Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina napetost/bolečina na levi strani

napetost/bolečina na levi strani

Spoštovani,

Že nekaj dni imam neprjeten občutek(ne ves čas) na levi strani trebuha(pod rebri) proti ledvenem delu. Lahko bi rekel da gre za nekakšno “rahlo” bolečino ali nepetost. Kaj ojača bolečino bi težko rekel-na pritisk se mi zdi, da ne boli, prav tako ne različni položaji telesa…….se pojavi in izgine….
Ne vem tudi ali si vse skupaj tudi sam “ojačam” ker se stalno nekaj tipam kje boli….

V preteklem tednu sem imel tudi malce prebavnih motenj(ščipanje, napihovanje,2x driska, vendar več kot 2x na dan nisem šel na potrebo…), ampak mislim da se mi je prebava zdaj uredila…

Ali je možno da je vzrok v trebušnih mišicah(morda ledvice?, črevo?) oz. bi bilo pametno obiskati zdravnika.(sistematski pregled za službo sem imel pred 1,5 meseca in takrat je bilo vse OK).

Star sem 34 let.

Hvala za odgovor

Spoštovani!

Težko rečem kaj otipljivega. Zelo verjetno ne bo nič posebnega. Če bi se vleklo dlje od tri tedne, se ogalsite pri zdravniku, ali pa pištie.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani.
zopet se oglašam.
Tista bolečina/napetost v ledvenem delu je izginila in je ni več oz. sem ugotovil, da je po vsej verjetnosti posledica nepravilnega dolgotrajnega sedenja(ukrivljen na stolu , pa še malo nagnjen v levo stran kar je moja grda navada, pa že tako so me opozorili na sistematskem naj se lepše držim in več gibljem kot se). Napetost sem sicer še enkrat čutil ob malce daljši vožnji z avtomobilom, zdaj pa ne več…oz. se mi občasno pojavi če dolgo časa “grdo” sedim.
Tudi za prebavo bi lahko rekel, da je sedaj takorekoč idealna.

Imam pa včasih še vedno občutek, da me na levi strani trebuha(levo navzdol od popka proti dimljam, sploh če imam zapete hlače, pas) malce “tišči”…recimo bolj kot simetrično na desni strani. Lahko tudi bi rekel, da tisto tiščanje včasih tudi malce “tava”-gor, dol, levo, desno in ni vedno na istem mestu, če se pritiskam na omenjenih mestih ne čutim nič, niti ne ojačam “bolečine”, ki pravzaprav to ni in me pri vsakodnevnih opravilih sploh ne moti, ampak občasno pa se vseeno pojavlja čez dan, včasih bolj, včasih manj…..
Naj še omenim, da sem dan preden se je vse skupaj začelo hodil navkeber po enem zelo strmem bregu…

Zanima me tudi ali je normalno, da če v stoječem položaju potegnem trebuh navznoter in se pritisnem tik pod rebri(predel želodca), da se na desni strani vse skupaj malenkost bolj in lažje poda, bolečin ali česa podobnega pa ni……no vsaj tak občutek imam?

Hvala za pomoč.

Spoštovani!

Oprostite za zamudo pri odgovoru.

Na desni strani spodnejga dela trebuha bi lahko bile mišice, ali pa občutite premikanje črevesja ob prevabljanju. Zaekrat temu ne bi posvečal večje pozornosti.

Tudi nekoliko različno vgrezanje trebušne stene ne kaže na kakšen zdravtveni problem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Oprostite za zamudo pri odgovoru.

Na desni strani spodnejga dela trebuha bi lahko bile mišice, ali pa občutite premikanje črevesja ob prevabljanju. Zaekrat temu ne bi posvečal večje pozornosti.

Tudi nekoliko različno vgrezanje trebušne stene ne kaže na kakšen zdravstveni problem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Oprostite za zamudo pri odgovoru:

Na podalgi tega bi težko odgovoril kaj uporabnega. pa ste poskusili z zelenajvo, sadjem (zlasti jabolki), da bi bil oblato bolj formirano?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zopet se oglašam,

…danes sem po dolgem času(takorekoč zimskem spanju), šel teči…..in ko sem postal zadihan (in mi je že kar malce zakuhalo) je postala tista bolečina (na levi strani tebuha od popka proti dimljam – v pasu.) intenzivnejša tokrat sam jo čutil tudi tudi na dotik oz. na malce močnejši pritisk s prsti na tisto mesto, bila je tudi kar dobro “lokalizirana”.

