Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Spet vnetje ušes po operaciji

Spet vnetje ušes po operaciji

Moj 2,5-letni sinček je pred mesecem dni imel operacijo žrelnice in v levo uho so mu vstavili cevko. Še ne skoraj po enem mesecu pa je staknil hudo vnetje ušes. Je to normalno? Po operaciji naj bi se zadeve izboljšale, a ne. Prej smo bili skoraj vsak mesec na antibiotiku.

lp, Vesna

Naša 4 letna je dosedaj bila na antibiotiki že 8x in to zmeraj zaradi vnetja ušes. Kolikokrat ste bili na antibiotiku da ste potem šli na operaciji. Mene prav skrbijo ta ušesa.

Uhka čistite in čistite to je pomembno.

nova
Uredništvo priporoča

Ne uho ampak nos!

Žal je po operaciji žrelnice otrok bolj dovzeten za okužbe. Žrelinica je kot “vratar”, ki brani telo pred virusi. Kaj pa pravi pediatrinja?

Pozdravljena!

Tudi pri mojem sinu je enako. Pred operacijo žrelnice je imel le dvakrat vnetje ušes, nakar so nama svetovali operacijo žrelnice. Sedaj je od operacije že 4 leta in moram reč, da sva na vsake dva meseca na izpiranju ušes zuaradi gnojnega vnetja. Kljub temu, da tečnarim pri zdravnikih non stop mi noben ne pove zakaj se vnetja pojavljajo?

Lep pozdrav,

Moj sin (4,5) je bil letos maja na operaciji žrelnice in je manj kot teden dni po prihodu domov zbolel. Ampak potem smo pa imeli zdaj do septembra mir, pa še tokrat ni bilo vnetje ušes ampak gnojna angina (se je nalezel od mlajše sestrice). Ušesa so od operacije ok, prej pa smo bili dobesedno vedno v zacetku meseca pri zdravniku in na antibiotikih.
Mu pa istočasno ob operaciji žrelnice niso hoteli vzeti mandljev, kot je predlagala naša pediatrinja in zdaj se lahko zgodi, da naju čaka še to…še vedno pa upam, da ne bo treba, se bo videlo že to zimo, do pomladi, če se bodo angine ponavljale.

Pa noske lepo prebrizgate? Ne le z robčkom mal sem in tja?

zelo, ampak res zelo pomembno je čiščenje noska:

mi našemu vbrizgamo fiziološko v nos, potem pa ven potegnemo z baby-vacom. sicer že zna tudi sam spihat (star skoraj 2 leti), a ne zadosti učinkovito. na začetku je protestiral, sedaj pa pusti da opravimo in sam vidi da pol lažje diha. je pa sicer prejšnjo zimo prebolel 8* vnetje ušes. hodi v vrtec.

res toplo priporočam sprianje noska!

gre za isto uho v katerega so vstavili tipanalno cevko? upam da so vam povedali da v uho ne sem prit voda, dokler cevka ne izpade in se luknijica ne zaraste. če imate vneto isto uho potem vam je prišla v uho tekočina (voda). mi smo bili redni gostje vsak drugi mesec od operacije do zacelitve na ORL. v odpustnici ti piše da v prim. težav morate nazaj. pojdi k pediatru po napotnico in brez naročanja lahko greste nazaj v bolnišnično amb., ker oni na ORL pogledajo skozi lupo in vidijo kaj je in p.p. vzamejo bris sekreta iz ušesa (vsaj pri nas v MB je šlo tako).
no nam voda ni prišla v uho skozi uho temveč skozi nos in je povzročala vnetja. pri pranju glave pa uho le zaščitite, mi smo dali delat silikonske čepe, sicer pa dobiš čepke tudi v lekarni.

obvezno pa je treba nosek redno čistit, brez omejitve lahko v nosek vlivate fiziološko raztopino. v uho pa nič kar vam ne prediše zdravnik.

Nos redno čistimo, voda mu ni prišla v uho … res pa je, da mu vzgojiteljice, ko je bil prehlajen, tega niso počele, zato bomo zdaj poskusili z dogovorom, da mu vsaj 2-do 3-krat čistijo s fiziološko. Pregled v MB imamo decembra. Upam, da bo kakšen mesec brez vnetij ušes.

lp, Vesna

Pred 14, 15 leti je bilo pri našem fantu enako (Uf, kako hitro je minilo). Stalna gnojna vnetja ušes, operacija žrelnice – zopet gnojno vnetje. Vsa obupana in razočarana sem ga odpeljala k bioenergetiku, ki je po merjenju svetoval, naj takoj prestavimo posteljo. Če verjamete ali ne, posteljico smo prestavili in od takrat ni imel več vnetja ušes. Tudi ostalih bolezni ne (angine, gripe)….kakšen prehlad, to je bilo pa tudi vse.

New Report

Close