Najdi forum

zakaj se zbuja

moj bubi je star 8 mes pa od prvega dne ne spi ko t bi moral. prve dni je spal 2-3x na dan po 20 min ponoči pa samo do 4 zjutraj, zdaj ima 8 mes, in čez dan spi le 2x po 45 min ponoči se pa vsaj 4x ali 5x zbudi za dojenje kot da bi bil lačen ampak mislim da gre bolj za crkljanje. zvečer mu dam kašico in nato še čajček za lahko noč. čez dan smo čim več zunaj koliko se da zaradi vremena. ali bi bolje spal če se ne bi dojil

Točno tak je bil moj. Mi sploh ni bilo jasno, kako mu je ratalo, da se je pri dnevnem spanju VEDNO zbudil po 45 minutah. Kot bi imel budilko nekje v plenici:-)) Ponoči pa dojenje na dojenje na dojenje, sploh nisem več štela, kolikokrat. S tem, da je bil moj že od drugega meseca naprej poleg dojenja še na steklenički, pa ni nič pomagalo.

To se je približno nehalo, ko smo ukinili nočno dojenje (pri sedmih mesecih). Lačen zagotovo ni bil, zato ni bilo potrebe po nočnem hranjenju. Potem ga je ponoči prevzel mož.

Lp,
Katarina

Tako pač je, če se ponoči še tolikokrat dojite. Otrok se navadi zbujati in navadi se, da ko se zbudi, dobi prsa, da lahko nazaj zaspi. Takih primerov zbujanja je vedno več, ker starši ne znajo prekiniti z nočinim dojenjem. Nalašč sem rekel starši, ker ti mora tukaj priskočiti na pomoč mož, otrok namreč voha tvoje mleko in ga boš ti težko odvadila brez hudega jokanja. Pri osmih mesech ga lahko ponoči komot odvadiš dojenja. Midva z ženo sva to naredila pri otrokovih šestih mesecih, dva sta spala že prej, dva pa sva odvadila s šestimi meseci. V treh dneh smo vsi spali vso noč.

nova
Uredništvo priporoča

Ja se strinjam s Cotom. Tako je bilo pri našem prvem fantu, ker sva se dojila do 18 meseca to pomeni da je šele pri 2 letih prespal celo noč. Ni mi bilo težko in ga zato tudi nismo odvajali.
Pri drugem pa je enako- star je 8 mesecev in zvečer poje gosto kašico po žlički, potem spi do 23 in nato naprej zbujanje na 2 uri. Ampak saj ne bomo dojile večno a ne. Uživajmo v tej toplini dokler se da in dokler naši malčki to hočejo.

Jaz sem ravno zaradi tega ukinila nočno dojenje, ker me je 15 x vrgla v luft, pa moram rečt da ni nič bolje. tako da ne vem kdaj bomo vsaj 2 uri v enem kosu prespali…

Naš 8m se tudi zbuja ponoči, pa ne zaradi dojenja. Sicer se še dojiva, a mu ponoči nikoli ne ponudim več dojke. Nazadnje jo je dobil ponoči pred enim mesecem, ko je bil bolan. Skušam ga zamotiti z dudo in božanjem, da zaspi nazaj.

Imamo pa res probleme, ker ko ga zvečer dam spat se prvih nekaj ur zbuja in to z netolažljivim jokom, tako da ga velikokrat težko pripravim do tega da zaspi nazaj. A nikoli z dojko!

Koliko časa pa traja, da se navadi na spanje brez dojke in potem spi celo noč? Našega ima sedaj dva dni mož, vseeno se zbudi 3x na noč, vendar pri njem zaspi nazaj brez joka.
Upam, da se bo hitro navadil in spal celo noč. Rada bi da tako zaspi tudi z mano (spi pri nama).
Zelo rada bi že nehala, ker je star že 15 mesecev. Pa še zgleda, da sem prevečkrat dojila na desno dojko, ker je še enkrat večja od leve, in se zelo opazi, če imam oprijeto majčko.

Mi smo tudi stari 8 mes in odkar sva ga prestavila v svojo sobico cca. 14 dni nazaj spi nepretrgoma od 19,45 – 6,30. Prej smo se pa zbujali tam nekje od 3,00 zjutraj na eno uro.

Poskusite

Duka! Mislim da ni pametno da ga navadiš da spi z vama, ker ko bo starejši mu bo težje zaspati brez vaju in potem nastopijo še te “težave”!

Za dobro spanje otroka morata biti izpolnjena dva predpogoja: spanje v lastni postelji (in po možnosti še v lastni sobi) ter nič dojenja, pitja čaja, soka, vode….ponoči. Če to dvoje uredite, imate veliko možnosti, da bo otrok ponoči spal, seveda pa obstajajo tudi izjeme, vendar so redke.

Se strinjam.
Čakajo te VELIKE težave kasneje, če ga boš navadila, da spi z vama.
Otrok MORA spati v svoji postelji!

hvala vam vsem za koristne odgovore!

zbuja se zato ker točno ve da bo dobil svoje, zato ga 1x ali 2x pusti, mogoče ga vzemi v naročje ga pocrklaj in mu daj samo dudo in ne joške, če ne drugače ga pusti, četudi malo joka, lačen sigurno ni. zelo hitro bo ugotovil, da ne bo kruha iz te moke in se ne bo več zbudil, ker se mu ne bo splačalo.

New Report

Close