Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko so vas stale bele plombice?

Koliko so vas stale bele plombice?

Oz. ali se še vedno odločate tudi za amalgamske. Danes je namreč najmlajši od otrok dobil plombico na mlečni zobek in zobozdravnica me je vprašala, če da belo. Seveda sem vedela, da bo za doplačilo, ampak 30€ se mi zdi pa vseeno malo veliko za tisto malo plombico. So ta doplačila kje določena, ali jih oblikujejo zobozdravniki tudi po svoje?
Še bolj pa me je presenetilo dejstvo, da amalgamske sploh še uporabljajo, v tujini, kjer smo bili zadnjih sedem let, jih ne uporabljajo več, vsaj v privatnih klinikah ne… za državne pa res ne vem.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

dobrodošla v Sloveniji, kjer je amalgam še vedno neškodljiv 🙁
Naša zobozdravnica je dala tri bele plombice brezplačno

Vladka a ni škoda bele plombe dajat na mlečni zobek? Razen če gre za prve 4 zobke seveda.

Drugače pa res ne vem kakšne so cene, nazadnje cca 1 leto nazaj sem sama dala 45 eur, kar se mi je prav tako zdelo veliko.

TinaB zakaj škoda?

Ker bo zobek prav kmalu padel ven. Ne vem, a ni škoda?

ne seveda ni škoda. iz amalgamske uhaja ven živo srebro v obliki plina in je zelo strupeno.

Hči, ki je prvošolka, jih je doslej dobila brez doplačila, a ne belih, temveč roza … :))) Najina zobozdravnica namreč otrokom pokaže, katere barve so na voljo in oni potem izberejo barvo plombice – to je takoooo imenitno …

Lp,
Irena.

http://med.over.net/forum5/search.php?177,search=amalgam,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=THISONE

nekaj branja

Na naši šoli so 20 eur.

Aja??? Se mi zdi, da bom morala jaz tole malo bolj proučiti…
Tudi naš je prvošolček, ordinacijo pa imajo v šoli.

Lepo prosim še za kakšno izkušnjo, še sploh, v zvezi z doplačili pri otrocih. Hvala vsem.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Se opravičujem, sem se zatipkala: predšolska je, ne prvošolka.
No, ona pravi, da je šolarka :)), ker je v najstarejši skupini …

Lp,
Irena.

Pol leta nazaj sem doplačala 11€! Lp

Za osemletnika smo za plombiranje petice pri privat zobozdravniku plačali 30 EUR (ni doplačilo).

Našemu fantu je prejšnji teden dala amalgamsko, me sploh ni nič vprašala, če da drugačno. Jaz tepka pa tudi nisem vedela. In kaj naj zdaj naredim?

Ja nič, saj ni konec sveta. Ko bo potrebno menjanje plombice ali bog ne daj ob naslednji pa le recite za belo.

Me zanima,če je to v Lj?

Jaz sem že plačala za predšolskega brez koncesije 70€. Grozaaaaa!

Vem, da bo nekoliko čudno, a sama sem pred nekaj tedni povprašala svojega zobozdravnika, če se mu zdi smiselno, da bi amalgamske plombe zamenjala z belimi. Res je, da mi na Bicomu kljub mnogim alergijam prekoračene količine živega srebra v telesu niso odkrili, a vseeno, preventivno.
Odgovor je bil zelo preprost. Odprl je usta in mi pokazal svoje plombe, KI NISO BELE. Potem je pojasnil, da bi ob menjavanju plomb ob vrtanju vdihnila kar nekaj živega srebra in da to počnejo zobozdravniki vsak dan velikokrat in da je ta količina neprimerno večja od tiste, ki se vsakodnevno izloča v telo iz plomb. Pravi, da so lastnosti belih in amalgamskih plomb različne in da tudi za bele plombe niso samo dobre. Da je zraven veliko zaslužkarstva in propagande …

ja ninan, zato pa je toliko samomorov med zobozdravniki, menda največ po statistiki. Živo srebro se odlaga v živčevje med drugim. Drugače pa, če si menjaš preveč plomb na enkrat (npr.4, 5 ali več) pride do hude zastrupitve, ki se “vidi” tudi navzven (tresenje, visoka vročina, slabost, vrtoglavica…) Vedno se menja recimo po dve naenkrat, potem se pa naredi par tednov pavze.

Jaz imam polna usta amalgamskih plomb pa še nisem nič depresivna in ne razmišljam o samomoru, se ne tresem, nimam nikoli vročine, slabosti, vrtoglavice – pravzaprav me nikoli ne boli glava… najbrž ker veliko sexam… dol mi visi za plombe…

Ko ti menjajo amalgamske plombe, ti morajo dati v usta tako gumo, da ne gre nic v telo, poleg tega moras jesti alge klorela, ki cistijo
zivo srebro iz telesa.
Na zalost se zacnemo s tem ukvarjati sele potem, ko zbolimo. Nekateri prej, nekateri pozneje. Zato “tale klamfe” jaz na tvojem mestu ne bi bila tako ponosna na svoje neznanje. Pri meni je prisla bolezen iznenada, ko sem mislila, da sem v super kondiciji. Se dobro, da sem nasla pravo pot, da se pozdravim. Vsekakor pa to ni uradna medicina, ki se s tem sploh ne ukvarja.
In kot ze receno, samo v Sloveniji amalgam ni strupen. To je res ze prav smesno…

In za tiste, ki še ne veste. Letos je FDA (iz Amerike) končno priznala, kar jih veliko že dolgo ve, da je amalgam v zobnih zalikvah škodljiv. Očitno to še do velike večine naših zobozdravnikov ni prišlo. So pa izjeme, vsaka jim čast.

Ne, tudi na mlečne zobke jaz svojim otrokom ne dam amalgama.

Aja, nisem pa ti pomagala z dogovorom kje.

Pred nekaj tedni sem šla na teste za alergijo in med drugim so me testirali tudi na amalgam. Trenutno imam samo še eno amalgamsko plombo, vse ostale sem že pred leti zamenjala. No, hočem napisat to, da imam še po enem mesecu 2 cm velik rdeč in vnet flek na hrbtu točno tam, kjer sem imela 2 dni amalgam. Srbelo me je kot vrag in alergija je kar huda. V ustih pa na tistem zobu nič ne čutim. Vsekakor jo bom čimprej zamenjala in očitno tale amalgam ni tako nedolžen. Jaz verjamem, da pušča posledice.

No, jaz sem šla pa privat k zobarju, ki bi mi verjetno z veseljem zaračunal belo plombo, pa je rekel, da ni primerna, ker je luknja pregloboka. Dal mi je amalgamsko, ampak ni takšna, kot so jih delali včasih. Vse stare imam srebrne, ta pa je zelo zelo svetlo siva. So se razmerja spremenila?

Vprašanje (retorično): a je medtem časom živo srebro mogoče spremenilo svojo kemično sestavo?? In svoje lastnosti?
živo srebro ostane živo srebro.

Res, dajte poslušat še koga drugeag kot te naše velecenjene zobozdravnike, ki očitno niso na tekočem s smernicami.

Ne razumem te pripombe. Stare plombe so skos enake, nova je pa drugačna, bolj svetla. Za smernice ne vem, se pa spomnim postov na forumu, ko punce belih promb niso prenašale in so imele z njimi velike težave. Kaj torej dati, če amalgamska ni primerna, bela pa tudi ne? Kakšne so ‘smernice’?

New Report

Close