Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sem prestara za otroka-2.

sem prestara za otroka-2.

Gospe,ki toliko komentirate in ji svetujete,naj ima otroka,se najprej poglejte v ogledalo in mi povejte.

Koliko vas je zanosilo po 40 letu?In tista,katera je zanosila po 40 letu naj,PROSIM odgovarja na to vprašanje,kajti niti sanja se vam ne,koliko energije ti pobere otrok,ko je mamica stara 40 ali več let.To je velika razlika,če si star 25 ali 40 let.
Sama sem stara 42 let in imam 3 leta starega sončka in povem vam,to so res muke,vzgajat otroka-dojenčka pri tej starosti.

Zato gospa,ki sprašuješ,če si prestara za otroka,se RESNO pogovori s partnerjem,ker pri teh letih to ni hec,in roko na srce,otrok se te bo pri 6-7 letih sramoval,ker ima tako staro mamico,ki je zakorakala abrehama.Malo glejte na otroka,ko odrašča,ne samo na SVOJO RIT.
Bila sem zelo kruta v tem postu,samo taki brezvezni posti-želje,me dvignejo,še posebej tisti,ki že imajo otroka in si želijo še enega.

dej no, ne pretiravaj, kakor se katera počuti in ali si tega želi a ne? Jaz bom tudi drugo leto 40 pa mislim tudi še imeti enega. Sej nismo pri 40h še stare mame noo! Malo bolj me skrbi, če bo z otrokom vse v redu, gor ga bomo pa že spravili.

Zdejle sem težko konkretna, ampak da so muke vzgajat otroka pri 40 ali 42, ne vem, no …
Ljudje smo različni, mogoče za koga so, za koga pa ne. Ne bi rekla, da je to odvisno (samo) od let.

To je čisto odvisno od posameznice – so ženske, ki že pri 30 ali pa prej niso sposobne imeti niti enega otroka – živčne, napete, stres, nezadovoljne….ne obtožujem nikogar. So pa ženske, ki so pri 40 še zelo vitalne, energije polne – govorim iz lastnih izkušenj, poznam take in drugačne – tako, da samo leta ne pomenijo nič – saj bi dala link ene kolegice, ki ima 40 let in pričakuje otroka (prej ima že dva) – zagreta jogistka, stalno kroži po svetu, vedno nasmejana, pozitivna – in ko bi videle kako zgleda – huda mačka:-))

Tolje je pa tako idiotska izjava, da je že skoraj mene sram v tvojem imenu.
Mene je vzgajala večinoma babica, ki je bila takrat, ko sem bila jaz stara 6-7 let, že krepko v abrahamu, pa so vedno vsi mislili da je moja mama. In niti enkrat samkrat v življenju me ni bilo sram, niti me ni motilo, da so mislili, da je ona moja mama. Me je pa še zdaj večkrat sram moje prave matere, pa me je imela pri njenih 26-ih letih (torej po tvoje v ravnopravih letih), pa me ni sram zaradi njenih let, ampak zaradi njenega obnašanja.

Imam 4 otroke, zadnjega pri 39 letih. Ne boste verjele, da sem letos na sestanku pri naši prvošolki ugotovila, da pravzaprav najbolje zgledam od vseh mamic, pa sem pri 44 gotovo med starejšimi. Dobro, malo je narava, malo pa tudi počutje, način življenja itd. Ene mladenke pri dobrih 25 zgledajo tolk zdelane, da se ti njihovi otroci kar smilijo, ker verjetno so tudi nervozne, nezadovoljne itd. Drugače bi ja morale cveteti!
Vzgajanje otrok je lahko muka ne glede na starost, če ti pač to predstavlja težave, če si otroka nisi v resnici želela, če bi rada delala kaj drugega namesto tega in še in še je razlogov.
Meni je bilo vedno všeč in vsak otrok me je pomladil za kakšno leto. No, pa si tega nisem izmislila sama, z veseljem pa sprejmem tak poklon, ker se tudi sama počutim še kako mlado in pripravljeno na izzive starševstva.

