Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izkušnje s portalom “Podarim.si”?

Izkušnje s portalom “Podarim.si”?

Prvič sem dala oglas na ta portal.
Čez nekaj sekund me že nekdo kliče. In medtem ko govorim, vidim, da kliče zopet nekdo drug.

In v naslednjih 15 minutah vsaj 25 klicev.
Seveda sem prvi rekla “ok, je vaše” saj takega navala kasneje res nisem pričakovala.
Če ona to zadevo potrebuje, sem vesela in srečna.
Ampak kako naj vem? Veliko naslednjih klicateljev me je opozorilo, da naj ne dam kakšnim preprodajalcem.
Kako naj preko tel linije vem, če je to kar govorijo res? Kar govori ona ali pa tudi vsi naslednji drugi? Ali je tista gospa res bila samo na preži za novimi oglasi – glede na to, da je minilo samo par sekund?
Sama nimam izkušenj – kakšna vprašanja naj postavim, ko bom ponovno z njo govorila, da preverim resnico?

Ker je stvar velika, lepa in vredna, bi jo res rada podarila nekomu, ki to resnično potrebuje.

Mi smo podarili računalnik + monitor pred kakšnim tednom – so rekli,da bo za otroka. Jaz sem imela ves čas slab občutek in izkazalo se je, da upravičeno – tip se je pripeljal s črnim BMW-jem!!! Kaj hočeš,smo mu pač dali računalnik,a grenak priokus ostaja.

Samo da je zastonj pa hitro gre.Dam primer:dolgo časa smo imeli oglas na bolhi za eno določeno stvar-cena res simbolična.Takoj, pa daš ta isti oglas na podarimo.si se folka kr tere in kar naenkrat bi vsi imeli to stvar.
Res čudno a ne kako pa kr naenkrat to stvar potrebujejo ? :S

nova
Uredništvo priporoča

Tina T. se strinjam. Imam podobno izkušnjo.

Jaz sem potebovala pralni stroj – si novega nismo mogli privoščiti.
Vsakič, ko je kdo podarjal, sem poklicala – ne takoj, ker nisem imela časa cele dneve čakat kdaj bo kdo oddal oglas. Po par urah je bilo že prepozno. Potem sem poskusila izpolnit “oglas – potrebujemo” in se mi je prijazna gospa oglasila in sva se dogovorili.
Mogoče pogledaš tam – če kdo ravno to išče.

No, jaz sem podarjala staro kuhinjo z vsemi aparati (star pomivalec, štedilnik, pečica, hladilnik). Se jih je kar dosti javilo, ja.

Pa me sploh ne zanima, kaj se je s tistim dogajalo. Za prodati ni bilo, čeprav je bilo vse še uporabno, jaz bi morala odpeljati na odpad, plačati prevoz, vse odmontirati, odnesti…

Tako so pa vse to naredili oni. Če so pa pri tem uspeli kak evro zaslužiti, pa tudi prav.

Če pa misliš, da so tvoje stvari vrednejše, pa jih rajši prodaj na bolhi – magari za simbolično ceno (recimo 50 evrov). S tem se boš gotovo ognila preprodajalcem.

Ker preprodajalcev je zagotovo veliko in če nočeš, da bi njim prišlo v roke, potem rajši ne podarjaj na tak način.

Morda rajši ponudi te stvari na kakem MON forumu – morda pri Velikih družinah, Enostarševskih družinah ipd., tudi Starševski čvek in MON-ovski mali oglasi so varnejši. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa ni nikjer, da bo stvar prišla v prave roke.

Ja, verjetno bi bilo res bolje, da bi sama iskala med tistimi ki so napisali, da prav to potrebujejo.
Mislim, da bom naslednjič veliko bolj pazljiva!

