Najdi forum

Živjo!

Pred kratkim sem se logirala na eno izmed zadnje čase zelo popularnih spletnih strani in sicer na Facebook. Ker sem samska, sem dodala nekaj aplikacij, ki spadajo pod temo “dating” in si tako začela dopisovati z raznimi moškimi, ki so tam. Trenutno nimam veliko dopisovalcev, saj z veliko ljudmi takoj ugotovimo, da si nimamo kaj pametnega povedat in tako prekinemo komunikacijo. A med tistimi, ki so ostali, počasi spoznavam, da je vsaj polovica oddanih. In to ne od včeraj ali prejšnjega tedna, pač pa že več let. Naj še omenim, da se gre za starostno populacijo okoli 30 let in čisto vsi že živijo skupaj s punco.
Zanimivo je, da imamo čisto običajne pogovore, nobeden na nič ne namiguje. Prav tako nobeden ne pove takoj, da je oddan, kar bi po mojem bilo najbolj fer, saj jaz nisem gor zato, da bi se zaljubila v oddanega, pač pa si želim nekoga, ki je samski. Vse po vrsti sem vprašala, kako to, da spoznavajo nove punce, pa so bili odgovori predvsem takšni:
“moja punca je hotela, da se prijavim v facebook in sedaj je ona odgovorna za to, če se pogovarjam z drugimi”, ali pa:
“to počne tudi moja punca”

Dobro, lahko si rečem, da pač le spoznavajo nove ljudi, kar je normalno, ampak me bega nekaj drugega. Kako to, da mi pišejo večkrat na dan in kako to, da jim nikakor ni všeč, če jim jaz kakšen dan ne bi odpisala nazaj? In kako to, da mi govorijo takšne, tudi dokaj osebne stvari? In me sprašujejo za mnenja, nato primerjajo sebe z mano in ugotavljajo, kako smo si enaki? Eden mi je celo napisal, kako se je v določeni situaciji, ko je nekaj gledal po TV, spomnil name.
In kje so tisti čas punce? Sedijo slepe poleg? Mogoče pa ja, v sosednji sobi počnejo isto kot partner.

Ne vem, kaj naj rečem. Meni se ni težko pisat z njimi, a vseskozi se postavljam v kožo njihovih punc. Zase vem, da bi bila zelo žalostna, če bi moj partner po dating aplikacijah spoznaval nove samske punce in jim večkrat na dan pisal in bi prebivale v njegovih mislih. Pa ne me narobe razumeti, nočem, da bi moj bodoči partner bil kot v zaporu, ampak to kar počnejo tile osebki, se mi zdi pa res preveč. Normalno mi je, da ima fant neke stalne prijatelje, ki jih je imel že pred časom vstopa v zvezo. Pa da tu in tam mimogrede, spontano koga novega spozna. Zelo nenavadno pa mi je, da bi kot oddan hodil ciljno na strani s samskimi ženskami in si z njimi intenzivno pisal v stilu kot da je samski, nato pa jim omenil, da nekje obstajam tudi jaz.

Res me zanima mnenje drugih ljudi, vas na forumu, saj sedaj točno ne vem, za kaj tukaj gre. Mogoče je to trenutno “in”, mogoče pa sem le jaz zaplankana ter starokopitna in to počnejo vsi in le jaz hodim naokoli z nekimi načeli.
Zase pač vem, če bi imela vredu zvezo, mi na kraj pameti ne bi padlo, da grem ciljno spoznavat samske moške.

Lp

Tako pač je. V starih časih so poznali največ par kmetij naprej….pa je vseeno bilo vse pomešano.:-)))))
Danes pač internet daje možnosti – ki jih ljudje izkoristijo.
Večino pisanja,ki ga prejemaš od vezanih je itak samo nakladanje. :-))) Z namenom, da pač poiščejo morda dolgotrajnejšo vezo postrani….Verjemi,da ko vstane od računalnika, ti nisi v njegovih mislih.
Je pa počasi to narobe svet. Moški ne bodo več to kar so bili. Vsaj v večini. Včasih se je moški malo potrudil okoli ženske….Zdaj se ženske same limajo na njih. Vrednote se spreminjajo….Narobe svet.:-))))
Kenslaj vezane….in klepetaj tam kjer čutiš zadovoljstvo in veselje.

Si temo Iluzije prebrala?

Pa še kup tem na Ljubezenskih nasvetih in v Partnerski posvetovalnici. Internetne zmenkarije so očitno nacionalni hobi, s katerimi si folk fila ego in skrbi za metuljčke v trebuhu. Učinkuje, pa še kontracepcije ne rabiš 🙂

Jaz grem občasno na katerega od chatov. Saj se hitro navadiš in zvohaš vezane, ki iščejo malček adrenalina. S takimi samo izgubljaš čas, če bi res rada spoznala kakega samskega tipa. Ko jih boš znala prefiltrirati, se ti to ne bo več dogajalo, no, oni bodo pa že našli kakšno drugo “metuljčico” za lepšanje sivega vsakdana.