Oprosti, pri 40 ste “stare mame”. Ne želim nobene užaliti, ampak moja mama je bila pri 41 že babica. Ona je imela mene pri 18, jaz pa pri 23-ih. Torej ja: stara mama 🙂

4. otroka sem rodila pri 40. letih, pa imam včasih več energije, kot tiste, ki imajo samo enega in so ga rodile pri 30. In ne verjamem, da se me bosta mlajša dva čez par let sramovala. Zaradi česa neki? Saj je vse več poznih mamic. Pri našem 4.šolcu so mlajše mamice izjeme, večinoma sem med vrstnicami.

Le tako naprej Joži. Pri 45 imej še 5., pri 50 še 6. otroka.
Pa boš še vedno kot rožica, mladostna in sveža.

tole je zelo grd in nesramen post.

Prvega otroka sem imela pri 39 letih, zdajle, ko je hcerka stara 17 mesecev, jaz pa 41, se pripravljamo na se enega in si srcno zelimo, da bo ratalo.

Hcerka je zelo zivahna, nikoli pri miru, radovedna ipd. ampak mi se nikoli ni zmanjkalo niti za gram energije. Ravno nasprotno. Imam neomejene kolicine potrpljenja, moci in dobre volje, zaenkrat delam minimalno, ker si to pac lahko zberem oziroma sama odlocim in najvec casa posvetim njej. Vsake toliko casa pa si tudi vzamem cas zase, tako otrok ni odvisen samo od mene in jaz ne od nje. Cudovito nama je in prepricana sem ali pa iz srca upam, da je nikoli ne bo sram lastne matere. Leta pa pri tem ne igrajo nikakrsne vloge.

ja, mery, ti kar upaj.
glejte, leta so leta, človeško telo se pač stara in pri 40ih si stara mama za novorojenčka. Za 10letnika pa ne, seveda.

Bravo in res ti privoščim, da se imate lepo. Ampak kljub temu mislim, da mnenje zaenkrat toliko ne šteje, dokler ti otrok nekoliko ne zraste in pride vsaj v zgodnja najstniška leta, ker takrat se pojavijo tiste prve težave, pa s tem ne mislim tega, da bi bilo otroka sram “stare” mamice, ampak vse drugo, kaj je tisto drugo, pa vam lahko povedo mamice najstnikov, ki so stare že krepko čez 50 let in takrat slika (ponavadi) ni več tako rožnata.

Srečno.

Men osebno se zdi 40 prepozno za otroka. Poleg skrbi za samo zdravje otroka med samo nosečnostjo. Že sam strah pred DS, ki je v povprečju pri 23 letnici okoli 1:3000, pri 27 letnici 1:1100 in pri 30 letnici že 1:660.
Kaj je nad to starostjo nočem niti vedeti.

Glede energije…mislim, da lahko obračamo kako hočemo, ampak ena v 20ih je ima več kot ena pri 40ih. Ok, ljudje smo različni, izjeme obstajajo, ampak v splošnm je tako.

Sama imam pri 27ih 2 otroka in mi na čase zmanjka energije. Res je da še imam redni študij zraven, pa brez babic,…., ampak odkkrito prizna…da so dnevi ko komaj čakam zvečer, da gresta otroka spat …jaz pod tuš in kmalu za njima me več ni.

No moja mami je pa tut bla mlada babica … pri 43ih.

Otroka sem imela v 38.letu. Ne bom rekla, da nisem kdaj tudi utrujena, ampa pač grem prej spat zvečer, čeprav tudi to največkrat ne, saj ob 23h še likam, pospravljam… Ne počutim se stare, mlade pa tudi ne, ampak mislim, da moj otrok zaradi starejše mame ni za nič prikrajšan, saj jo veliko več vozim na razne prireditve,lutke in se igram z njo kot mlajše kolegice. Tako da ne posplošujte.

Nočem posploševat, niti pametovat, ker sem mlajša. Lahko samo povem en primer – in sicer moja prijateljica je bila rojena, ko je bilo njena mami 40 let. Šele pred kratkim mi je povedala, kako zelo ji je bilo nerodno zaradi mamine starosti, ko je mama kdaj prišla v šolo. Res so zdaj drugačni časi in rojevamo vedno starejši, ampak vseeno.

Tudi jaz mislim, da bodoči starši ne smejo biti egoistični in imeti otroka samo zato, ker si ga ONI tako zelo želijo, treba je gledati predvsem na otroka in kaj mu to prinese.

