Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “uredimo plačilo na položnice”

“uredimo plačilo na položnice”

tako piše na nekaterih ponudbah, ki sem jih videla na netu … za avto. Prvič slišim za kaj takega … kako to sploh izgleda? Se določi rok plačevanja in na podlagi tega znesek ali kako?

Ali je tu na forumu kdo, ki je tako kupil avto in mi pove, kako to zgleda?

hvala in lepo nočko 😉

Meni je takrat, ko sem kupovala avto, prodajalec rekel, da je to v bistvu lizing in da so obresti višje kot če vzameš kredit na banki. Tako da sem potem raje vzela kredit. Kaj več pa ne vem, morda bo še kdo drug bolj podrobno razložil.

No, jaz imam približno tako varianto.

Avto (nov) sem kupila na leasing (pač sem preračunala, da me stroški leasinga in obresti pridejo manj, kot pa sem na ta račun dobila popusta), vsak mesec dobim domov položnico.
Takoj sem dobila amortizacijski načrt in se dogovorila za dan obroka in čas trajanja odplačevanja ter seveda za odplačevanje; torej že od začetka točno vem, da moram x-krat 18.v mesecu plačati določen znesek.

Leasing pogodbo mi je uredil prodajalec, nič nisem rabila hodit na banko in nič nisem rabila nosit papirjev v službo.

Prednost pred kreditom je v tem, da uradno moja plača ni kreditno obremenjena in lahko dobim kak drug bančni kredit.

LP!

nov avto na leasing, ki ga je uredila avtohiša. plačijemo na položnice. ja datum je določen enako višin anuitete. lahko pa kadarkoli pokličeš lising hišo in ee dogovoriš za izplačilo, pri tej se odbvijejo smao obresti in je brez drugih stroškov.

To je plačilo na lizing, obresti so višje kot pri banki. Pozanimaj se na banki, koliko obresti boš plačala, če si sposodiš denar pri banki. Potem od ponudnika zahtevaj predračun in amortizacijski načrt odplačevanja, pa preračunaj. Meni se je zgodilo, da so se v avtohiši neumne delali, češ, saj to vse banka uredi za nas, ne rabite tega načrta (ker tudi njim banka posodi denar).

Čisto odvisno, kaki so stroški kredita/leasinga in kaka je ponudba prodajalca.
Saj pravim, ko sem jaz kupovala, sem dobila na račun leasinga več popusta, kot pa če bi kupila z gotovino.
Sem prvotno sicer nameravala plačati vse takoj, ker sem imela dovolj prihranjenega, ampak sem se kasneje odločila za leasing.

Mene zanima če je možen lizing če nisi stalno zaposlen? Pa če rabiš poroka ali kaj podobnega? Hvala za odgovor .

Mene pa zanima ali je plačevanje leasinga na položnice vezano na obremenitev mojega računa. Gre v takem primeru lahko bremenitev računa nižje kot je določeno. Imam minimalno plačo, kredita ne dobim. Hvala

New Report

Close