Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naj ločimo kuhinjo in dnevno sobo?

Naj ločimo kuhinjo in dnevno sobo?

En prostor, dolg 7.5 metrov, v skupni izmeri približno 28 m2 imamo na voljo za kuhinjo in dnevno sobo. Med kuhinjo in dnevno sobo smo nameravali postaviti približno meter visok predelni zid, ki bi delno ločeval kuhinjo z jedilnico od dnevne sobe. Zdaj pa sem že malo v dvomih, če je to sploh pametno in praktično, bojim se, da bi nam to prostor optično preveč zmanjšalo. Ali bi bilo mogoče bolje, če bi imeli kuhinjo, jedilnico in dnevno sobo kar v enem prostoru brez kakršnihkoli predelnih sten? Kaj mi svetujete, kakšne so vaše izkušnje?

Ne ločevat. Sedaj je trend, da je vse v enem prostoru – kar poglej malo revije o urejanju stanovanja. Prostore razdeliš že samo z njihovo funkcijo in to je to.

MOgoče daste vmes le kakšen nižji regal, da zlgeda malo ločeno.

lp

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

Mi smo stene podirali ker sem želela en velik prostor. Ne maram majhnih prostorov. Danes bi naredila enako.

Vmes lahko postaviš nižji regal z rožami na vrhu, police s knjigami ali čim drugim (vidno na obeh straneh). Jaz imam v načrtu nekoč tja postaviti velik akvarij. Zida ne delaj.

Samo v razmislek ti napišem. To da je trend, da je vse odptro in da lepo zgleda je vse res. V hiši, kjer smo prej živeli me je najbolj motilo, da so mi gostje lahko videli delovni pult v kuhinji. In ko bi ga bilo najmanj treba, ko sem bila sredi velikega dela v kuhinji se ja tako rad kdo prikazal. Ko smo zidali hišo mi je bila velika želja po ločeni kuhinji v katero gostje ne vidijo. Enostavno lahko zaprem vrata. Vsak ima svoj okus in vsak ve kaj mu najbolje odgovarja. Mene je vedno to motilo in mi je bilo tudi vodilo, da mi drugi ne kukajo v kuhinjo.

V prejšnjem stanovanju smo tudi mi podirali stene, potem smo pa kuhinjo od dnevne sobe ločili s trosedom, poleg pa stoječa svetilka in ena velika lončnica…zelo nam je bilo všeč…

Problem je ravno v tem, ker je prostor premajhen, da bi imela kuhinjo čisto ločeno, en meter visoka predelna stena pa ne bi skrila nepospravljene kuhinje…. zato najbrž res ni smiselno, da jo sploh postavljamo… pa še trend je vse v enem prostoru… ampak se moram še malo privaditi na to misel, mi je zaenkrat še kar malo tuje.

Po moje pa zavisi od vas,stanovalcev, glede na to, kakšne navade imate, kje se najraje zadržujete kot družina in vsak posameznik, koliko so stari otroci, kje in kako pogosto se zadržujejo obiski … Meni bi bila prvo funkcionalnost, potem šele trendi.

Kaj pa je bolj funkcionalno? Otrok še nimava, ne bi pa bila pri pripravi hrane izolirana od ostalih.

Tudi pri nas nimamo ločenih prostorov in se vse dogaja kar tam. Od pisanja nalog za kuhinjsko nizo do malice pred televizijo.

In če pridejo obiski so to taki ki jih imam rada in oni mene in me poznajo da nisem ravno cepljena na pospravljanje in čistočo. Posodo včasih pomijem šele čez 2 dni. In kaj?

Mi je všeč da lahko pri pripravi prigrizka ali kuhanja kave za prijatelje z njimi tudi klepetam.

Jaz bi bila srečna, če bi lahko imela en velik dnevni prostor.. Lahko si postaviš omare v kuhinji tako, da boš imela proti kao dnevni sobi postavljen “šank” – s tem se da precej zakriti. Če še nimata otrok, pa pomisli, ko bo mali kobacaj rušil vse pred sabo, kako bo super, če ga boš lahko imela ves čas na očeh, on (ali ona), pa ne bo omejen s prostorom.

no mi smo se letos vselili in naredili takole; prostor cc 38 m2 namnjen dnevni in kuhinji smo pregradili z malo predelno steno iz mavca . stena je širine cc 90, visoka pa 1,60. skrili smo hladilnik in del kuhinje. na polico na predelni steni pa smo dali okrasne predmete.miza je ostala v dnevni , saj je kuhija na našo željo mala cc 8m2.nam je všeč. ni direktnega pogleda na kuhinjo , samo delen. ni čist izolirano, pa tud ne skup.
v tastari hiši smo imeli vhod na hodnik in direkt v kuhinjo, šele potem v dnevno, zdaj se pride v dnevno. je velik boljše.

jaz bi pregradila na vašem mestu. mal poglej na stran špele design ali nekaj takega ima krasne rešitve pregraditve sten med kuhinjo in dnevne, funkcionalne in moderne.

Mi smo postavili zidec višine enih 140 cm zato, da imamo za njim kuhinjske elemente in kuhinjo v obliki črke U (kar se mi zdi praktično, da ni preveč hoje med kuho). Na zidu je pa polica za kramo.
Če bi bil zid nižji, bi lahko služil tudi kot “šank”. Nepospravljena kuhinja? Če koga moti, lahko pogleda stran ali pa ne hodi k nam.

Meni se tud zdi blesavo, da bi si nekaj v svoji hiši postavljal zato, ker je kao tak trend. Naredi kakor ti je všeč. Midva imam pol hiše (3 sobe) brez pregradnih sten (dnevna, jedilnica, kuhinja) in nama je tako všeč in sva tudi zato tako naredila, ne ker je tak trend. Ali boš postavila predelne stene, ko se bo trend spremenil?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tudi mene briga kakšen je trend.
V prejšnjem stanovanju smo imeli dnevno in kuhinjo z jedilnico ločeno, sedaj je to en prostor, ki je tretjinsko predeljen z mavčno steno do stropa. V tej kot niši imam kuhinjske elemente.
Skratka, je odprto in ni odprto – sem zelo zadovoljna.

Ok, razumem da nočeš da ti kukajo v spalnico. Ampak kaj “zavraga” je pa tako grozno če ti vidijo v kuhinjo. Meni je pa ravno to všeč. Ko pridejo gostje kuham in z njimi čvekam po mili volji. Tudi gostje se dobro počutijo, če lahko sodelujejo pri kuhi. Je vedno zelo zabavno. Tako da me res zanima kaj te to tako moti.

Tudi meni se zdi fino, če je vse v enem prostoru, veliko več smo lahko skupaj z dragimi in tudi z gosti si skupaj tudi ko jim kuhaš kavico in pripravljaš prigrizke.

Jaz pa ne maram,da se vonj širi po celem stanovanju. Zaprem vrata kuhinje in kuham. In tudi v novi hiši bi imela tako

Če je prostor odprt, odpreš na vsaki strani po eno okno za 3-5 minut, in je to to, zrak svež. Sicer pa, kakor komu paše.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Saj zato bomo imeli pa zelo dobro napo z motorjem na podstrešni, da ropot ne bo preveč moteč.

meni je tudi všeč tako; če bi imela možnost, bi tudi sama imela vse v enem

New Report

Close