Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje helex-lexaurin

helex-lexaurin

Spoštovani!

Na Vas se obračam s prošnjo, da mi odgovorite na nasljednja vprašanja.

Moj oče se zdravi zaradi tumorja na ščitnici, katerega je imel v otroštvu in zaradi katerega je bila ščitnica skoraj v celoti odstranjena. Težav do lani ni imel, ko se mu je pojavila depresija – nobene volje do življenja, hujšanje…… V glavnem, bil je v LJ. na jodu, ki naj bi uničil preostanek ščitnice (kar se je tudi zgodilo, vrednost mu je upadla za dobro polovico)
Zaradi depresije mu je zdravnica predpisala Helex, katerega pa sedaj ni možno dobiti nikjer (zaradi pomankanja) namesto Helexa pa sedaj prejema Lexaurin.
Zanima me (ker je oče že prej želel prenehati z jemanjem Helexa, pa ni mogel, ker je toliko odvisen od njega in se mu je stanje samo še slabšalo (nemirnost,bolečine v kolenih, mrzlica, nejevolja) ali je možnost da se sedaj ko jemlje Lexaurin telo odvadi Helexa in da bi ga tako prenehal jemati in da bi Lexaurin lažje opustil?

Hvala za Vaš odgovor,

Lep pozdrav,

Lidija

Spoštovani!

Pri zdravljenju depresij so bistveno ustreznejši antidepresivi in ne anksiolitiki, med katere spadata tudi Lexaurin in Helex. Kadar se pojavi odvisnost od anksiolitikov jo je težko odpraviti. Bistvene razlike med odvisnostjo od helexa ali Lexaurina ni. Priporočam posvet pri izbranem zdravniku in postopno zmanjševanje odmerka Lexaurina.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

helexe se definitivno da dobiti!!!!

Spoštovani!

Zdravilo Helex se verjetno, da dobiti, vendar je odvisnost od zdravila zelo težko zdraviti.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Je lazje prenehati kaditi, ali je lazje prenehati jemati helex?

Lp
Jani 🙂

Spoštovani!

Odvajanje od odvisnosti, ne glede na to, ali gre za nikotin ali sedative je zelo zahtevna naloga.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdrav.Zanima me,po skoraj enoletnem jemanju cipralexa (panični napadi),se mi še vedno dogaja, da imam včasih kak napad,vprašala bi,če gdo ve,koliko časa naj bi se cipralexi jemali in v kolikšnih količinah? Jaz jem enkrat na dan 10mg,včasih pa še kak helex…ali je gdo jemal večjo dozo? Moram pa povedati, da mi helex zelo pomaga,sploh kadar začutim tisti čuden občutek po telesu..mravljinčenje,razbijanje srca,slabost in potem nastopi strah,ki je najhujši…

Spoštovani!

Glede na to, da imate kljub jemanju Cipralexa 10mg dnevno, še občasne napade panike je možno, da je odmerek premajhen. Polen odmerek zdravila je 20 mg dnevno. Sicer je trajanje zdrvaljenja odvisno od učinka. Navadno priporočamo nadaljevati z jemanjem še šest mesecev po prenehanju simptomov.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close