Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Dojenje v prvih tednih po rojstvu

Dojenje v prvih tednih po rojstvu

Živjo!

Vprašala bi vas za vaše izkušnje. Kolikokrat dnevno navadno poteka dojenje novorojenčka. Ali je res, da mamici in dojenčku to vzame večino časa? Kako pa je ponoči?

Hvala, N.

Jaz sem dojila na 2,3 ure po 15 minut. Dopoldne pa še bolj pogosto,dokler ga nisem navadila na dudo.Ponoči pa isto, samo da je pil samo kakih 5 minut.

zivjo!nasi prvi tedn so bili mirni.ko se je zbudil je bil lacen,potem takoj zaspal.in tako vsake 2-3ure.ponoci se je zbujal samo enkratpri dojenju pa se nisem ikoli ozirala na cas. prav prisrcen je bil ko je jedel.veliko uzitkov

nova
Uredništvo priporoča

Dojenje sem vedno izkoriščala tudi za svoje počivanje. Sedla sva na posteljo in uživala. No, eden malo bolj. Ponoči sem težje vstajala, sploh na začetku, a sem se hitro navadila, sicer se je do enega leta zbujal vsaj enkrat na noč, a po navadi ob isti uri. Nikoli se mi ni zdelo, da mi dojenje vzame veliko časa, sem malo seštela, koliko časa sem v 24 urah dojila: dobre štiri ure, hm, toliko gotovo porabim na dan za pripravo obrokov.
Skratka, luštno je bilo.

Lp Neja

Prve tedne sem ga dojila skoraj na 1-1,5 ur po 15-20 minut (sem morala kar na uro gledat, ker mi je drugače na dojki visel tudi po 40 minut). Spal je bolj malo čez dan. Ponoči je imel takoj osvojen ritem daljšega spanja, tako da je eno rundo spal 4-5h, naslednjo 3h, nato 2h in manj.

Je pa od otroka do otroka odvisno koliko potrebuje tvoje bližine in koliko dejansko hrane. Na dudo ga nisem uspela navaditi čeprav bi ga želela zaradi nenehnega dojenja. Kasneje se je stanje pričelo umirjati in sva se dojila na 2-3 ure nekje od 3-jega meseca dalje.

Mi smo imeli veliko problemov, sedaj pri treh mesecih pa poteka OK, 5-10 min., na vsake 2-3, ponoči tudi 6 ur. Postane lažje, ko nehaš gledati na uro in se obremenjevati s časom, poskušaš razumeti otroka, kaj mu manjka in če je to lakota pač daš. Seveda se pa v glavnem pri vseh to uredi. Pri nas se je dva krat. Pa veliko uspeha.
Več boš našla na forumu dojenje, probleme boš zasledila v glavnem tja do 6-8 tednov.

Jaz sem ga dojila 12 uro vsakič, ko je jedel.

1 uro

Pri nas se je hči dojila po 1,5 ure na vsake 2,5 ure (skupno 4 urni interval). Trajalo je kar 1,5 meseca in to podnevi in ponoči enako. Sicer je bil problem v zlatenici in hipotoniji, potem je šlo hitreje.
Ti kar računaj, da ti bo vzelo en kup časa. Če bo hitreje, pa še bolje.

New Report

Close