Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ima nekdo, ki je prijavljen za stalno na naslovu tudi kakšne pravice do nepremičnine

ima nekdo, ki je prijavljen za stalno na naslovu tudi kakšne pravice do nepremičnine

torej zanima me ali ima kdo oziroma ali lahko po določenem časovem obdobju pridobi pravico do lastništva nepremičnine, če je na anslovu prijavljen za stalno.

gre za sorodnika, ki je prijavljen že več kot deset let na našem naslovu (stanovanje je bilo včasih dedkovo). ne bi ga rada odjavila, pa vseeno me malo skrbi glede tega.

hvala

če imaš stanovanje najeto trideset let, je potem tvoje?
NE

ampak spomnim se, da je včasih (sicer v socializmu…) bilo tako, da si pridobil kao neko pravico. nisem pa ziher.

zakaj pa se ne prijavi tam, kjer biva?
Da ne boš res imela kake probleme, ker si sedaj preveč prijazna.

živi v drugi državi, je slovenec, ampak če želi imeti naš pasoš potrebuje tukaj stalno prebivališče. zato je že od pamtiveka tu prijavljen.

Ampak dveh stalnih prebivališč vseeno ne more in ne sme imeti hkrati.
Torej je sedaj v drugi državi prijavljen na začasnem prebivališču. Kaj mu piše recimo na osebni izkaznici???

Drgač pa kar se tiče dedovanja, se deduje po zakonu, ne glede kje je prijavljen. Če mu nič ne pripada, tudi ne bo dobil nič, tako kot če mu pripada kakšen delež, ga bo dobil, čeprav slovenije ne bi videl že 30 let 🙂
Problem je lahko le, če se dejansko ne bo hotel uradno izselit. Takrat pa moraš ubrati uradne postopke za izselitev. Uradna pošta, da se pač izseli v določenem času in tako naprej…

Sama ga itak sploh ne moreš odjaviti. Odjavi se lahko sam s tem, da mora imeti obvezno novi naslov.

Najbrž misliš na priposestovanje. Priposestovanje pomeni, da nekdo pridobi pravico do nepremičnine, če jo dalj časa uporablja oziroma živi v njej, jo vzdržuje,… (nazadnje je bilo mislim 20 let) in ni drugih lastnikov nepremičnine. Torej po 20-ih letih uporabnik postane lastnik, če prej nihče ne uveljavlja lastništva. Tako nekako.

Ampak dveh stalnih prebivališč vseeno ne more in ne sme imeti hkrati.
Torej je sedaj v drugi državi prijavljen na začasnem prebivališču. Kaj mu piše recimo na osebni izkaznici???

Drgač pa kar se tiče dedovanja, se deduje po zakonu, ne glede kje je prijavljen. Če mu nič ne pripada, tudi ne bo dobil nič, tako kot če mu pripada kakšen delež, ga bo dobil, čeprav slovenije ne bi videl že 30 let 🙂
Problem je lahko le, če se dejansko ne bo hotel uradno izselit. Takrat pa moraš ubrati uradne postopke za izselitev. Uradna pošta, da se pač izseli v določenem času in tako naprej…[/quote]

ja, to so pa mučke. še iz dedkovih časov. ….

ne, kar se dedovanja tiče je vse urejeno, lastnik stanovanja je moj mož. vse poštimano. sam da ne pridobi kakšne bivalne pravice po toliko in toliko letih?!?

aha – torej če so lastniki znani, potem te možnosti priposestovanja ni?

kako to misliš, da ga ne moremo mi odjaviti? ni postopka?

Je možno. Sproži se postopek pri upravni enoti, tam po moje dobiš tudi vse informacije.

nessi ne prodajaj buč.
priposestvovanje s ezgodi v primereu, če je nekdo v dobri veri, da je nepremičnina njegova in jo uporablja kot svojo, potem……
Ne pa ker živiš nekje toliko časa.
Če ste lastniki nepremičnine, lahko osebo odjavite na upravni enoti. Postopek se nekako imenuje uskladitev z dejanskim stanjem. Pred kakim tednom je tu že bilo v eni temi omenjeno.

sej vbistvu tega niti ne želim. naj bo prijavljen, da ne izgubi pasoša. le ne bi rada, da se čez dvajset elt spomni in kaj zahteva.

in če je ta tvoj sorodnik dejanski dedič ali celo lastnik stanovanja, tudi to se dogaja da dedki in babice zapuščajo svojim sorodnikom, pa se drugim niti sanja ne da je tako.

in če je ta tvoj sorodnik dejanski dedič ali celo lastnik stanovanja, tudi to se dogaja da dedki in babice zapuščajo svojim sorodnikom, pa se drugim niti sanja ne da je tako.[/quote]

ne. še enkrat: zapuščinks aje že bila. vsi smo bili prisotni. stanovanje je podedoval mož. ovi je bil zraven, in se je z vsem strinjal. le želi ostati prijavljen na našem naslovu.

lej čist mogoče je da ima zaradi prebivališča večje potne stroške, pa če se odavi in prijavi drugje nastanejo stroški z dokumenti, veš da ni poceni zamnejat vse listine, itd. morda je keč le v tem.

Pred pol leta so moji teti, ki živi v tujini stalno povedali, da ji ni treba imeti bivališča v Sloveniji, če želi ohraniti Slo potni list. Nato si ga je uredila na našem veleposlaništvu v državi bivanja. Naslov slovenskem pasošu je njen dejanski naslov v tuji državi.

Brez problema ga lahko odjavi ce je ona lastnik stanovanja. Gre na upravno enoto in pove, da ta oseba ne prebiva na njihovem naslovu in da jo zeli odjaviti.

Točno tako, stalno bivališče v Slo ni pogoj za državljanstvo – lahko imaš kamot Slo potni list in stalno bivanje v tujini.

res je, v Slo. ni prijavljen zaradi potnega lista, prijavljen je zaradi osebne izkaznice!! Osebno izgubis, ce nisi stalno prijavljen v Slo. Pa mogoce se kaj, mogoce pa rabi v tujini zacasno prebivalisce, ker ima tako manj komplikacij s kaksnimi papirji, recimo mozno je, da ima tako omogoceno privatno zdravstveno zavarovanje brez kaksnih komplikacij. To je v tujini kar pomembno!
Ce ga bos odjavljala ga daj vsaj obvestit, lahko mu naredis kaksne probleme v tujini. Sicer pa, na forumu ne more nihce vedeti zakaj on hoce biti prijavljen v Sloveniji, to bi bilo najboljse vprasati kar doticno osebo.

Včasih je bilo tako, da si imel predkupno pravico v primeru prodaje nepremičnine. Torej: lastnik, ki prodaja, jo mora najprej ponuditi osebi s predkupno pravico. Pa še to ne vem, če sploh še velja.

New Report

Close