Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali se pod pižamo nosijo spodnje hlače?

ali se pod pižamo nosijo spodnje hlače?

torej,

sin je sicer še v plenicah, a ga počasi odvajamo. zanima me ali imajo vaši otroci pod pižamo tudi spodnjice? moj mož namreč pravi, da so njega v koloniji naučili, da to ni fajn, sploh pa ne za fantek in tako sam nima pod pižamo spodnjic.

kakšna je praksa pri vas?

Pri nas jih tud ne nosi pod pizamo.

Pri nas noben ne nosi spodnjic pod pižamo.
Pižamo pa menjamo na en teden oz. po potrebi, tako kot brisače.
Packi, ni kaj.

nova
Uredništvo priporoča

nosimo vedno spodnje hlače. Vsi po vrsti.
Pižamo menjamo tudi na en teden. :))))))

Enako kot piff.

pod pižamo so moji kot adam in eva.boljši filing.
preoblečejo pa si jo 2x na teden oz po potrebi.

jaz sem v postelji vedno “eva”.pižama me duši ze od majhnega.kadar jo moram obleči,npr. če sem kje na obisku pa sem tudi spoda pod pižamo brez.

jaz mislim,da so spodnjice stvar navade,res pa je,da jih zvečer slečemo,ker so “umazane”
po tej logiki bi morali tudi hlače pižame oprati vsak dan

naši trije spijo brez,pižame pa se menjajo vsak drug dan,včasih pa tudi dnevno

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

zanimivo. meni se je pa logično zdelo, da se zvečer po tuširanju ali kopanju obleče frišne spodnjice, čez pa pižamo.

hvala za odgovore

Spodnjice menjam dnevno, včasih dvakrat, torej mi ni jasno, kako lahko tisti, ki spite brez spodnjic v pižami le-to menjate samo enkrat tedensko.
Mi spimo v pižami in spodnjicah (brez spodnjih majic).

Mene je kot otroka babica naučila, da se pod pižamo ne nosi spodnjic, ker z elastiko zavirajo krvni obtok in ker moramo biti med spanjem čimbolj sproščeni. Tako jih še sedaj ne nosim, prav tako ne otroci. Pravzaprav tudi pižame ne nosim in spodnjice se mi po samo enem dnevu nošenja ne zdijo umazane. Logično se mi zdi, da vzvečer pred spanjem predvsem odvržem čimveč s sebe. V spodnjicah spim samo, kadar imam menstruacijo.

Ja, pri nas smo tako…

Pa se ti ne zdi, da so današnji kroji in materiali, iz katerih so sešite spodnjice vse nekaj drugega kot včasih, ko smo nosili hrapave spodnjice z ostro in široko elastiko in je torej nauk tvoje babice iz kamene dobe?
Drugače pa ti priporočam brezšivno perilo iz microfile, odlično je.

smo pač prašiči, še brisač ne vržemo po vsakem brisanju v koš:)))))))

Pri nas enako.

kwa??????

valda se ne brišete v iste brisače

ne morem verjet,da ljudje šparajo na vodi in elektriki,zanemarjajo pa osebno higieno

Pa se ti ne zdi, da so današnji kroji in materiali, iz katerih so sešite spodnjice vse nekaj drugega kot včasih, ko smo nosili hrapave spodnjice z ostro in široko elastiko in je torej nauk tvoje babice iz kamene dobe?
Drugače pa ti priporočam brezšivno perilo iz microfile, odlično je.[/quote]

Ne, se mi ne zdi. Spodnjice ti stisnejo kožo, pa kakorkoli obrneš. Če ne, bi padle dol:) Da bi pa imela celo noč na sebi microfilo, ki je umeten material, pa ne, hvala. Rajši si jo zračim:)

kaj kwakaš, preberi si raje včerajšnjo temo.

sm jo že

zame je vsak,ki se obriše več kot 1x v isto brisačo,ki je namenjena vsakemu posebej za vsak dan posebej SVINJA.

oz za vas sploh ni imena,ker pomoje še svinja v službi ne smrdi tako kot vi.

Ja no, pac niste vsi idelani. idealno je brisaco prati po vsaki uporabi. Idealno je spati v spodnjih hlacah in pizami :-)) in idealno je te spodnje hlace zjutraj vreci v kos za perilo, prav tako pizamo, pizama naslednji vecer ne disi vec zato jo je idealno oprati.

Ste res tukaj vsi tako idealni ali le delate tako podobo o sebi? Kar pa zares ne razumem je, da pri tako idelanih osebkih potem spite zakamuflirani kot mumije, kako potem vas moski sploh pride do vas? Ali je mozno da ponoci tiste idealne niste tako idealne?

