Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Blogerji z imeni in priimki??!!

Default avatar

Pepelka

Kaj mislite o ljudeh, ki s polnimi imeni in priimki predstavljajo ali če hočete razgaljajo sebe in celo svojo družino. Objavljajo slike otrok, sebe, moža, staršev, prijateljev, sodelavcev...

Kaj je vzrok temu? Mogoče kdo koga pozna?

K temu postu me je vzpodbudila razprava o Katarini, njenih hčerkah, vzgoji... Sem prebrala nekaj stvari na njenemu blogu, pa moram reči da sem prav fascinirana, do kje se nekdo lahko spusti...
Default avatar

Ally*

To je bila njihova odločitev in zato je brezveze, da jih mi zato obsojamo. Človekova zasebnost je njegova pravica, ne dolžnost.

Ja, osebno poznam nekaj ljudi, ki pišejo blog. Pa jih zato ne jemljem kot osebe, ki se razgaljajo oz. tega ne sprejemam v slabšalnem smislu - vsak od njih si je pač postavil neko mejo, preko katere ne gre. Meja je pa seveda različna :)

Zdi se mi smešno, da ljudje, ki z zanimanjem berejo te bloge, potem zgroženi razlagajo, kako nizko se spuščajo. Če mislite, da prenizko, pač ne berite.
Default avatar

Pepelka

Ally* je napisal/a:
To je bila njihova odločitev in zato je brezveze, da jih mi zato obsojamo. Človekova zasebnost je njegova pravica, ne dolžnost.

Ja, osebno poznam nekaj ljudi, ki pišejo blog. Pa jih zato ne jemljem kot osebe, ki se razgaljajo oz. tega ne sprejemam v slabšalnem smislu - vsak od njih si je pač postavil neko mejo, preko katere ne gre. Meja je pa seveda različna :)

Zdi se mi smešno, da ljudje, ki z zanimanjem berejo te bloge, potem zgroženi razlagajo, kako nizko se spuščajo. Če mislite, da prenizko, pač ne berite.
Ally, mogoče sem malo nerodno napisala. Jaz se nad nikomer ne zgražam. Sem pač zadnjič tu na MON-u prebrala tisto o Katarini, seksu...itd... se mi pač zdi fascinantno, kako nekdo razlaga svoje intimne stvari. Bolj me zanima s strani blogerjev, kaj jih žene v to pisanje? Kako so dobili preblisk in si rekli, jaz bom pisala blog.
Default avatar

fitbec babji

A lahko date kakšen link do tega Katarininega bloga? Da se malo razsvetlim :)
Default avatar

anban

Jaz tudi poznam take z imeni in priimki. Kaj je razlog da pišejo bloge, ne vem, mogoče se želijo malo izpostavit, pokazat svetu, se dajo na ogled. Mogoče jih samo zelo zanima ali skrbi mnenje drugih:)
Default avatar

sswdwdrwe

Katera katarina je to??
Default avatar

katarina blog

Ja kaj pa je narobe s tem blogom??
Sem prebrala ene par postov, pa mi je všeč njen stil pisanja. mogoče se pa najdeš k kakšnem tekstu, pa ti zato ni všeč.....?
Default avatar

Pepelka

katarina blog je napisal/a:
Ja kaj pa je narobe s tem blogom??
Sem prebrala ene par postov, pa mi je všeč njen stil pisanja. mogoče se pa najdeš k kakšnem tekstu, pa ti zato ni všeč.....?
Joj, pa saj ni fora ravno v tej Katarini, no. Zadnjič je tu tekla vroča debata o enem izmed njenih postov, pa sem pač njo izpostavila. Ker mi je pač dalo misliti.
Še enkrat!!!!!!!!! NIČ, NIČ, NIČ, nimam ne proti njej, ne proti ostalim blogerjem.
Sprašujem, kaj žene ljudi v javno objavljanje svojega življenja?

Včasih imam občutek, da bi ene iz vsakega posta rade naredile kreg.
Default avatar

kopica blogov, redki res zanimivi

Žene jih želja, da bi povedali, kar imajo povedati, in/ali želja, da bi bili opaženi.

osebno pa mislim, da se starši v imenu svojih mladoletnih otrok nimajo pravice odpovedati otrokovi pravici do varovanja zasebnosti.

Sicer pa bloge berem zelo malo, a v tistih, ki so mi vendarle zanimivi, avtorji ne pišejo o svojih otrocih in njihovih pripetijah, ampak bolj o aktualnih temah, pa o svojih pogledih na določene zadeve ali dogajanja.
Default avatar

druga

Pepelka je napisal/a:
Včasih imam občutek, da bi ene iz vsakega posta rade naredile kreg.
Poiskusi se ne obregniti ob vsako mnenje, ki ti ni všeč. Če si vprašala za mnenja, jih pač sprejmi. Ne mislijo vsi enako, kot ti. Sicer pa tvoj prvi post (in naslov s poudarjenimi klicaji in vprašaji) izraža tudi tvoje (negativno) stališče do blogerjev z imeni in stališči, ki (da uporabim tvoje besede) razgaljajo sebe in svojo družino.

Vsi pač nimamo tvojega mnenja. Sprejmi drugačna mnenja in se ne obrega ob njih, pa krega ne bo :))))
Default avatar

psihka

meni je to totalno mimo in en normalen človek prvič nima cajta za kaj takega ker raje uživa real recimo z svojo familijo ali bilo čem, kot drugič pa, javno vsem na očeh pisat kaj takega, ne vem no, taki ljudje so po mojem mal omejeni, nekaj jim fali, ma ne nekaj ornk jim nekaj fali!

me zanima kaj meni psihiatrija o takih ljudeh...
Default avatar

zakaj neki

Psihiatrija ne meni o takih ljudeh nič slabega. Potem bi bilo treba vse ljudi, ki se tako ali drugače kažejo v javnosti, označiti za čudne in jim prilepiti etiketo. Mlade punce, ki se slečejo v playboyu samo zato ker želijo postati slavne, bi potem bilo treba linčat?

Prej bi rekla da ti nisi normalna, če se zaradi drugih ljudi toliko sekiraš.
Default avatar

kopica blogov, redki res zanimivi

Eni ljudje za samo pisanje ne porabijo veliko časa. Ker pišejo hitro in ker pišejo o stvareh, o katerih ne razmišljajo sproti, ampak so to misli, ki se jim motajo v glavi preko celega dne in jih potem samo še dol zapišejo. V takem primeru ti en zapis v blogu ne vzame več kot 15 minut ali morda pol ure. V praksi to pomeni, da morda vstanejo zaradi bloga pol ure prej, kot bi sicer, ali pa da medtem, ko drugi gledajo (gledamo) televizijo ali bluzimo po netu, oni pač pišejo blog. Pač ne gledajo dr. Housa ali pa NCIS:)) (to dvoje dajem za primer, ker jaz to gledam, da ne bo kakšne zamere) Vsekakor je pisanje bloga ali dnevnika na sploh mnogo bolj ustvarjalno in koristno početje kot pa gledanje nadaljevank. V bistvu so taki ljudje kvečjemu bolj normalni, kot pa mi, ki zvečer eno uro zijamo v ekran:) No, jaz sem se zadnje čase precej popravila, odkar je konec serije NCIS, gledam le še Housa enkrat na teden:)