Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “cepljenje” proti rotavirusu

“cepljenje” proti rotavirusu

Moj otrok bokmalu star 3 mesece, ko se je treba odlociti, ali ga dati “cepiti” proti rotavirusu ali ne. Se vedno kolebam, kako naj se odlocim. Povejte, kaksna je bila vasa odlocitev in kaj je pretehtalo v to smer? Rada bi pluse in minuse za in proti cepljenju.

Hvala

Zakaj si dala pa cepljenje v narekovaj?

Cepiti sem dala tretjega otroka. Prva dva sta imela grozovito rotavirozo v času epidemije in bi storila vse, da zmanjšam vsaj možnost za ponovitev zgodbe pri tretjem.
M.

:)))))))))))))), narekovaji zato, ker v bistu ne gre za cepljenje, ampak otrok spije ta pripravek.

Pač pogoltne cepivo ne.

Cepili smo prvo in zdaj je prvo dozo dobila tudi druga. Obe bosta pri enem letu v vrtcu, veliko se druzimo z drugimi.

Ko enkrat vidis otroka, ki je na infuziji, ti nikoli ni zal denarja, ki ga das za cepljenje. Morda cepljenje ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, otrok se vedno lahko zboli, vendar gre za zelo milo obliko.

Z možem sva resno razmišljala, da bi dala cepit.
Na koncu se nisva odločila ravno zaradi tega, ker otrok lahko vseeno dobi rotavirozo, res da ne v najhujši obliki in pa zato, ker cepivo drži samo 2 leti.

Imam 3 otroke in starejša dva sta že 3 x fasala rotavirus, najmlajšo pa sem hotela cepit, pa je bila malenkost “prestara” (6 mesecev), ko so pri nas začeli s cepljenjem – je pa tudi ona pri 2 mesecih dobila rotavirus. In potem je zgledalo takole: 3 letnega sina smo vozili na infuzije, na koncu ni več mogel na nogah stati in smo ga, ko je bil že ok v vozičku na sprehod peljali; 1,5 leto staro hčerko sem na srečo samo previjala na 10 min., vsaj pila je na srečo dovolj; 2 mesečni pupi pa sem dobesedno non-stop dajala mleko in prekuhane borovnice, jaz pri ustih noter, pa je že teklo v pleničko istočasno, ampak vsaj ni zavračala mleka in sva se zmazali brez bolnice – doma sem pa imela napotnico za sprejem… Vse se je dogajalo lami cez prvomajske praznike. Rotavirus sem fasala tudi sama, ampak, to mi je bila takrat zadnja skrb.
Sklep: če bi imela še kakega otroka, ga 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cepim, ker to kar smo prestali, ne bi rada še enkrat in ne privoščim nikomur, res ne.

Mi smo včasih preboleval rotavirus vsaj dvakrat na leto. Sicer smo se vedno zmazal brez bolnice je pa to obup. otrok skoz bruha in driska, letala sem s pososdami sem in tja – Matej je do 20 krat v nekaj urah bruhal. Klara je eno noč bruhala točno na 20 minut.
ko je enkrat driska, je men kar “boljš” Čeprav sem jim kar moje vložke dala v gatke, ker to kar teče.
Da o krčih, ki jih imajo otroci sploh ne govorim. Matej se je kar valjal po tleh in jokal od bolečin.

Na koncu sem vedno še sama obležala. Tako da….

Pri meni je prva hčerkica dobila adenovirozo ta zadnji mesec porodniške,očitno, ker je v bloku spodaj vrtec, grozno…..

In te driske (take ali drugačne), z bruhanjem ali brez…so nas spremljale cel vrtec…..jaz sem se nalezla veh mogočih virusov, skratka never ending story….

Tako da malčka smo cepili, posvetovala sem se z zdravnico, ki jo sicer osebno poznamo…in mi ni žal tistega denarja, do sedaj še ni imel driske, res, da je v privat varstvu, je pa starejša prinesla rota virus in šole nekaj mesecev kasneje, ona ima sedaj 7 let in je samo par dni driskala in bila potem OK, malček bi bil pa fejst bogi, če bi takrat dobil.

lp n

Hvala za odgovore. Mislim, da so zelo zgovorni in se bo zdaj lazje odlociti.

Meni je pretehtalo to, da se cepljeni otrok izogne hospitalizaciji, če že stakne ta virus.

New Report

Close