Mogoče pa iščejo kakšno sebi podobno vezano žensko.

ne ves kako te razumem, sama sem se logirala na stran, kjer bi si poiskala slikco, v profil sem se posebej napisala da vezani in poroceni odpadejo ampak doticnih to ne ustavi
potem jih grobo zavrnem in potem sem najhujsa puritanka, sicer imam precej trdo kozo,ker chatkam ze ene 15 let,dasiravno ne na takih straneh za spoznavanje in kot je nekdo rekel “zavoham”vezane ker slej ko prej povedo nekaj sumljivega,tako da ne zgubljam cas….

pac imam neke vrednote za katere menim da izumirajo,so pa krive kot punce in fantje
zal je danes tezko zaupati toda se vseeno upam da obstaja nekdo z podobnimi vrednotami…ce ne mores partnerju zaupat je bolje biti sam kot pa da mu preverjas mobi in rac kot sem pocela jaz, v99% najdes kaj sumljivega,zal

Zdi se mi žalostno to, da mi, ki imamo neke vrednote, gremo s tem toliko težje po poti življenja. Vačasih si želim, da ne bi imela teh vrednot, da bi bila lažnjiva ter zahrbtna, saj bi tako bolje ustrezala v ta svet in se ne bi potem tolikokrat spraševala, zakaj so ljudje takšni. Ampak vem, da sama takšna ne bom postala, zato bom v iskanju sebi podobnih ljudi, mogoče tudi večno iščoča.

nisi zaplankana, samo še mlada in naivna. Svet je pokvarjen, ne bodi presenečena, na to boš naletela povsod. Vendar ne obupaj, so tudi ljudje, ki so ti podobni in če boš vztrajala, jih boš našla. Obkroži se s takimi ljudmi, tiste brez vrednot pa distanciraj. Edino tako lahko preživiš, ne da bi obupal.

Zdi se mi žalostno to, da mi, ki imamo neke vrednote, gremo s tem toliko težje po poti življenja. Vačasih si želim, da ne bi imela teh vrednot, da bi bila lažnjiva ter zahrbtna, saj bi tako bolje ustrezala v ta svet in se ne bi potem tolikokrat spraševala, zakaj so ljudje takšni. Ampak vem, da sama takšna ne bom postala, zato bom v iskanju sebi podobnih ljudi, mogoče tudi večno iščoča.[/quote]

No no no, zdaj se pa že malo smiliš sama sebi. Na svetu je veliko več dobrih ljudi kot pokvarjenih. Ampak pazi, med temi dobrimi ljudmi so na redko posejani tisti “pravi” zate. A samo zato vsi ostali še niso slabi.

upam da ne bom nikoli tako pokvarjena, da bom rekla ja zdj sm pa zrela pa izkusena…
Sem obkrozena z razlicnimi ljudmi,druzim se seveda z meni ustreznimi,hvalabogu…
mislim da nisi prevec naiven ce zaupas partnerju ali pac…?
Mogoce res to prevec pricakujemo od partnerja nevem,,ce imam nekoga rada nimam potrebe po intimnosti z drugim,v chatu kot tako….mogoce je to naivnost..nevem

Nisi staromodna.

Pomisli. Na primer, da imaš fanta ali bi v časopis oddala svoj oglas v rubriko “iščem moškega za resno zvezo”? To nima nobenega smisla, a ne.

Isto tako je nesmiselno, da če si vezan in kuriš samske ženske po chatih in raznih spletnih straneh.

Ampak to delajo tudi ženske. Imam kolega, ki veliko klepeta po chatih in mi je rekel, da naleti na veliko poročenih žensk. Na koncu v pogovoru izve, da so se že kdaj dobile s kom iz chata. Prvo se delajo nedolžne, da so slučajno gor, potem pa priznajo, da ni prvič in se celo dobijo z njim.

Nič ni slučajno. Izogibaj se takih moških. Nimajo razčiščeno v svoji glavi. Njihove punce pa tudi zgleda ne. Odnosi niso igrača. (Seveda nobena skrajnost ni dobra – da si preveč resen v odnosu ali pa da jemlješ odnos preveč zlahka.)

Za facebook pa ne vem, ker nisem prijavljen. A se to dopisuješ z ljudmi, ki imajo svoje slike gor in s polnim imenom in priimkom? Če je tko, potem so to res eni otročaraji. Vprašaj jih direktno kaj hočejo. Kaj pričakujejo od tebe.

Mislim, da nisi preveč jasna in odločna v pogovorih. Moraš postavit jasne zahteve: samski, pošten, zabaven, iskren … in ostalo kar hočeš.

Iz moške perspektive: v zahodnem svetu je tako, da se spolnost vzame preveč zlahka. Zato moški (samski in vezani) upajo, da bodo dobili kakšno za seks. Na začetku so nejasni, delajo se kao da nočejo seksa, v resnici pa si ga globoko v sebi želijo. Ovinkarijo. Čakajo na tvojo pobudo. Vržejo kakšno kost (kaj osebnega) in upajo, da boš nasedla.

