Med.Over.Net

Starši in otroci

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Za naše navihance je potrebno biti iznajdljiv, domiseln, ustvarjalen, igriv, vesel, nasmejan, iskren, vztrajen, včasih zaskrbljen ... Preberite izkušnje in zaupajte svoje.

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

MirjanaFrankovic

Boleča kila v nosečnosti?

Default avatar

Mammica

Pozdravljene vse mamice,

Imam en velik problem, a je še katera imela podobno situacijo oz. PROBLEM?

Sem v 27 tednu nosečnosti, to je moja druga nosečnost, pri prvi nosečnosti se mi je pojavila kila in mi zatekla v 6 mesecu nosečnosti, ni bila boleča, ginekologinja mi je samo naročila, da naj malce popazim in da bo verjetno po porodu izginila, če ne, bo pa potrebna operacija. Kila je po porodu izginila.

Zdaj v drugi nosečnosti mi je kila zatekla že v 3 mesecu nosečnosti, zdaj je pekoča v sedečem položaju in boleča pri hoji, po daljšem ležanju se umiri, nato pa spet, recimo ponoči se umiri, zjutraj ko se oblačim za v službo je že boleča.

Ali sem v nevarnosti, da se bi kila lahko zdaj razlila?
Ginekologinja mi je samo predlaga bolniško in počivanje, a trenutno še ne morem zapustiti delovnega mesta, ki ga verjetno bom morala zaradi prevelikih bolečin.

Prosim za odgovor mamic, ki so imele problem s kilo, kaj mi je storiti?

LP,
mm
Default avatar

zaskrbljena

Jaz sem šla po mnenje na abdominalno kirurgijo! Tam reci tudi, da naj ti napišejo mnenje ali je varen porod po naravni poti ali ne!
Default avatar

Piki Miki

Oprosti, da sprašujem morda malo neumno. A se kila lahko tudi razlije?

Jaz imam bulo nad popkom po porodu, od tega je 22m, me pa zadnje čase pogosto boli in je bolj izbočena. Naročena sem v Petra Držaja pri abdominalnemu kirurgu.

Naroči se, naj te pogledajo. Sama sem klicala v sredo, v petek (čez 2 dni!!!) bi bila že na vrsti za pregled, a mi ne znese zaradi službe. Tako da ti niti čakati ne bo treba praktično. Rabiš samo napotnico.

Lp in čim lažjo nosečnost.
Default avatar

Mammica

Piki Miki lepo prosim za naslov in telefonsko številko kje se lahko naročim kajti bolečine so neznosne iz dneva v dan.

Nisem iz Ljubljane in nimam pojma kje je.

Lp,
m
Default avatar

Piki Miki

Ne vem št, kar pokliči Bolnico Petra Držaja, potem pa te veže v ordinacijo abdominalnega kirurga. Jaz sem kar tako rekla, pa sem takoj dobila prave ljudi. So pa ful prijazni.
Default avatar

Mammica

Hvala, že kličem.

m

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic