Style.Over.Net

Nega, ličenje in style

Odgovarjajo: Anja CajhenLaura Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s.

Maskara-katero priporočate?

Default avatar

mami33+

Dejte mi povedat,katera maskara se res obnese?Imela sem Loreal,Max facor,Niveo,Mybelline,pa nekako nisem bila zadovoljna.

Hvala.
Default avatar

lancome

Lancome. In nobena druga.
Default avatar

ZAJČEK BIBBBBBON

sKORAJ VSE KI SI JIH IMELA, SO TESTIRANE NA ŽIVALIH. NIKOLI NE UPORAVLJAM TEGA, POTEM SEM RAJE BREZ.
Default avatar

anaoxa

Se strinjam z Lancome. Res ja dražja, a jo kupim dvakrat do trikrat letno, uporablja pa jo tudi hčerka.
Default avatar

Body

Odkar je na trgu Max Factor Masterpiece, kupujem samo še to, za moje trepalnice je super.
Default avatar

Spletkametka

Maskaro uporabljam vsak dan in skoraj je ni, da je ne bi probala. Lancomova se mi po dolgih urah drobi.

Najlepše se namaže in obnese LOREAL VOLUMISSIME x4 (siva z zlatim pokrovčkom). Odkar sem najdla to, sploh ne eksperimentiram več. Odstranim jo brez težav s čistilnim tonikom NUXE Eau Demaquillante Cleansing Water (za obraz in oči).
Default avatar

živalcaA

Max factor in Loreal je glavni na testiranju na živalih, zajcih, pseh, mačkah, opicah.... Le kako lahko to uporabljate. Z tem spodbujete mučenje živali. Živali tam v oko in drugje po telesu vlivajo kemikalije, ki jih žive razžirajo, oni pa se niti premikati ne morejo. Ste res tako egoistične, da mora za ceno vaših trepalnic po svetu umirati in trpeti na milijone živali.
Default avatar

binki

Art Decco
Default avatar

Spletkametka

živalcA,
VSE izdelke, ki jih kozmetične firme proizvajajo, prej testirajo. Pa najbrž ne na ljudeh, kaj misliš? Da dajo izdelke kar v prodajo, pa potem čakajo koliko je jih bo vrnilo z reakcijami, ali kaj? Si ti že kdaj brala kako je s temi testiranji? Ja? No, potem premalo. Ne? No, potem le daj.
Vse firme testirajo svoje izdelke, le da jih nekatere testirajo pod svojimi imeni, druge pa to zakamuflirajo ;) Izdelke dajo zanje v teste druge firme, zato na teh seznamih ne zaslediš njihovih zvenečih imen. Toliko o tem.
Zdaj pa se pomiri, večer je, spat bo treba. Če boš tako napeta, boš slabo spala in boš jutri neprespana. Tega pa ti ne želim. Lahko noč!
Default avatar

živalcaA

Ne testirajo vse. Obstajajo podjeja, ki imajo podznamke in ne testirajo obojih. Ja nekatera imajo ljudi prostovoljce za testiranje in so za to plačani. Obstaja pa še posebna snov, mislim da je nekakšna koža, ki se odziva na kemikalije veliko drugače kot žival. Bolj podobno kot človek. pa recimo oriflame in avon pa še veliko jih je, ki ne testirajo. ne razburjam se. Ti pa pišeš, kot da ti je vseeno za te boge živali, ki umirajo v največjih mukah, da je lahko nekdo potem pofarban. Tudi sama se tako "farban" ampak z izdelki, ki niso testiraniu na živalih. velikokrta je izgovor takšnih, ki uporabljajajo stvari testirane na živalih, da je vse testirano na njih. Pa ni. Potem se raje ne šminkam, kot da je zaradi mene trpela in umrla žival pa ne ena. Na milijone jih tako letno pobijejo. Saj z letom 2009 bo v državah eu prepovedano testiranje na živalih za kozmetiko čisitla in večino farmacevstkih podjetij.
Default avatar

živalcaA

Pišeš in apmetuješ kot da o tem veliko veš in si velik obrala o tem. če bi potem bi vedela, ta to ni res. Veliko sem brala o tem, pozna ljudi ki se ukvarjajo z tem ,tako da vem.
Default avatar

krtnoena22

Uporabljam maskaro She... super je, kvalitetna in poceni
Default avatar

Spletkametka

živalcA,
pišem, kar preberem, ne kar slišim. Nisem pa bila zraven pri testiranju ne enih, ne drugih izdelkov, zato ti iz osebnih iskušenj ne morem pisati. Polemik o kamuflažnih testiranjih je bilo ogromno napisanih in kjer je dim, je največkrat tudi ogenj.
Rada imam živali in ljudi, zato mi je žal, če si iz mojega pisanja razbrala, da mi je vseeno.
Default avatar

živalcaA

Avom in Oriflame zagotovo ne testirana. Pa še nekaj se jih najde. Ene firme pa so takšne, ki so testirale zdaj pa so nehale, saj so izumili tkiva, ki so nadomestila živali. Komaj čakam na leto 2009, ko bo testiranje na živalih prepovedano.
Default avatar

kremica

Tudi jaz ne uporabljam nobenih izdelkov, ki so testirani na živalih in se zato poslužujem le naravne kozmetike, ki ima zraven še certifikat, da ne testira na živalih. Pri maskarah sem imela dolgooo časa težavo, najti ustrezno, ki bi lepo namazala moje trepalnice, jih podaljšala in "počesala" in bila obenem naravna, ali pa vsaj ne testirana na živalih. Pred kratkim sem odkrila ravno to, kar iščem že lep čas! :) Zdaj uporabljam le še 100% Pure maskaro za podaljševanje trepalnic, odtenek črn čaj (maskara je namreč povsem naravna in ima pigmente vzete iz sadja, kar pomeni tudi, da zelooo diši :)). Sem zelo zadovoljna in ne menjam več! :)
Default avatar

MaryPoppins

Kremica, jaz imam tudi to maskaro - taka srebrna 'škatlica' je, ne? Meni ful paše in sem čisto navdušena! :)

Kje pa si jo kupila, nasprot OŠ Ledina?

Lp.
Default avatar

AAL

definitivno AVON SUPER FULL.

AVON NE IZVAJA POIZKUSOV NA ŽIVALIH, AMPAK NA TESTNIH UPORABNICAH!!!

LP
Default avatar

jimmyka

make up factory - all in one
The best maskara kaj sem kdaj sprobala.

Moderatorji

Anja Cajhen
AnjaCajhen
Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.
Laura Sardinšek