Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek jelenova koža

jelenova koža

Kje se dobi jelenova koža-to je krpa za čiščenje usnja? Pod katerim imenom se prodaja?
Vnaprej hvala.

jelenova koža je kot vileda in imajo jo na vsakem petrolu. Pakirana je v rumeni plasticni skatli…Z njimi se čisti okna, da se čisti usnje prvič slisim!

prava jelenjova koža? In ve ne morete z ničemer drugim čistiti, kot z ostanki živali? Ogabno. Kot da smo v kameni dobi, kjer niso poznali drugačnih stvari. Ta žival je živela in čutila, ti pa boš z njo brisala.


A se lahko vzdržiš takih bednih komentarjev. Pa saj je niso odrli zato, da bo lahko sedaj čistila z njo.

jaz sem prvič (pred leti slišala) zanjo, kot za krpico za čiščenje očal.

Se ti zdi komentar beden? Kaj če bi to z tvojo kožo delali? Ah saj, ti si več vredna, žival pa si itak ne zasluži živeti.

In ja ubijajo jih samo zaardi takšnih brezveznih. Krzna usnja, nekih krp….
Ker je ljudem malo mar, da si kdo drug razen njih želi živeti.

Tudi meni je bedno, da se uporablja dele živali v take namene.

Zanimivo, kako so se ljudje zgražali, ko je imel Hitler sedežne garniture in sedeže v avtu iz človeške kože. Če smo bolj natančni iz kože otrok. Preden so jih ubili in odrli, so jih včasih še potetovirali, tako da je potem to človeško usnje imelo lepe vzorce.

naziv avtorja bo kar pravi

Ne vem, če je prava jelenova koža, lahko, da se ji samo tako reče. Tudi če je prava, bi jo kupila, saj jelenov ne streljajo zaradi kože same, ampak zaradi tega, ker ni več dovolj zveri, ki bi omogočale naravno selekcijo, vsaj pri nas. Poznam te stvari, nisem pa za ubijanje vsevprek.

Bom vprašala na Petrolu za to krpo. Rabi se pa za usnje ja, najboljša možna stvar za čiščenje sedežne. Mi smo tudi imeli včasih za čiščenje oken in armature od avta. Ampak sem mislila, da se ne dobi več, ker sem iskala, pa ne našla.

“plas chamois” ali jelenova koža se dobi na petrolu za par evrov.

resno dvomim, da lahko pri taki nizki ceni pričakujete usnje prave divje živali. je nek japonski ultra vpojni sintetični material, proizvajajo ga pa že leta in leta. se ga spomnim že iz otroštva.

aja… jelene pa gojijo, bytheway… na ogromno kmetijah v sloveniji in jih predelujejo v … beri to… salame. kaj naredijo s kožo ne vem, ampak dvomim, da jih prodajo petrolu.

http://www.aion-kk.co.jp/en/products/consumerbles/2_2_1_1.html

še link, kako to zgleda

Tmara v. Očitno nimaš pojma kako te živali pobijajo. Veliko jim že živim, dol potegnejo kožo, samo da se ta ohrani. Žival še ni prav mrtva, ko jo začnejo rezat.
če pa to sranje prihaja z japonske kot je ena napisala, pa nimam besed. Ta država itak slovi kot ena največjih mučiteljic živali. še po tv je iblo, da jim živim dol vlečejo kožo.
In če ljudje ne bi kupovali teh izdelkov ne bi več pobijali živali, na najbolj grozovite načine.
če se malo uščipneš te boli. Sploh si ne moreš predstavljati, kako zelo obli, če ti živemu in neomamljenemu dol vlečejo celo kožo. In to mačkam, psem,činčilam,lisicam,podlasicam…

OMG, pa saj ti nisi normalna. Ampak, saj se hecaš, ane?

pa daj preberi še enkrat. Kdo pa pravi, da sem zagovornica pobijanja živali ali … Ločim pa kaj je prav in kaj ne.

fak ej, ti nisi normalna
zadeva je iz umetne mase, a ti je treba vse skup narisat? jelenova koža se verjetno imenuje zato, ker je tako gladka. pa če bi pobili vse jelene na svetu verjetno ne bi uspeli sproducirat njihove enomesečne proizvodnje.