Saj vem, da je odveč, ampak bi vseeno prosila, če se bi dalo vzdržat nesramnih komentarjev. Če bi šlo … če le ne bi pri tem nekatere preveč trpele …

In, punce, a ne štekate, da če so ene babice pri 40, to ne pomeni, da je to obča starost za biti babica. Mislim, babica si lahko tudi pri 35, pa to ne pomeni (v naši kulturi), da so to leta, ko okoli hodijo samo babice.
Torej, a si lahko nekatere predstavljate, da obstajajo tudi drugi in drugačni svetovi. Vsaj malo?

Oh, ja, dobr, da te je kdo že kdaj videl, Joži.

Nisem te vprašala za nasvet, koliko otrok naj še imam, niti se ne spomnim, da bi jaz sama omenila, da jih bom še imela. Mislim pa, da bom pri 50. in tudi še 60. letih kar v dobri formi.

Ampak če pogledamo trend: prvega otroka po 30, zadnjega pod ?? Pod 35?

Res ne vem zakaj vas tako moti, če je kakšna mama v kasnejših letih. Poznate mrda ozadje zgodbe, veste zakaj je imela otroke pozneje? Niso namreč vse samo karieristke, ki jim je prva kariera, je še veliko razlogov zakaj imamo otroka v bolj poznih časih.
Me pa res zanima koliko je babic pri 40 letih, če smo že ravno pri tem… In Rajka, tudi mojo mamo je njena mama imela pri starosti čez 40 let, pa se je nikoli ni sramovala, ker je pač tak človek, da se ne bi sramovala mame. In če se je tvoja prijateljica tako strašno sramovala mame samo zaradi starosti, je pa to res zelo žalostno, malo razmisli… Sploh je pa vedno več starejših mam, jaz jih že poznam cel kup.

Draga Rajka,

ne boš verjela, ampak vsi starši imajo otroka zato, ker si ga oni tako zelo želijo.

Večinoma se oglašajo mlade mamice, ki pač niso v koži “starejših” mamic. 🙂
Tudi sama, ko sem prvega otroka rodila pri 22 rekla, da niti pod razno ne bi imela po 30 letu, ker takrat si že star………Pa sem rodila drugega pri 36. :)))) Sicer res ni bil načrtovan, toda, če bi se počutila prestara in nezmožna vzgoje , ga pač ne bi obdržala…..
No, in, če podam še repliko na mlade mamice, ki imajo otročke enega za drugim in jamrajo kako so utrujene, da se jim meša , ko dojenček joka, drugi otrok pa jo cuka za rokav….itd….
Vsak po svoje; enim odgovarja tako, drugim drugače. Čisto osebna stvar posameznika je kdaj in koliko otrok bo imel.

Pišete o tem, da bo otroke sram tako stare mame. Dejstvo je, da se leta za materinstvo krepko zvišujejo. Sama sem rojena v 70-ih letih, mene je imela mami pri 27 letih, pa je bila druga najstarejša mamica v mojem razredu. Ja, malce me je bilo sram. Ampak takrat, ko sem jaz hodila v prvi razred, je bila ona stara 34 let. In druga najstarejša, si predstavljate? Sama sem stara 35 let, nimam še otrok, ker se zdravim za neplodnostjo. Upam, da mi uspe, pa če bom stara 35 ali pa 40 let.

Ah, pa kaj vam je?

Vcasih so mame rojevale pri 20+, danes pa pri 30+.
Mene je moja mama imela pri 32-ih, kar je bilo v tistih casih zelo pozno. Kljub temi, da sva bili v razredu le dve s tako starima mamama, naju ni bilo nikoli sram. Zakaj le? Tretja sosolka je imela babico, ki je bila le nekaj let starejsa od najinih mam, a bi moralo biti tudi njo sram?

V danasnjem casu je mama pri 40+ le nekaj let starejsa od povprecja. In ce ona meni, da zmore in si zeli, pa naj. Zakaj imate ve probleme s tem?

Drugace pa, so zenske, ki pri 30+ zgledajo (in se verjetno tudi pocutijo) kakor 50 letnice in so zenske, ki pri 50+ zgledajo (in se pocutijo) bolje od marsikatere 30 letnice. Pa ne sodit samo po sebi, no.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Ja pa tudi potem velika razlika, če imaš pri svojih 40. letih

mamo staro 65 let ali 85 let. (če jo sploh še imaš)

New Report

Close