Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

zebe me - kaj pomaga?

Default avatar

zmrzljivka

Pa se je spet začela zima in mene bo zeblo do naslednjega poletja. Vedno me zebe. že zjutraj ko se zbudim in grem v službo me zebe, v službi spet zrzujem. Zvečer se stuširam z zelo vročo vodo, da se malo pregrejem. Pa me čez pol ure spet zebe.
Oblačim se normalno. Hlače, majčka, jopica, jakna. Ostalih okrog mene ne zebe, nekaterim je celo vroče.
Kaj pomaga (razen savne), da mi bo pozimi vroče?
Default avatar

quattro

Nauči se ogreti telo z dihalnimi vajami.
Default avatar

monovka

Zanosi. Potem te sigurno ne bo 9 mesecev več zeblo! ;)
Default avatar

orehek

Pomaga tudi telesna aktivnost, hiter sprehod na kak grič, tek, aerobika - se segreješ in bolje se počutiš.

lp
lp, orehek
Default avatar

pupa100

Zredi se za pet kilogramov. Se ne hecam, ko sem bila presuha, me je stalno zeblo, še kar nekaj takih poznam.
Default avatar

mik

Kuhan šnopc, al pa z dedcom pod rjuho.
Default avatar

zmrzljivka

Šnop ne pride v poštev, zvečer pa tudi takoj skočim po rjuho oziroma pod kovter in se stiskam. Težo imam normalno (19 ITM).
Imam pa vedno ledene roke in noge.
Default avatar

pupa100

Potem je tu še slaba prekrvavitev zaradi preozke obutve, morda lahko tukaj še kaj ukreneš, nizek krvni pritisk je tudi lahko krivec. Tukaj bi bila na mestu mik-ova nasveta, šnopc širi žile, seks pa ureja nizek pritisk.
Default avatar

*registrirana

Telesna akrivnost, seks, savna, solarij in snops. Jaz uporabljam seks in solarij.
Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.
Default avatar

WildWind

Preseli se nekam, kjer ni zime;))))))

Ma hecam se seveda:)))))
Tudi mene zebe od konca poletja, do začetka poletja:(((((((pa še poleti, če je kislo poletje.....

Nasveta pa nimam pravega. Jaz zase vem, da imam v stanovanju cca. 25 stopinj C, ponoči nataknem debele tople nogavice...in seveda obvezno pred spanjem polna bana vroče vode....po potrebi tudi čez dan........

p.s.: resno razmišljam o selitvi nekam kjer ne poznajo temperatur po 25 stopinj C:(((((
WildWind
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ability is what you're capable of doing.
Motivation determines what you do.
Attitude determines how well you do it.
Default avatar

*registrirana

WildWind je napisal/a:
Tudi jaz razmisljam o selitvi v tole kraje, kjer je temperatura celo leto med 20 in 30 stopinj. Raje vec kot manj.
sem prisla do faze, ko iscem primerne lokacije.
Default avatar

WildWind

No......če si že kaj zbrskala mi prišepni..........:))))))))

Meni jesen, zima in pomlad pašejo samo, če jih opazujem s prave strani okenskega stekla:))))))
WildWind
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ability is what you're capable of doing.
Motivation determines what you do.
Attitude determines how well you do it.
Default avatar

gozdna maja

Poleg vsega pomaga tudi začinjena topla hrana (juha, kaj na žlico, vroč čaj v termoski čez dan). Posebno dober je ingver. Sama ga dajem povsod.Do neke mere za boljšo cirkulacijo pomagajo tudi določene jogijske asane.
Default avatar

TIFFANY

madona, en dober dec
srečno
Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!
Default avatar

*registrirana

WildWind je napisal/a:
Tudi meni :))

Nisem se nasla pravo lokacijo. Nocem nek hudo moderen svet, hocem nekaj bolj umirjenega, moznost turizma, a spet ne nek hud turizem, pa da ni cunamijev in vulkanov, pa da internet potegne, pa da je morje, pa se in se... Sem kar zahtevna.
Moz bi sel pa na Aljasko. Ne vem, ne vem kako se bova uskladila...
Default avatar

ju3

zmrzljivka je napisal/a:

kakšna zima, uradno je še koledarsko poletje. še celo jesen imaš pred seboj in šele potem zimo.
Default avatar

*registrirana

ju3 je napisal/a:
Jesen je bila prejsnji teden, ko je bilo se toplo, tole zdaj je kar zima :(
No, morda se tam okoli 4-ih popoldne za kaksno urico prikaze jesen :)
Default avatar

tak itm

zmrzljivka je napisal/a:
hja no, saj tak ITM je itak že na meji podhranjenosti. Verjetno bi ti padel pod normalno mejo, če bi shujšala za eno samo kilo

ko sem bila jaz tako suha, me je tudi sredi poletja treslo v pisarni.

ledene roke in noge pa so posledica slabe cirkulacije. več se giblji in naredi vsakih nekaj ur kakšno vajo za poživitev krvnega obtoka.
Default avatar

tudi

10 kg. gor, pa večkrat se z možem skregaj, pa ti bo vroče; vsaj meni je
Default avatar

slikica

Samo slaba prekrvavitev je to...Zvečer si zmasiraj noge, proti srcu masiraj, da se ti vsaj mal kri premakne po telesu..
In pa kot so že druge rekle...en dec zraven! Ki pa ne sme bit zmrzljiv tko kot ti...-))