejstvuje. Problem je (če je), ker je sin astmatik. Sicer v blažji obliki, konstantnega zdravljenja nima, torej zaščite, le v primeru, ko zboli na bronhijih, takrat mu zdravnik predpiše Ventolin in Flixotide. Res je, da mu skoraj vsak večji prehlad povzroči bronhitis in posledično astmo, vendar to z leti bledi. Recimo letos se je to zgodilo “le” 1x. Skrbi me, da je nogomet vseeno prenaporen za otroke, ki imajo probleme z otežkočenim dihanjem, zato me zanima, če je med vami mogoče mamica/očka, katere-ga otrok obiskuje katerikoli šport, ki zahteva večjo fizično kondicijo. Sicer se bom predno bomo sina vpisali k kateremukoli športu posvetovala s pediatrom, ampak vseeno me zanima mnenje, mogoče iz prve roke.

Hvala za odgovore in lp.

Katerikoli sport, razen saha 🙂
Z nabiranjem kondicije se sirijo bronhiji in posledicno se lazje diha.
Poznam kar nekaj profesionalnih sportnikov z astmo.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Dokler nima težav, mu jaz ne bi postavljala omejitev. Če pa boš videla, da ima ob obremenitvi težave z dihanjem, pa boš potem ukrepala.

Hči ima astmo, dnevno jemlje zdravila. Sicer aktivno ne trenira nobenega športa ampak ji nasploh v življenju ne postavljam omejitev, saj astmo lepo nadziramo in ni posebnih težav.

nova
Uredništvo priporoča

Moj sin je imel tudi podobne težave in je kljub temu začel trenirati nogomet. Šlo je brez problemov. Še vedno se ukvarja z nogometom – pri 18 letih že 4 leta brez težav in brez zdravil.

Menda priporočajo judo.

jaz sem slišala, da je ravno nogomet priporočljiv za asmatike- skoz na zraku, in krepi si pluča, srce,.. če pa ga kej zvije med treningom, pa naj ima ventolin pri sebi.

Hvala vsem za odgovore. Skrbi me predvsem to ja, da bi ga zvilo med terningom. Glede na to, da ima trener pod okriljem več otrok, verjetno nebi posebne pozornosti polagal na sina, kar povsem razumem. To je pač skupinski šport in skrbi me, da če bi šlo kaj narobe bi mi potem očitali češ kaj pa bolanega otroka sploh vpisujete k športu. Sicer sem tudi jaz brala in slišala, da je za astmatike priporočljivo se ukvarjati s športom in s tem krepiti bronhije. Sicer pa smo iz manjšega mesta in prav velike izbire nimamo. Poleg nogometa še rokomet, košarka in karate. Navdušen je nad nogometom. Bomo poizkusili, saj nehamo lahko še vedno.

Lp

Moja otroka sta oba alergika in astmatika, ukvarjata se z vsem mogočim športom brez problemov. Imata pa zdravila. Oba trenirata karate in kajak na mirnih vodah, poleg tega pa veliko smučata, bordata, kolesarita, hodita v hribe.
Sin od dobre prijateljice prav tako astmatik, pa že nekaj let trenira nogomet,posebnih težav zaradi tega nima.
Naj kar začne s treniranjem:)
LP A.

Naš (10 let) je tudi astmatik in alergik pa igra tenis, plava, poleg tega pozimi drsa in smuča, v šoli igra nogomet – brez težav. Če je astma pravilno vodena je šport prej koristen kot škodljiv.

V otroštvu sem bila hud astmatik in zdravnik me je ‘nagnal’ plavati. Po parih letih je astma izginila. No, težko je reči, da ravno zaradi plavanja, a plavanje mi zagotovo ni škodilo.

Na olimpijadi je bilo najvec bivsih asmatikov ravno plavalcev.

Ja, plavanje je tisto.

New Report

Close