Ko sem se malce umiril je zopet nekako(kar hitro) poniknila in ni bila več tako intenzivna, 100% pa seveda ni izginila.

Ali so to dejansko lahko mišice čeprav, se mi zdi, da je vse skupaj malce….”globje” in ne tik pod kožo?

Spoštovani!

Če je nizko v dimljah bi ev. prišla v poštev začetna stopnja kile. Včasih jo zdravnik alhko otipa in pove.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,

ne zdi se mi da bi bilo nizko v dimljah ampak višje…v pasu 5-8cm diagonalno navzdol levo od popka.Poleg tega se mi zmeraj ojača ko tečem nekaj časa(pulz 150-160)……..če kak dan ne tečem in mirujem je komaj zaznavno.
Poleg naštetega se mi je zopet med daljšo vožnjo v avtu pojavila napetost v ledvenem delu tik ob koncu zadnjih reber………ko vsatanem iz avte je takoj bolje.
Po končani potebi pa sem čisto na koncu brisanja na papirju opazil celo svežo rdečo kri(tanko črtico)…(prebava je drugače normalna)…

Po pravici povedano sem popolnoma na tleh mi gre po glavi samo še rak nekje v trebušni votlini.

Vsekakor se bom v naslednjih dneg odpravil do zdravnika.

Spoštovani!

Krvi z bolečino ni mogoče povezovati. Kri je prej posledica hemeroidov ali poke – fisure – analnega predela kože. Tudi rak ne povzroča bolečin. Lahko gre zamišično bolečino, ali zaradi bolečino ob preusmeritvi krvnega obtoka pretežno v mišice (napor). V opisanem ne vidim nobene nevarne bolezni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani, mojim težavam ni videti konca…do zdravnika pa še vedno nisem šel

Kar se tiče hemoroidov-fisure imate verjetno prav, ko sem malo bolj natančno pogledal analno odprtino sem opazil nekakšno kožno gubo, ki poteka iz danke navzven,….poleg tega imam malce bolj v notranjosti(kak 1-2cm) napeto gladko kožo(kot bi bilo malo napihnjeno) rdeče-modrikaste barve…..na sredi pa nekakšno zarezo , kot bi nekdo prerezal……
Ali je to fisura?

Bolečin v trebuhu nekako ni več,…je pa prebava bolj “tako-tako”, velikokrat mi “poje” po trebuhu(skoraj vedno takoj ko se zbudim), me napenja(sploh po žitnih kosmičih), blato je bolj mehko(ni driska) , na WC moram včasih tudi po 2-3x na dan (včasih sem šel) normalno po 1x …….v glavnem, vse skupaj ni tako kot je nekoč bilo.

Bolj pa me skrbi še vedno prosotna bolečina/napetost v ledvenem delu, ki je sicer včasih ni , je pa res da ni dneva ko je ne bi čutil(čutim jo predvsem ob sedenju).
Naj povem še, da če napnem hrbtenico(se nagnem naprej) čutim v levi hrbtni mišici(mišica , ki gre tik ob hrbtenici), približno v višini zadnjega rebra nekakšno oteklino, kot bi bila mišica odebeljena na določenm mestu….vse skupaj ni vidno, ampak čutim, če prsti pritiskam in polzim po mišici……..domačim sem to pokazal vendar pravijo, da se nič ne čuti…???!!!
Zdi se mi tudi, da se omenjena ledvena bolečina ojača tudi če sem pod stresom, kar pa je zadnje čase vsakodnevno….saj se samo še tipam in gledam kaj je narobe z mano….

Naj povem še, da sem od sistematskega pregleda(Januar) izgubil 2-3kg(sedaj jih imam 69,5), vsak dan se večkrat tehtam in jem normalno kot prej, včasih poskušam še malce več pojesti vendar nič ne pomaga,da bi pridobil kak dkg.
Počutim se izgubljenega, so dnevi, ko je bolje in so dnevi ko se počutim totalno zanič, brez energije…

Spoštovani!

