Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravila bontona na tem forumu – zahvala za odgovor

Pravila bontona na tem forumu – zahvala za odgovor

Prebiram teme, nekdo nekaj sprašuje, nečesa ne ve, sledijo odgovori …. mnoge prijazno srfate po internetu, pripenjate linke, pišete besedila pesmic, recepte, napotke za vožnjo itn.

In kaj me moti? Da avtorica potem NITI HVALA NE NAPIŠE za ta trud.
Bi se lahko zmenile, da to postane nekakšno pravilo? Res bo vse skupaj bolj prijazno.

Se strinjam je pa res da nekateri se zahvalijo tudi takoj ko postavijo vprašanej. Tudi to velja.

Se strinjam!

nova
Uredništvo priporoča

To bi moglo biti samoumevno, ne pa pravilo.

ja, res, kultura enih je res pod nivojem. Res je žalostno, da je treba na take stvari sploh opozarjat, a tudi mene je že velikorat zmotilo, da eni niti hvala ne rečejo. Eni še prosim ne, tudi to se dogaja, a takim se tudi ne odgovori praviloma. Upam vsaj.

Jah, če ti je pomemben tisti hvala pač ne pomagat.

jaz ponavadi kar pri vprašanju že rečem hvala, ker če ne, se potem po ene petih odgovorih zahvalim, potem pa jih pride še pet, pa kasneje še pet, ali naj čakam kakšen teden, pa se potem, ko sem ziher, da ne bo nihče več odgovorih zahvalim.

kdaj in kako bi bila ti zadovoljna z zahvalo?
1. takoj pri vprašanju
2. potem, ko najbolj hitre odgovorijo, druge pač ne dobijo zahvale
3. zahvala za vsak peti odgovor
4. zahvala čez kakšen teden, ko si gotova, da ne bo več nobenega odgovora

hvala za razjasnitev, ker nimam pojma kaj bi rada s tem tvojim bontonom

O tem se je ze pisalo enkrat tu gor.
Tista ki lepo prosi, se po moje vsaj posredno zahvali ze v vprasanju,
tako da bi se tistih hvala, hvala kar prevec nabralo.

Če smo že tako natančni pa dajmo še o pozdravu.
Pred petimi ali šestimi leti se je tu na forumu ob zastavitvi vprašanja ali pa sploh ob začetku debate, najprej tudi pozdravilo, sedaj tega ne zasledim več. Vendar sem takrat sodelovala bolj na Življenje oh to življenje, tu na SČ je bilo že takrat bolj na hojladri..
Torej najprej pozdrav in že vnaprej hvala – velja?

Lep pozdrav!

S tem mojim bontonom bi rada le, da avtorica po lastni presoji in prijazno napiše zahvalo. Ni treba, da je saga, a če je že dobila koristne informacije, ki so ji rešile njeno dilemo, lahko na kratko napiše hvala punce za info itn. Kdaj naj napiše, naj se sama odloči.
OK? Ali bi rada imela vse normirano, pa da določimo bolj podrobna navodila…..? 🙂

P.S: Ja, pozdrav bi bil tudi simpatičen začetek. Na drugem forumu je običaj, tu vidim, da ni, zato sem ga tudi jaz opustila.

New Report

Close