Forum.Over.Net

Računalništvo, telefonija, internet in televizija

Pincle studio 8 in VHS

Default avatar

Matjaž2

S Pinacle Studio 8 sem hotel zajeti video iz VHS, pa mi kot source daje možnost izbire samo DV kamere, čeprav v tutorial pravi, da je mogoče priključiti razne izvore, tudi VHS.
Kakšna ideja kako bi to rešil?
Default avatar

klemenxx

kako in kam pa ti prikljapljaš vhs izvor ???
(\\__/) Copy and paste bunny
(='.'=) to help him gain
(")_(") world domination
Default avatar

simpl

kakšno zajemno karto imaš..
kakšne vhode ima..
kateri driver je instaliran..

skratka, malo bolj podrobno..
Default avatar

Matjaž2

TV kartica je Winfast 2000, zaven je bil kabel, ki ima ženske chinc priključke za video in ton stereo, z videorekorderjem je povezana s kablom, ki ima na enem koncu scart v rekorder in na drugem koncu moške chinch.
Default avatar

Matjaž2

Zraven TV kartice je bil program Winfast PWR, v tem programu je slika, ni pa tona. V nastavitvah source za ton sem poskusil vse možnosti pa vsaj v zvočnikih ni tona.
Default avatar

simpl

ja, da ne bom izgledal prepameten..

upam da imaš zvok iz videorekorderja (preko scrat-a) povezan na zvočno kartico, in da imaš namenski scart, z chinchi na drugem koncu..

da imaš zvočno ustrezno instalirano in pravilno vklopjen vhod za input ..
zvočna ima tudi vhod za mikrofon!! ki v tem primeru NI pravi..
pazi na nastavitev glasnosti v "avdio managerju" oz softwaru ki ga za to imaš, včasih je celo odkljukan zvok..

skratka možnosti je morje..

pa še nekaj je možno..
imam sam čuden primer kjer imam sotwarski konflikt med grafično Nvidia geforce in čipovjem na MB za zvočno karto /ter čipovjem za amd processor in mi pri predvajanju v Virtual dub trokira zvok..posneto pa je sicer OK..
Default avatar

Matjaž2

hmmmm, zvok iz rekorderja je priključen na audio vhod TV kartice. Iz TV kartice gre povezava na avdio vhod line in zvočne kartice.
Če s programom Winfast posnamem sliko iz VHS, se zvok ne posname zraven.
TV program se normalno posname, tudi zvok.
Je pa res da ta TV kartica s prejšnjim pc ni bila kompatibilna, se ni dalo TV programa posnet, na tem novem pc pa vsaj to gre.

Še eno vprašanje.
Kako bi "zlepil" video posnetke narejene z dig. fotoaparatom v en film?
Default avatar

simpl

malo pozno pa vseeno..
uff.. kar zapleteno..
vse izgleda hardversko OK spojeno..
morda je fuč vhod za zvok na TV karti..namreč zvok tV programa pride po TV vhodu ..za VHS pa imaš posebej vhod..
poizkusi sledeče..
daj direktno iz rekorderja zvok na zvočno karto in poizkusi zajeti zvok..
v kolikor to deluje pomeni da je nekaj na TV karti narobe..hardversko ali softwersko..
v kolikor tudi to ne deluje..?? potem sem pa brez idej..

video posnetke iz digitlaca je težko lepit, če ne poveš kak format oz kompresor ima... ti daje MOV-e ali AVI.. imaš M-Jpeg kompresor, MPEG4 ali kaj??
jaz uporabljam za Praktico, ki ima MPEG4- VirtualDUb. Nasploh za snemanje uporabljam omenjeni program, ki ima super možnosti, pa še brezplačen je..

poizkusi še ti..
Default avatar

Matjaž2

Moram nabavit ustrezen kabel, da bom lahko povezal rekorder neposredno na avdio vhod na pc.

Kaj pa Pinacle Studio 8, ki sem ga instaliral in mi da možnost zajeti samo DV video kamero, kako bi ga prepričal, da bi lahko zajemal še kaj drugega?

Fotoaparat Sony W5 snema mpg, verjetno 2 ker je star 3,5 let, Fuji S9600 pa napiše samo video clip.
Default avatar

simpl

Matjaž2
Studia8 ne poznam, je pa morda to da ne prepozna tvoje tV karte oz analognega vhoda stvar nepodprtosti te naprave ali nekompatibilnosti...
zanima me nekaj, kakšen OS imaš in ali imaš prepoznano TV karto/oz vse dele!! v "device manager-ju"?

Sam imam Fuji S7000 in snema v M-JPEG. In ga obdelujem z VirtualDUb-om.
Predlagam ti da na IE snameš VirtualDub program, z njim potem sestaviš, zlepke skupaj, porežeš odvečen material (do frame-a natančno), konvertiraš video v divX, zvok v mp3 oz. po želji..
prav tako v njem lahko zajemaš (glede na to kar ima "registriran" OS) video in zvočne signale.. morda ti bo pa s stem programom uspelo...sam sem imel težavo /kot že opisano z Winfast softwerom za zajem..VirtualDub dela OK
..pa še zastonj je..
..upam da imaš kodeke poinstalirane..

lp
Default avatar

Matjaž2

Sem naložil VirtualDub, ko bo malo več časa bom poskusil z njim. Semnašel na netu tudi nekaj navodil, zgleda da bo v redu.

Nameravam kupit tudi video kamero, za zdaj sem si sposodil mini DV JVC 0,8 MP, da se malo bolj spoznam s tem medijem.

Kakšno kvaliteto videa je s tako kamero mogoče dobiti, mogoče dvd nekje 720x576 pixlov?

Težko vpišem post na ta forum, napiše mi da ne najde strežnika, se to še komu dogaja?