Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija prepih

prepih

draga tanč,

gre za starodavno, zdi se mi, da generacijsko dilemo. vsaj v naši družini, ki je vedno potovala v neprodušno zaprtem avtomobilu (v 70-ih seveda brez klime) sredi najhujšega poletja…midva s parnerjem raje kot klimo odpirava okna in vsaj zame je prepih v bistvu umetno ustvarjen veter. problem seveda je, da je panični vzklik PREPIH na programu praktično pri vsakem obisku staršev pri nas…

moje primerjave z vetrom seveda ne zaležejo in res bi rada dobila eno strokovno mnenje. no, glavni argument mojih staršev seveda je, da bomo vsi po vrsti; otrok in midva zboleli, meni pa se zdi, da nam (če nas seveda ne zebe in se obrišemo in preoblečemo, če smo prešvicani) samo vroče ne bo.

leda

Najprej naj povem, da je klima, regulirana na npr. 20 stopinj zagotovo bolj primerna od vetra, ki piha v avto skozi odprta okna.

Sem se pa pri dilemi spomnila moje tašče, ki me je vedno opominjala (ko sem bila še zelo mlada), da sedim na prepihu ali da me bo ujel prepih … pa res, sploh nisem vedela, kaj misli s tem. Malce je pihljalo čez mene in bilo je prijetno. Verjemite, da sedaj prav dobro vem, kaj je prepih. Samo če mi čez ramo vleče hladnejši zrak, imam zjutraj otrdelo ramo in roke sploh ne morem dvigniti :=)))
Dilema je po moje res generacijska. Mladi še nimajo izkušenj, da prepih morda res naredi kakšno škodo, starejši pa iz izkušenj vedo, da jih potem boli. Zagotovo pa sedaj (še) nič ne škodi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

hvala tanč. bo mama vesela. čeprav sem jaz že bolj srednja generacija, proti 40-im, da ne bo pomote.

še vedno me pa bega primerjava z vetrom. kaj to pomeni, da majo prebivalci bolj vetrovnih delov našega planeta pogosteje revmo?

le

Za takšno povezavo, da bi imeli prebivalci bolj vetrovnih predelov večkrat revmo, ne vem. Po moje dejansko pač nima zveze. Gre bolj za bolečine, ne revmo. Veter sam po sebi je super.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close