Ja, saj to sem že povedala, sploh pa moje svinje ne hodijo v službo, kar v štali počakajo, tako da v službi sigurno ne smrdijo bolj kot jaz, ja.

Sicer pa človek največ pove o sebi, ko ne odgovarja na vprašanja, ki se tičejo njega :)))))))))))))))

Če pod pižamo nosiš spodnje hlače in se brišeš v čisto brisačo si že idealen? Polepšala si mi jutro, prav zares. Doslej nisem vedela, da sem idealna, zdaj vem. Poglej, tako so nas naučili doma. Mene so naučili, da se brez spodnjic ne spi. Kot so me naučili, da brisačo po uporabi dam v pralni stroj. Zakaj? Če ne bi oblekla spodnjih hlač, potem bi morala vsaka dan zamenjati pižamo. Tako mi je govorila mama, ko sem bila še majhna. Kot mi je govorila, naj da si nihče ne želi brisati obraza v brisačo, v katero si je nekdo prej obrisal rito.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Pa se ti ne zdi, da so današnji kroji in materiali, iz katerih so sešite spodnjice vse nekaj drugega kot včasih, ko smo nosili hrapave spodnjice z ostro in široko elastiko in je torej nauk tvoje babice iz kamene dobe?
Drugače pa ti priporočam brezšivno perilo iz microfile, odlično je.[/quote]

Ne, se mi ne zdi. Spodnjice ti stisnejo kožo, pa kakorkoli obrneš. Če ne, bi padle dol:) Da bi pa imela celo noč na sebi microfilo, ki je umeten material, pa ne, hvala. Rajši si jo zračim:)[/quote]

No, ne vem, kakšne spodnjice ti nosiš, mene moje nič ne stiskajo. V časih moje babice so pa res bile z orng elastiko.
Sem pa enkrat prav tule brala, da ene spijo celo v modrcih…

Pa čakte no!

Če nimaš gat, ko spiš, jo moraš pač večkrat menjat. Logično, saj se umaže!
Kako partner pride zraven? Ja klinc imava pa najprej striptiz, pa pol akcijo.

Glede brisač: ne bit smešne. Men tud ne sede, da si v brisačo obrišem rit in vse tam dol, naslednji dan pa po faci drgnem. Zato imamo brisačo za obraz. kar pomeni, da lahko imaš večkrat brisačo za tuš, če le uporabiš drugo brisačo za ostalo. Pri joškah me pa ne moti, sam faca mi ne deluje.

Pa kako smrdimo? Zakaj pa smrdiš, če uporabiš eno brisačo večkrat? Saj si čist, ko prideš s tuša – no, jaz sem. Če si pa že izpod tuša tako umazan, da potrebuješ drugi dan drugo brisačo, ker bi sicer SMRDEL, pa Bog se usmili!
Pa še to: men brisače čisto nič ne smrdijo, če jih vestno perem in posušim. Seveda, če se pa vsak dan uporabi drugo, pol pa na pol mokro v koš, pa se tam paca, pol tri dni v pralnem stroju. Potem bi tudi moje brisače smrdele!

Če pod pižamo nosiš spodnje hlače in se brišeš v čisto brisačo si že idealen? Polepšala si mi jutro, prav zares. Doslej nisem vedela, da sem idealna, zdaj vem. Poglej, tako so nas naučili doma. Mene so naučili, da se brez spodnjic ne spi. Kot so me naučili, da brisačo po uporabi dam v pralni stroj. Zakaj? Če ne bi oblekla spodnjih hlač, potem bi morala vsaka dan zamenjati pižamo. Tako mi je govorila mama, ko sem bila še majhna. Kot mi je govorila, naj da si nihče ne želi brisati obraza v brisačo, v katero si je nekdo prej obrisal rito.[/quote]

Jah, ene so pa mame naučile drugače. A se zdaj gremo, katera mama ima bolj prav?

Ker vse te navade so plod vzgoje oziroma fiksnih idej naših mam. Ni nobene znanosti zadaj ali nekih res tehtnih razlogov, za ali proti. Razen varovanja okolja.

No, kot sem že rekla, spodnjice te stiskajo, čeprav se ti zdi, da te ne. Če stojiš pokonci, ti ne padejo dol, a ne? Torej te stiskajo! Ne vem, zakaj nekateri tako slabšalno govorijo o nasvetih naših babic, češ, tisto je pa iz kamene dobe in ničvredno. Jaz pa cenim nasvete starejših, sploh, če so logično razloženi, tako kot mi jih je vedno objasnila moja babica. Dandanašnji znajo biti spodnjice še bolj neudobne, kot v času, ko sem bila še otrok. Na primer kakšne tangice,…

No, če se tebi zdi OK, pač spi v spodnjicah, jaz pa jih bom še naprej metala dol pred spanjem:)

New Report

Close