Temu rečemo fisura – poka.

Glede prebave ni možno sumiti na kkašno bolezen.

Verjetno gre za enaotavno mišično bolečino zaradi naporov, ali nepravilnega položaja pri sedenju oz. ležanju.

Težko rečem okoli hujšanj. Skupaj s pomanjkanjem energije…, bi lahko šlo za med drugim tudi za depresivno motnjo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Oprostite ampak zopet se oglašam,

…vse bolj me skrbi glede ledvene bolečine(območje križa-zadnjega rebra in leve “flanke”), ki je kar vsakodnevna(prihaja pa nekako v valovih, je pa je ni)
Ali menite , da bi se bilo potrebno/pametno oglasiti pri osebnem zdravniku, da me napoti na določene preiskave (urin, kri, UZ abdomna, slikanje hrbtenice,…)?
ALi lahko tudi ledvični kamni povzročajo take bolečine ali so bolečine od kamnov izkjučno ostre?

Iz dneva v dan me bolj skrbi, da je razlog za omenjeno leva ledvica.

Sicer se neumno sliši vse skupaj in se še vedno nisem odpravil do zdravnika, ampak po pravici poovedano se ga bojim obiskati.

Spoštovani!

Sicer dvomim, da bi bile bolečine posledica bolezni ledvice, vednar brez obiska pri zdravniku očitno ne bo šlo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,pri zdravniku sem sedaj naročen vendar šele neslednji teden.

Bi pa kljub temu vprašal:
-Ali je mogoče, da depresivna motnja vpliva na negativno spremembo telesne teže in za koliko, kljub nespremenjeni prehrani ?

Spoštovani!

Deprsija vpliva na večji ali manjši tek in preko tega na spremembo teže. Drugače ne gre.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Opravil sem nekaj obiskov pri zdravnikih, vse kar so me pregledali je zaenkrat BP.

Pregled pri osebnem zdravniku – OK
Analiza urina-OK(vse negativno oz. v okvirnih vrednostih)
UZ abdomna – vsi organi in kar se pač vidi v mejah normale in brez posebnosti
Slikanje hrbtenice L/S – brez večjih posebnosti(mogoče malce ukrivljena v eno stran – zanemarljivo)
Ortoped – pregled in ogled slik- brez posebnosti – kljub temu predlog za napotitev na FTH.
(zdelo se mi je, da me je večer po pregledu malce bolj bolelo kot ponavadi).

Prvo “Testiranje” z UZ za ugotovitev boleče točke sem opravil. Na več točkah sem čutil nekakšno “komaj zaznavno špikanje” —– pravzaprav ne vem ali je to to – ker fizioterpavtka mi je najprej rekla naj povem kdaj me bo bolelo, no pozneje sem jo vprašal, če misli zbadanje/špikanje in je rekla da ja,…kako močno naj bi se to čutilo pa nimam pojma.

Osebni zdravnik je predlagal, da naj se čez kak mesec oglasim pri njemu, da vidiva kakšno je stanje.

Lep pozdrav

Spoštovani!

Počakajmo dotelje, oz. razmišljajte tudi o možnosti, da bi šlo za psihično pogjene težave.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav,

Prebral sem pogovore med vama…Čisto vse kot je napisal yup, se dogaja tudi meni. Na wc hodim zelo pogosto, suh sam tako da ko se pogledam v ogledalo me je sram, velik sm 180 in imam 58kg kar je zelo zelo premalo. Špika me 3-4 cm od izbočengega dela medenice. Sem pa skoraj siguren da to ni trebuh ali kakšna mišica temveč črevsje. K zdravniku nočem ker se bojim pregleda črevesja.Mislm pa da imam tudi hemeroide…zaradi tega se tudi dosti presikera, ne morem kar pozabit na to. Ali mogoče veste ali je to črevesje ali ne. In če je ali se da to pregledati kako drugače razn s kakšno kamere čez zadnično odprtino.

Hvala

Spoštovani!

Težko vas kar potolažim, saj težk orečem, ali gre za telesne znake anskioznosti oz. deprsije, ali za nervozno črevo, ali za hemeroide. Le pojdite k zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close