Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za “študentko prevajalstva”

Za “študentko prevajalstva”

Prosim oglasi se, ker imam eno vprašanje zate, vezano na študij prevajalstva.

Kva te zanima?

Pozdravljena!
Zanima me sledeče – vezano na študij prevajalstva:
pri predmetu angleški jezik I ter nemški jezik I je pod temeljno literaturo navedena gora literature. Zanima me, ali je potrebno preštudirati čisto vse knjige, ki so navedene pod temeljno literaturo ali je poudarek na določenih. Kje se da knjige kupiti?

hvala

lp

nova
Uredništvo priporoča

Nič od tega ti ni treba preštudirati, samo zapiske. Boj se samo Kocijančičeve.

Kako pa to? Knjige, ki so navedene, so namreč kar obsežne. Kdo je ga. Kocjančič?

Ne glede na navedeno-kje je torej mogoče kupiti knjige?

Tai,
prof. K. je čisto fajn profesorica, ne pusti se prestrašit.
Je malo bolj stroga in ne mara luftarjev, snov dobro podaja in razlaga, če boš pridno hodila na njena predavanja se nimaš česa bat.

Pa srečno, študij je d best!

Pozdravljena,

preberi si malo na našem forumu: http://s8.invisionfree.com/Prevajalstvo_FF/

Glede angleškega jezika v prvem letniku je Blaganje/Konte Modern english grammar zelo koristna. Vsaj pri prof. Kovačič je bila.

LP

“Tudi studentka” – kaj pa za nemški jezik I-katero priporočaš?
Si redna ali izredna študentka?

Profesorji ti bodo povedali, katere knjige rabis, določene stvari ti bodo tudi sami prinesli. V 1. letniku smo pri nemščini uporabljali predvsem Dreyer/Schmitt (določeno snov šele v 2. letniku – KOnjunktiv), vaje pa še iz nekaterih drugih knjig. V 2. letniku smo delali po knjigi Übungsgrammatik für VOrtgeschrittene (Hall/Scheiner). Pri angleščini je tudi slovnica od Quirka dobra – odvisno po kateri se lažje učiš. Ne vem pa, kakšen bo princip dela sedaj, ko je šla profesorica, ki je to učila v pokoj.

Upam, da sem ti pomagala, in lep večer še naprej.

“Tudi študentka” – hvala za odgovore. Kje se da knjige kupiti?

New Report

Close