Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kaj pa osnovna ženska garderoba?

Default avatar

Elegantna

Spodaj vidim, da ena piše, kako je sinu zminimalizirala garderobo. Tudi jaz sem letos iz hiše vrgla za 18 vreč navlake in se boljše počutimo, ko je v omarah otrok res tisto, kar potrebujejo. Bi pa rada po takem ključu uredila še svojo garderobo, le da ne vem, kaj so tisti nujni .- osnovni kosi. A mi katera napiše? Vem, npr., da so to črn puli, hlače in krilo, pa bela bluza ... Naprej pa ne pridem. Rada pa bi imela predvsem osnovo, ki se da dobro kombinirati, ker ne maram polne omare cunjic za eno sezono. Za službo se oblačim elegantno.
Default avatar

pospravljalka

Tu pa res ni pravila.
Odvisno od:
- tvoje postave
- tveojega okusa
- tvojih zmožnosti
- tvojih potreb
in še veliko alinej bi lahko dodala.
To je tako, kot bi vprašala koliko parov čevljev naj ima ženska. Halo!
Default avatar

Elegantna

Stilisti imajo seznam, kaj obsega osnovna garderoba ...
Default avatar

osnova

trenutno imam res skrčeno, ker mi ni skoraj nič več prav od pred štirih let, ko sem bila na zadnje v službi. Imam dvoje 2X hlače in pet gornjih delov ter eno jakno in dvojne čevlje.
Default avatar

športna

To je pa res odvisno od vsake posameznice, pa stilisti gor ali do. Meni osnovna garderoba predstavlja ene kavbojke, dvoje športne hlače, dvoje lepe, dve bluzi, en lepši pulover, dva puloverja s kapuco in en kup športnih majic. Imam seveda več, ampak nosim pa v glavnem toliko.
Default avatar

andii

Se strinjam s predhodnicami.
Če se oblačiš elegantno, potem je v tvoji garderobi nujen hlačni in/ali krilni kostim v nevtralni barvi - za pozimi črn, siv ali rjav, poleti pa v svetlejših barvah (bež).
K tem kosom potem kombiniraš pulije in bluze, lahko se zadovoljiš tudi samo s črnim pulijem in belo bluzo, zraven pa si omisliš zanimiv nakit, pas ali rutke. To pomeni, da ni potrebno imeti veliko oblačil, pač pa imaš malce več modnih dodatkov, ki pa običajno ne zavzamejo v omarah veliko prostora.
Seveda ne smeš pozabiti na jakno ali plašč pozimi, v prehodnih dneh pa trenčkot - krajši ali daljši.

Pri obutvi(pa tudi torbicah) pa ti žal ne morem svetovati. Sama bi imela za vsako kombinacijo drugačne čevlje in k njim usklajeno torbico, če bi mi denarnica in prostor to dopuščala :))))))
Default avatar

*registrirana

Meni osnovna garderoba predstavlja kar nekaj kosov oblacil.

V sluzbi sem v kostimih oz poslovno elegantni stil in takih oblacil moram imeti za cel teden in za vse letne case.
V prostem casu pa v casual ali sportnih in tudi teh oblacil moram imeti za cel teden in za vse letne case.
Poleg spadajo se zgornji deli (plasci, jakne, bunde), torbice in obutev.

Pa se kar nabere in omara je vedno polna.
Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.
Default avatar

pri nas doma

Ne morem brez (za prehodno obdobje)

- črn kostim s hlačami in krilom
- bež kostim s hlačami in krilom
- črn kratek plašček
- črna "majhna" oblekca
- bela bluza
- črn puli
- precej svilenih dodatkov (rute, šali) in nakita za poživitev
Default avatar

njur,njur

Moja osnovna garderoba je 6 komadov kavbojk :)))))))
Default avatar

oblekca

Osnovno pravilo feng šuja je: vsa oblačila, ki jih nisi oblekel v zadnjem letu niti enkrat, podari ali vrzi v smeti.
Default avatar

*registrirana

oblekca je napisal/a:
Osnovno pravilo feng šuja je: vsa oblačila, ki jih nisi oblekel v zadnjem letu niti enkrat, podari ali vrzi v smeti.
Pri meni to ne deluje.

Imam nekaj kosov svecanih oblacil, ki jih oblecem morda 5 x v enem letu, morda pa dve leti sploh ne.
In ce je kaksno bolj kislo poletje, tudi marsikatero poletno cunjico ne oblecem, pa jo bom ob vrocem poletju sigurno nosila pogosto.

Se pa drzim pravila, da vsa oblacila, ki mi niso vec vsec ali pa ne zgledajo vec cisto nova, odnesem v Humanin kontejner. Tako naredi prostor za nova :)
Default avatar

bubamara

V moji garderobi je več hribovskih hlač kot elegantnih. Pa še te so verjetno že iz mode, brez da bi jih pošteno ponosila. Tudi za hribovske čevelje zapravim več kot za ta lepe čevlje.
Tako da...se bojim, da se boš mogla znajti sama - pač glede na stil oblačenja in globino denarnice.
Default avatar

Vija vaja ven

JAz sem tudi to sezono prišla do spoznanja, da imamo v omarah preveč cunj, zato sem vsem skrčila na minimum. Moja garderoba-jesen zgleda nekako takole:

-10 srajc:bela 2x, črna, sv. modra, rdeča, rjavo-bakrena, črtaste(viola, belo-črna, roza, rdeče-bela)
-7 pulijev(črn, bel, bež, viola, oranžen, sprano rdeč, sivo moder)
-1 hlačni kostim, siv
-4 hlače na rob (sive, črne, sive - mini črte, sivo-bež)
-3 krila (siva, viola, črna)
-črn usnjen 3/4 plašč, sivo-bež plašč, bež žamet jakna-imam
-pasovi, šali, rutke, čevlji
Default avatar

*registrirana

Vija vaja ven je napisal/a:
JAz sem tudi to sezono prišla do spoznanja, da imamo v omarah preveč cunj, zato sem vsem skrčila na minimum. Moja garderoba-jesen zgleda nekako takole:

-10 srajc:bela 2x, črna, sv. modra, rdeča, rjavo-bakrena, črtaste(viola, belo-črna, roza, rdeče-bela)
-7 pulijev(črn, bel, bež, viola, oranžen, sprano rdeč, sivo moder)
-1 hlačni kostim, siv
-4 hlače na rob (sive, črne, sive - mini črte, sivo-bež)
-3 krila (siva, viola, črna)
-črn usnjen 3/4 plašč, sivo-bež plašč, bež žamet jakna-imam
-pasovi, šali, rutke, čevlji
Nobene jopice?