Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek POKRADLI SO MI HRUŠKE!

POKRADLI SO MI HRUŠKE!

in to že drugo leto zapored iz dela sadovnjaka, ki od hiše ni viden. Hruške sem glede na lanskoletno izkušnjo – čeprav so najkasnešjše sorte- včeraj popoldne hotela potrgat, pa jih ni več. V petek pa so še bile. Kaj bi vi storili? Prijavili, posekali, poškropili…? Buh, sem jezna. Pa bi jih bilo kakih 30 kg…

Sori, ne bodi jezna, a spomnila si me na tisto pravljico o zlati hruški :-))
Čaki, kako že gre – trije bratje, vsak večer, stražijo hruško, prvi zaspi, drugi zaspi itn itn

Skratka, naslednje leto, vsako noč, v grm na stražo – čist res. Pa še kamero ali fotoaparat v roke (ne puške…), pa poslikaj plenjenje in potem ga seveda zaustavi.

Nimam pametne ideje, razen te, da se strinjam z Enoooo.

Samo sočustvujem, kako bedno. Očitno bo res treba stražit ali kaj…ali pa za v prihodnje napeljat kako ograjo z zvonci ali pa zvonce obesit na drevo, da vas opozorijo, če kdo gor pleza:)

Ja, to pa je ideja – nek alarm! Mogoče si ga lahko izposodiš kje, če ne pa improviziraš.

Žično ograjo seveda imamo. Imamo pa notri tudi vinogradič s 300 trsi, zdaj pa samo še čakam, da si privoščijo še trgatev….

pa koga sumiš?

Kje pa ste :))) Se hecam.

Drugo leto bi pa tudi jaz kaj ukrepala. Če je izvedljivo stražila, če ne pa kakšen alarm. Že iz principa ne bi pustila kar tako.

namontiraš luči na senzorje, take v višini 1,5 metra, da ti ne bo vsaka žival zadeve vklopila. na to vežeš signal v bajti. ko se alarm prižge, hitr v sadovnjak. še boljša je varianta pogleda preko kamer. pri nas ne stražimo več sadja!

te čist razumem. nam so iz vikenda pokradli FUL OREHOV! pa veš kakšni dobri so domači. iz česa naj sedaj delam potico – iz trgovinskih. sem mojmu rekla, da če se ponovi, bomo dali ograjo delat!!

posuj z moko…bodo vsi mislili da je pantakan in se ne bo noben dotaknu sadja…tko so nam jagode kradli, odkar uporabljamo moko vse ostanejo…res pa je da morš gledat kdaj moke “zmanjka” in jo spet posuješ…edin če je dež je problem, samo ponavadi takrat noben ne rabuta…

Moka – odlična ideja. Sem se pa odločila, da bom po vasi razglasila, da bom drugo leto hruške pošpricala s takim strupom, da bodo tisti, ki jih bodo jedli na smrt zboleli. In če bodo hotli živi ostat, bodo morali v bolnici povedati kje so kradli, da bom lahko povedala, s katerim strupom jim lahko rešijo kradljivo rit.

:))))) ha, ha, le pazi, da na koncu tebe ne bodo oglobili za ogrožanje tatov:))

Ni tako dobra ideja. Star vic pravi takole: v gostilni je moški pojedel zrezek do polovice, potem ga je pa prijelo na stranišče. Da mu ne bi kdo sunil zrezka, je napisal na prtiček “Pljunil sem v krožnik.” Ko je prišel nazaj, je bil preostanek zrezka nedotaknjen, na prtičku pa je bilo dopisano “Jaz tudi.”

Napelji elektricno zico na ograjo. Pa kaksno kamero kam. Gotovo so ljudje, ki jih poznate!
Vec srece prihodnje leto.

Jaz imam še bolj praktično idejo. Dobiš si psa čuvaja. Naj bo črne barve, ker se teh ljudje bolj bojijo. In zagotovo boš od tedaj naprej imela dovolj sadja in boš zadovoljna obirala pridelek.

Uf, 30kg, to je pa že ornk kraja! Kar na policijo in naj spišejo ovadbo proti neznanim storilcem! Pa že drugo leto so ti to naredili … če jih v tretje dobiš, potem ti bojo mogli še za nazaj plačat!

Poleg tega se mi zdi edino moka dobra rešitev … za vse ostalo: govorice, psa, elektrika, alarm je preveč dela in tudi tožijo te lahko … saj veš: hotel sem pokrasti hruške, pa me je njen pes šavsnil, evo pa imaš težave …

No ja no, ne živimo v ameriških filmih.

No ja no, ne živimo v ameriških filmih.[/quote]

Tole ni čisto nič ameriško – lastnik psa odgovarja zanj in mora
preprečiti napade svoje živali. Tudi če pes ugrizne vlomilca v
tvoji lastni spalnici, te vlomilec lahko toži. Blesavo, ampak resnično.

Bi pa jaz take “junake”, ki si postrežejo s tujo lastnino…ne vem kaj
bi jih…ej. Verjetno bi res nastavila vsak kamero, da bi vedela, kdo
je bil. Ker TO je tisto, kar človeka najbolj “matra”.
Ponavadi so kakšni sosedi, ki izgledajo najbolj nedolžno in nas najbolj
prijazno pozdravljajo….majčico jim… 🙂

Ja, če gremo čisto natančno, potem moram lopova še obvestit, da ga snemam s kamero, sicer dokaze pridobim nezakonito..- lahko se potem zateče še k Musarjevi, pa še tam fašem kazen…Ni čudno, da tu in tam ljudje vzamejo pravico kar v svoje roke…

jaz bi pa pod hruške nastavla pasti pa mal zakamuflirala…lahko rečeš da imaš ne vem..proti glodalcem…:-)

New Report

Close