OMG, pa saj ti nisi normalna. Ampak, saj se hecaš, ane?[/quote]

Nič se ne heca. Tisto o tetoviranju sicer prvič slišim, lahko da je res, ampak tudi meni je znano, da so iz človeške kože izdelovali marsikaj, tudi senčnike na lučeh recimo. Da je hitler imel sedežno iz človeškega usnja sicer tudi prvič slišim, ampak kakšni so jo pa verjetno res imeli, ampak ne zanalašč, samo vedeli niso, tako kot niso vedeli za luči.

Ne ni mi treba narisat, ampaknisi povedala da je umetno. In me moti, ker živali umirajo na tak način.
Tamara saj te nisem vprašala kaj je zate prav. Če pa že veš kaj je prav, potem ne bi pisala, da so tisti neumni, ki se jim takšni klanje živali ne zdi prav.

Pri teh fanatičnih zagovornicah živali, me včasih prav spreleti srh. Zakaj? Zato, ker imam občutek, da bi z lahkoto zaklale človeka.

Umirite se. Ženska prosi za preprost nasvet. Če nimate nič za povedat, bodite tiho.

Ne bi ubila človeka. Nikoli. Ampak če ljudje tako radi nosijo izdelke iz živali, žival pa je zaradi tega umirala v mukah. Tebi je verjetno vseeno, sodeč po tvojem pisanju. Mene pa srce boli, ko vem da zdaj umirajo živali zaradi krzna in testiranja, samo za to, da si bo potem lahk oena kupila max factor maskaro.
tebe bi motilo če bi to delali na ljudeh? zameso vsa bitja enako vredna in me moti, ker tako trpijo. Ni normalno, da se živali popolnoma pri zavesti potegne z kože. Potem pa nekoga to moti, pa je že fanatik. Potem pa sem raje fanatik, kot da nosim tisto, zaradi česar je tista živalca umirala v največjih mukah.

http://www.osvoboditev-zivali.org/index.php?arhv=14053
Tu maš nekaj videov, če ne verjameš.

Mene pa spreletih srh, ob ljudeh ki jim je vseeno za to, in gledajo samo nase.

sorry no, sem predpostavljala da, če napišem tole

“resno dvomim, da lahko pri taki nizki ceni pričakujete usnje prave divje živali.

je nek japonski ultra vpojni sintetični material”,

predvsem preberi tisti del, kjer piše SINTETIČNO, da boš razumela, da je zadeva UMETNA!

Ni mi jasno, zakaj neprestano opletaš z odiranjem živih živali. Tukaj gre za nekaj popolnoma drugega. Res je, žive živali odirajo, da pridobivajo krzno, ampak to je z namenom, da dlaka ostane lepa in sijoča in ne izpada. Nadvse kruto in vsega obsojanja vredno, mislim da se s tem strinja vsak normalen človek.
Zato, da naredijo eno cunco za špegle brisat (pa čeprav je iz prave jelenove kože), pa sigurno ne odirajo jelenov na živo. Kot je že ena napisala, jelene gojijo / streljajo zaradi drugih stvari (predvsem zaradi mesa), koža je ostanek ali stranski produkt, če hočeš. Tako kot pri kravah in pujsih.

OMG, pa saj ti nisi normalna. Ampak, saj se hecaš, ane?[/quote]

Zakaj pa jaz nisem normalna? A sem jaz odirala otroke in iz njihove kože izdelovala sedežne garniture?

Ker je ena napisala, da je iz japonske. Tam pa je specialiteta živ maček, kuhan v vodi in napol popečena riba, še živa na krožniku. In če bi bilo to od tam, ne bi bilo pridobljeno nič drugače. zato sem to pisala. Ena pa mi je napisala, da sem zato, ker me to moti fanatik.
Jelene pobijajo tudi samo zaradi kože. ne samo za meso.

pa đizus no, pa od kod vam fiksna ideja, da je tale koža iz pravih jelenov?????????????????????

OMG, pa saj ti nisi normalna. Ampak, saj se hecaš, ane?[/quote]

Zakaj pa jaz nisem normalna? A sem jaz odirala otroke in iz njihove kože izdelovala sedežne garniture?[/quote]

Nisi normalna, ker očitno verjameš vse, kar prebereš ali slišiš in potem take laži še širiš naokoli.

Hm, bi bilo pametno opozorit tistega, ki je kupil Hitlerjevega herbija na dražbi, da sedi na otroških truplih. Pa če bo dobro pogledal, bo lahko še kje kakšen zanimiv tatu našel.
Mislim, saj ne morem verjet, no.

New Report

Close