Saj dobro vemo kaj si še posebej moški želijo: seksa. Ne pozabit na to. Seks je danes najpomembnejša stvar na svetu. Je kot zdravilo za vse težave.
Nič ni narobe s seksom, dokler se ga ne dviguje nad osebo. Danes pa je seks na prvem mestu, šele potem oseba. Seks izhaja iz osebe in ne oseba iz seksa.

Verjetno iščejo malo adrenalina, in če se jim ‘userje’ pa še kakšen neobvezen seks ali pa so res otročji.

še sreča jonson da se bo v naslednjih 50 letih kloniranje tako razvilo, da seks ne bo več na prvem mestu ( seks pač ni samo reprodukcija) in kar naenkrat bomo imeli preveč časa, le zakaj gabomo porabili? za vojne?

Ne razumem kaj želiš povedati? Si me mogoče narobe razumel? Ja, mislim, da bo to. Površno si bral.

Zaplankana ali ne, ljudje se danes malo pogovarjamo med seboj. Vse je služba, potem pa v samico (stanovanje), pa spet nazaj naslednji da. Zato nikar preveč ne očitaj vsem tem klepetavcem. Še najmanj pa tako moralizatorsko. Upoštevaj tudi da sta fant in punca v bistvu samska.

Nič nisi zaplankana! Mene bi vse skupaj enako zjezilo. Na delu je en sam ego, pa veliko nezrelosti!

Prav to, kar opisuješ, je zame največji ‘turnoff’ pri vseh teh e – mešetarjenjih. In ravno zato ne maram tudi kakšnih ‘zasebnih dopisovanj’ – celo tu na medover ne, pa naj ne bi bilo problematično. Zame, če imaš j***, se zjasni takole, na ‘open’, na forumu.

Ne razumem kaj želiš povedati? Si me mogoče narobe razumel? Ja, mislim, da bo to. Površno si bral.[/quote]
ta tvoj kolega je verjetno samski? in zakaj se dobiva s poročenimi ženskami? in v zahodnem svetu se spolnost ne jemlje zlahka? eh, kje pa, v svetu dogovorjenih porok, ko poročajo 8 letne deklice tega seveda ne more biti? in nenazdnje mislim da o seksu nimaš pojma in te je sama teorija ali pa zagrenjenost? upam da razumeš

Ja, seveda. Pa kaj še.


To je letelo na ne-dam-se.

No, jaz imam pa svojo teorijo – tak je današnji svet, v katerem je pač normalno, da imata fant in punca v zvezi na prvem mestu vsak svoje zivljenje potem pa skupno -ce je cas. Ko tako malo poslusam otroke sorodnikov mi namrec ni jasno kako naj bi te generacije cez leta ustvarjale druzine, nenazadnje prej tudi ni bilo (no, pa mi je padla beseda iz glave- moskih, pretirano obsedenih s svojim videzom).

“zaplankana”, ocitno imava obe podoben pogled na svet, mogoce bi si celo upala napisati, da obe iscema tisto tradicionalno zvezo…saj vsi vemo kaksno. (no,pa sem si upala) 🙂 Takih, ki trdijo, da vrednote oznacujejo tvojo naivnost, pa si ne zeni k srcu, ocitno avtorji takih komentarjev ne posedujejo nobenih.

Vglavnem, take zadeve me sploh ne cudijo, ker vidim okrog ljudi in poslusam kaksna zivljenja zivijo – pravzaprav ne poznam nobenega, ki si zeli tega, kar si jaz. Primer: moski, star nekaj cez 30 je v zadnjih letih menjal vec zensk, kot svojih gat, vedno je zivel pri zenskah, v druzbi, v kateri se srecujemo svoje punce ni omenil niti enkrat, niti enkrat ni sporocil,da pride bolj pozno, nikoli ni zacutil, da bi bilo prav kdaj priti prej domov, sicer je hodil v sluzbo, ampak svojih hobijev ni nikoli niti za pol urce zrtvoval za njo. Njegov famozni stavek: zenska ni za tebe, ce ti le enkrat rece, da bi rada, da se enkrat (da se razumemo-o hobiju je bilo govora) odpoves hobiju (recimo 1 ura), da bi bil z njo. In zdi se mi, da zaradi takih bedakov, ki posedujejo se malo manipulativnih tehnik – “glej, kako mi gre lepo – zenska me sploh ne gnjavi, delam kar hocem in zivim zivljenje”, postaja vedno vec ljudi.
Da zivimo v informacijski dobi, nima povezave s takimi moskimi in zenskami, ki so vezani, pa vseeno flirtajo po spletu, v rokah imajo le nov in veliko bolj “varen” pripomocek. Je pa eno-ce le klepetajo, se to nic ne pomeni. Kolegica na primer igra tarok po spletu in se tu in tam zaklepeta, tudi mi tukaj klepetamo- nekje je torej meja. Zdi pa se mi tudi, da redko kdo pogleda profil neke osebe natancno (torej- kaj natanko pa ta isce).

… ziher te je gordon prehitel, a ne? :))))


To je letelo na ne-dam-se.[/quote]

Misliš, da je kdo podvomil? :)))

Daj ti še enkrat preberi, kaj je Zaplankana napisala, pa potem moraliziraj ti njej.

New Report

Close