Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek presenečenje na banki – če sem politično aktivna?

presenečenje na banki – če sem politično aktivna?

Po kar nekaj časa sem se osebno oglasila na banki, ljubljanski, saj drugače poslujem preko klika.

In urediva trajnik, potm pa gospa reče, da bi rada še preverila osebne podatke, če so usklajeni, če je vse res.

In potem me vpraša, če sem politično aktivna, na kakšni višji politični funkciji itd.

Da pač morajo to spraševat. Ko sem jo vprašala za obrazložitev, mi te ni vedela ponudit. No, jaz se opredelila nisem, je pa zato ona na obrazec zapisala, da nisem politično aktivna.

A katere ve, zakaj gre? In zakaj zakonodaja baje to določa?

Mene bi tole močno presenetilo in se ne bi zadovoljila z odgovorom, da to določa zakonodaja?! KATERA zakonodaja?

Prvič sicer slišim, ampak je tudi res, da zakona o pranju denarja ne poznam v detajle – mi pa močno diši na to.

nova
Uredništvo priporoča

To je sigurno posledica trditev, da je Patria podkupila Janšo. Zdaj bodo vprašali vsakega imetnika računa, pri kateri stranki je, tako, da bodo v primeru sumljivega nakazila takoj vedeli, kdo je bil podmazan 🙂

O tem je bilo govora že ene pol leta nazaj.

Lahko potem prosim pojasniš? Katera zakonodaja to določa?

Tega ne vem. Se pa spomnim ko je bila panika okoli tega, da so na banki ljudi o tem spraševali.

Mene so vprašali le po statusu (zaposlen, brezposeln..) zaradi pranja denarja.
O politiki pa ne, ampak če pa bi, bi pa popi**
Ustava določa enakopravnost in svobodo pri polit., kulturni, verski opredelitvi. A ne ? Torej ne vem kaj jih briga.

Gre za evropski protiterotistični .. nem vem več točno kaj. Ampak nima veze s pranjem denarja ampak kao s terorizmom.

To sprešujejo pa itak samo na NLB in nikjer drugje.

Jaz bi ji rekla, da jo to popolnoma nič ne briga in bi zelo resno razmislila o menjavi banke.

Sem na NLB in me tega niso še nikoli vprašali.

Živjo! Mene tut še niso tega vprašali pa tut prvič slišm in bi jim tut rekla da jih čist nič ne briga. Naj se raje brigajo da bo vse tko potekal kot je treba ne pa da sprašujejo take butaste stvari za zanimanje za politiko bo vsak posameznik za sebe poskrbel ne pa banka. KR NEKI SAM DA MAJO DELO:

to se sprašuje v zvezi z zakonom o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma

ja mene so tudi to vprašali in sem seveda rekla ne. Saj sama odločaš kaj boš rekla, ha,ha…… a te skrbi, da se boš morala zlagati?

Ok, tukaj je ta zakon: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200760&stevilka=3206

A morda veš, kateri člen to določa, da ne študiram celega?

bolj lene sorte?

bolj lene sorte?[/quote]

Do zdaj me še niso tako okarakterizirali. Sem se konec komcev potrudila poiskati zakon. A ti študiraš vse zakone, četudi niso s tvojega delovnega področja?

ctrl + f?

In iskalno geslo bi naj bilo? “Politična” ne najde, sem poiskusila, verjemi.

In kolikor poznam zakone, vedno ne piše vse neposredno, včasih pa določbe zahtevajo še izpeljavo v podzakonskih aktih. Zato sem povprašala miss Marple, če morda ve, kateri člen govori o tem.

Pod definicijo pojmov recimo piše: “informacija o dejavnosti stranke, ki je fizična oseba, je podatek o strankinem osebnem, poklicnem ali drugem podobnem delovanju (zaposlen oziroma zaposlena, upokojenec oziroma upokojenka, študent oziroma študentka, brezposeln oziroma brezposelna, itd.) oziroma podatek o aktivnosti stranke (na športnem, kulturno-umetniškem, znanstveno-raziskovalnem, vzgojno-izobraževalnem ali drugem sorodnem področju), ki predstavljata ustrezno podlago za sklenitev določenega poslovnega razmerja.”

No, in ker to ni moje področje, sem samo ugibala, da je lahko “radovednost banke” skrita tem “podobnem delovanju”. Torej, če si kaj manj lene sorte kot jaz, me prosim razsvetli. Pa hvala vnaprej.

saj ne vem kako bi se jaz znašla v tej situaciji, ampak prvo vprašanje, ki mi kapne, je, da bi jo vpraŠala A VAM IZGLEDAM?

politično ?

Ally, saj si našla odgovor – iz podatkov o aktivnosti stranke… so prišli do politične aktivnosti. Čisto logično!
No, to je bilo malo za hec… Ne vem, a se zdi komu možno, da bi se človek ob takem vprašanju tako zmedel, da bi gladko priznal, da je terorist?

Če so to edine določbe iz katerih izhaja njihovo povpraševanje o politični aktivnosti, jaz v tem ne vidim obveze banke, da bi MORALA o tem povprašati. Tako da je njihovo izgovarjanje na zakon jalovo.

Očitno so jim sumljivi že vsi politično ativni :))

Očitno se tudi brati nisi naučila….

Ja, saj ko so mene spraševali ene stvari, povezane s pranjem denarja, sem tudi to pomislila – ej, pa saj “ta pravi” itak ne bodo priznali, halo!!! Čisti nesmisel.

Mene pa so vprašali nekaj v stilu “ali ste izpostavljena medijska osebnost?”, na kar sem odgovorila z vprašanjem, če jim slučajno ličim na Damjana Murka, pa smo se mal’ režal’ :-)))

New Report

Close