Najdi forum

Koliko imate plače v Javni upravi…

…. če imate IV. stopnjo izobrazbe, oziroma kateri plačini razred zasedate?

Pri skoraj 35 let delovne dobe le 700 eur neto.

500 eur

nova
Uredništvo priporoča

za poklico šolo zelo dobra plača, ki jo v gospodarstvu nikoli ne bi dobila ali pa z veliko sreče

Mam III. stopnjo izobrazbe (torej,poklicno) 13.let delovne dobe, neto plača 590€.Brez napredovanj, baje da ne morm zato ker za moje delovno mesto zahtevajo V. stopnjo.

Borg, iz gospodarstva (stečaj firme) sem pred leti šla v JU na manjšo plačo in manj dopusta, tak da … brez veze se primerjat, ane?

Po mojem Mateja imaš IV. stopnjo, ce gre za poklicno triletno.
Ni mi sicer jasno zakaj v Sloveniji vsi mislijo, razen tistih ki so znotraj JU, da so ne vem kaksne bajne place v JU.
Ne vem a¸so nekateri res totalno nerazgledani, totalne tabule rase,in potem ti najrajsi pametujejo, sami pa ne znajo nic ne vejo nic.

etamci, zato ker imajo nekateri vpogled v plačilne liste. Sicer ne vseh 160.000 zaposlenih, ampak reprezentativnega dela.

Je pa res, da s poklicno ali s srednjo šole pa tudi višjo ne moreš pričakovati ne vem kakšne plače. In, če smo že pri tem-prav te plače bodo v prihodnosti najbolj pod udarom.

Če pa kdo mislil, da bo s srednjo šolo delal dobro plačano pisarniško delo, se pa moti. S tem je konec. Za dolgo časa.

V tujini (Avstrija, Nemčija,Italija) je že dolgo tako,da večina takega kadra komaj zasluži za preživetje, ali pa še to ne.
Žal..

Kaj preostane? Izobraževanje, rokodelstvo ali obrt, ali pa prilagoditev-vse ostalo so iluzije in sanje.
Aja, seveda, tudi poroka, za tiste, ki imajo potrebne trženjske atribute za to

Jaz nekatere stvari pac vem, izobrazba, izkusnje in ne pametujem o stvareh o katerih nimam pojma, kot jih vecina tu na forumu pocne.

Matr in s temi 600 evri naj človek živi na svojem, me, kar zmrazi, ko zaslužim malo in s tem naj živim. Bo treba anjti nekaj druzga.

Vsaj živiš lahko, kako je pa če še tega nimaš, ali pa imaš socialno podporo?

Vsaj živiš lahko, kako je pa če še tega nimaš, ali pa imaš socialno podporo?

Takšen nonsens se lahko dogaja samo v državnih sistemih, kjer se delo ne vrednoti po človekovih sposobnostih za delovno mesto ampak po njegovi izobrazbi.
Na vsak nacin je nekdo s 6. stopnjo lahko dosti slabši, manj fleksibilen in prilagodljiv kot nekdo s 4. stopnjo.
Tako da je sistem že v osnovi zgrešen!

Plače bi mogle biti določene za delovno mesto in ne na izobrazbo.

Državna uprava je še edini sistem, ki temelji na nagrajevanju čim višje izobrazbe, v gospodarstvu je pa drugače.

izjava meseca. definitivno. 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

No, jaz mam doktorat, pa sem v javni upravi, ker vidim, da lahko v tem kapitalističnem svetu naredim nekaj dobrega – mam tut to srečo, da sem na takem delovnem mestu. Kar zadeva pa plače – pri nas imajo visoke samo “politični prdeci”, ki so prišli z novo politično barvo (lokalne volitve…)

V. stopnja izobrazbe, niti ne 600 EUR.

IV. stopnja. Opravljam administrativna dela, delovne dobe imam 30 let, plača 600 EUR.

V st., 12 let del.dobe…870€ neto.

20 let del. dobe, V. stopnja, 800 neto. Meni se zdi bolj malo.

New Report

Close