Razmišljam pa, da bom klicalki, ki se je tokrat prva prebila skozi rekla, da bom čez čas prišla pogledati kako to njim paše (če nimajo nič proti seveda) – saj gre za ogromno stvar. In v bližini imamo vikend. Bom videla reakcijo.
Resnično upam, da bo stvar prišla v dobre oz. prave roke.

me je kr minilo, ko takele oglase vidim :

http://www.podarimo.si/18235-barvni-televizor

Saj če se ti zdi “sumljiva”, še vedno lahko podariš komu drugemu. Saj je tvoja stvar in imaš pravico podariti komur hočeš. Sploh če gre za večjo vrednost.

jaz sem pred časom podarila pralni stroj na podarim.si in mislim, da je prišel v prave roke. Tako, da nimam slabih izkušenj.
b.

me je kr minilo, ko takele oglase vidim :

http://www.podarimo.si/18235-barvni-televizor%5B/quote%5D

Kaj je narobe s tem oglasom?

Vsekakor jo bom še malo “potipala”.
In če me ne prepriča oz. se pripelje v črnem BMW-ju (po možnosti nov model), potem ji pač ne bom dala.

Jaz sem dala oglas pred časom, vendar sem kot kontakt dala samo mail. Dobila sem kar precej mailov v pol ure, potem sem oglas odstranila. Prebrala vse in se odločila. Kot se je izkazalo, je bla odločitev pravilna.

Včasih jaz iz firbca običem stran in je ogromno oglasov gor in po tem postu sklepam da jih ljudje potem ne izbrišejo ko zadevo oddajo. Škoda ker bi bilo večja preglednost.

Oglas za TV ni nič sporen. Npr. prav takega je potreboval moj sorodnik za v dom za starejše. Pa ga nismo iskali na netu, ampak smo mu ga kupili, saj je potreboval TV manjše dimenzije… ne vidim pa nič slabega, če bi probali z oglasom na netu.

v naprej se opravičujem za jezik

Ne vem kaj se toliko sekirate komu podarite kakšno stvar (dokler ni živo bitje) mislim, da vas en kurac briga kdo jo pride iskat!!!! Tako ali tako podarjate take stvari, ki bi jih najraje prodali, čeprav niso vredne nič, ali pa stane več pot do vas domov. Dejstvo je da če stvar podarite ni vredna veliko če jo bo pa kakemu preprodajalcu uspelo prodat za tistih 5 evrov ste pa itak vi bedaki ker tega ne znate!!! Slovencceljni ste itak eni kmetavzi zarukani več ne morem reči ker če bi bili pametni bi bili v zadnjem času že vsi na ulicah ker naša politika nas bo spravila na rob preživetja vi se pa sekirate komu date hladilnik ki je star 30 let…KRETENSKE SKRBI ZA KRETENSKI NAROD!!! SRAM ME JE DA SEM SLOVENEC !!!!

Saj je vseeno, kdo prevzame stvar,ki jo vi pač ne potrebujete več.Menim da se res eni vozijo z BMW, vendar to še ne pomeni, da imajo veliko denarja.Pri nas je trend, kupovanja avtomobilov na puf pa čeprav zato pol nimajo kaj za jest ali pa celo živijo v kakšni barakici.To je pa tudi zato ,ker lažje prideš do kredita za avto, kot pa za stanovanje mislim da se tu v slovenij tega že vsi zavedajo nekaj pač moraš imeti za zastavi, da si lahko kupiš stanovane tega pa večina nima. Ker tisi ki nimajo ponavadi trpijo zaradi tega in se hočejo pokazat, da niso reveži in to najlazje pokažejo z avtom, pa čeprav jih to drago stane.Hočem reči, da sodeč po avtu se ne more precent premožensko stanje osebe.Jaz ko kaj podarim dam to,ker jo nerabim več pa nej jo pač prevzame prvi klicatelj.Če pa vam ni vseeno, kdo pevzame vašo stvar pa probajte podariti katerim znancem .ki pa vetse, da imajo slabše dohodke ali pa odpeljite na odpad, bolje to, kot pa da ste zaradi tega slabe volje.

