Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Otroci s posebnimi potrebami in dolgotrajno bolni otroci avtosedežujem v imenu staršev otroka s posebnimi potrebami. Deklica ima po vsej verjetnosti

avtosedežujem v imenu staršev otroka s posebnimi potrebami. Deklica ima po vsej verjetnosti

Sprašujem v imenu staršev deklice s posebnimi potrebami. Po vsej verjetnosti ima (ni še rezultatov) Cornelli de lang sindrom, delovna diagnoza je avtizem. Deklica je stara 7 let, zelo velika za svojo starost. Do zdaj so nekako štukali z navadnimi avtosedeži, zdaj pa je enostavno prevelika. Kako ostali starši rešujete ta problem. Ali obstajajo kakšni posebni avtosedeži? KOliko stanejo? Ali je možnost dobiti ga na recept?

Hvala.

Na žalost, NE MORETE dobiti avtosedeža na recept, ker to po mnenju zavarovalnice ni nujno potrebno za otroka s pp – mojega mnenja se bom tukaj vzdržala!!!

Jaz sem na istem – imam otorka (5let), ki je hipoton in ne more sedeti na sedežu, pač pa potrebujemo tistega, kjer je pripet s H pasom…ker je zanj že prevelik, smo našli sedež za invalidne otroke (cena 1700€!!!)….naj ga kupim – ja s čim, ker ni na obroke:)

Enostavno poskušamo z donacijami….

Pozdravljeni,
V Baby centru (in tudi drugje) se dobijo avtosedeži z H pasom in nastavitvijo naslona – v polležeč položaj. Testirani za otroke do 12 let(ali dlje). Sama imam taka avtosedeža za moja otroka in sem zelo zadovoljna z njimi. Ti sedeži stanejo od 50€ naprej in so zelo primerni za takšne otroke!!!
Lep pozdrav!

Da se še popravim….poleg H pasa, potrebuje tudi ustrezno sedišče, da sedi pokonci in pa klin med nogami.Prav tako, tudi opcijo vrtljivega sedeža, da ga damo lažje v in iz avta.

Poleg tega pa avtosedež – navaden s H pasom in primeren za otroke do 12 leta za moje mnenje ni vreden nakupa za 50 €….vsekakor pa je otrok pri 12 letih že precej težak in kolikor sem se pogovarjala s strokovnjaki, so večji otroci nujno pripeti z pasom, ki izhaja iz avta, zaradi teže in varnosti, zato so “jahači”….vse ostalo, kar je v trgovinah, ni varno. Samo v vednost.

Bubalu,

kolikor vem, avtosedež ni na recept. Starši pa si pomagajo na različne načine.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

http://galerija.over.net/main.php/v/javnagalerija/Zavod+Varna+pot/Otrok+s+posebnimi+potrebami+v+prometu/

Ja, vse to sem tudi jaz videla na Soči, samo še vedno mi ni jasno kaj so s tem seminarjem mislili?

Kje je bila zavarovalnica? Ali nam bodo financirali te stolčke – ki so od 1700 do 3600 €???

Zavarovalnica ne krije avtosedežev, plačati ga moraš sam, kot tudi še kaj drugega (npr. stolček za v banjo…).
Link sem prilepila za iste, ki še ne vedo kako ti stolčki izgledajo.
Recaro ima tudi “običajne” avtosedeže do 36kg z H pasom, naj bi bili testerani in ok.
sem pa včeraj od naše terapevtke dobila še en fajn podatek, starši ene že večje deklice, so ob nakupu novega avtomobila namesto “normalnega” sedeža vgradili prilagojenega (tko kot so npr. v športnih avtomobilih).

New Report

Close