Kar groza me je, ko berem vse te poste. Nevem, ali je to nevoščljivost, ker se nekateri pač znajdejo, ali kaj je to. Tudi sama sem že večkrat dala kaj na podarimo, ker se mi za par EUR ni zdelo vredno, da bi me kar naprej kdo motil po telefonu, morda še prišel pogledat, pa mu ne bi bilo všeč…. Enkrat, ko sem podarila nekaj od otroške opreme, me je klical nek moški, kateremu je bilo že v glasu slišati, da mu je nerodno sploh govorit. Pa sem rekla, pridite iskat. Prišel je z avtobusom in bil tako srečen, ko je stvar dobil, da mu je šlo kar na jok. Super, sem si rekla, ta je tole res potreboval. Tako sem bila vesela, da sem mu zraven dala še drug kos otroške opreme, ki sem ga sicer mislila prodati, saj je bil večje vrednosti. Bil je tako ganjen… Drugič pa je prišla po stvari neka fina dama, v najnovejšem audiju, pa kaj sem hotela, isto sem ji dala. V končni fazi avto morda ni niti ni njen, kdo ve? Preverjati pa tudi ne mislim, hotela sem stvar podariti in podarila sem jo, pa če jo je dama potem prodala ali pa resnično uporabljala, komu mar? Jaz sem dobro delo naredila, počutila sem se fino, ker sem nekomu polepšala dan. Kar se pa tiče tega, ko sanys predlaga, da se odpelje na odpad, namesto podari, bi pa rekla samo tole: nekateri se res trudimo, da bi živeli v čistejšem okolju, recikliramo itd. itd., drugi pa bi uporabne stvari raje vrgli na odpad, kot nekomu polepšali dan? Sramota. Včasih je tudi mene sram, da sem Slovenka. Sama nevoščljivost in ne vem kaj bi še človek rekel. GROZA!!!

zdravo. zadnjič je neki hadžika hadžipašič imel oglas na podarim si za mobitel…
ko sem mu na mail pisala mi je rekel da mi ga lahko po pošti pošlje….ko sem mislila da je že vse zmenjeno mi je napisal naj mu pošljem sliko,koliko sem stara ali sem samska in naj mu pošljem erotično sliko brez spodnjega perila potem pa dobim mobitel….
mislim ej no…valda nisem tok fukjena da bi neznanemu poslala nage slike,itak pa se naga ne slikam…ne vem no eni zgleda nimajo drugega dela kot folk zajebavat…
samo vas opozarjam da nebi se komu kaj podobno zgodilo in da nebi nesedel…

lp ! ajde * *

Tudi sam sem že večkart podarjal in do sedaj mislim da so vse stvari šle v prave roke. Ko je nek gospod iz štajerske prišel po komplet kuhinjo z otroci je bil izjemno hvaležen jaz pa zelo ganjen in vesel da sem nekomu zelo pomagal. Tako da z veseljem to počnem še naprej. Tudi vam priporočam tako, splača se, ko vidiš vesel obraz nekoga, ki si mu pomagal.
lp

Pozdravljeni, res je da se tisti trenutek ko nekomu nekaj podariš in je on zato hvaležen super počutiš. Ampak naslednji trenutek ko pa zagledaš isto tvojo stvar na bolhi gor si pa tudi tako razkurjen da je pa kr kaj. In še tip zahteva kr velik zanjo. No jaz sem imela takšno izkušnjo. Tako da v prihodnje, tako kot je napisala ena samo mail in nič telefonske potem se bom pa v miru odločila kateri res potrebuje in kateri ne.

Pozdravljeni rekla bi za tiste ki stvari podarjajo in napišejo samo e-mail brez telefonske št.ti mu odpišeš nazaj zato ker stvari potrebuješvendar nedobiš nobenega odgovora če ti pa že odgovori pa pove da so stvari že oddane.Čez 2dni pa zopet vidiš na podarim.si ko podarja isto stvar (teb je pa pred 2-ma dnevoma rekel da je že oddana)Primer:ženska iz Ptuja podarja otroška in ženska oblačila oglas že ma nekje 1mesec jih obnavlja.Ji pa pošlješ e-mail pa ne dobiš odgovora

jaz mam tud slabe izkušnje…
bi nujno rabil en preprost sinthesizer (lklaviaturo), za hčero,m ki hodi v glasbeno (ne živi pri meni ) in ima pri bivši že dober synthesizer… rabim ga samo, da bi mi kaj zaigrala, pa mi ni za kupit novega… pa bvidim, da vse poberejo par minut po objavi…

New Report

Close