Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pisni preizkus znanja za službo na ministrstvu!!!???

pisni preizkus znanja za službo na ministrstvu!!!???

prosim, če je kdo opravljal takšen preizkus, če lahko pove, kako to izgleda

Ponavadi dobiš kakšna vprašanja s področja kjer naj bi se zaposlila.

ponavadi so to službe vip, nekdo ve vprašanja in bo seveda izbran, ostali ste tam “zaradi lepšega”

No, tole ne bo držalo, vsaj ponavadi ne. Nikomur se ne da ubadati s pripravo in izvedbo pisnega preizkusa znanja, če sam pri sebi že ve, koga bi najraje vzel na delo.

S takim odnosom, kot ga ima ‘veze itd’, si človek najlažje zagotovi, da službe ne dobi.

Potem pa mi prosim pojasni, kako je možno, da nekdo sicer prav odgovori na postavljena vprašanja, obenem tudi ustreza VSEM razpisnim pogojem, vendar ga ne povabijo niti na pogovor? Enostavno zaključijo razpis s tem pisnim tekmovanjem, zato da imajo prijavljeni občutek, da so bili vsaj v igri, zato da je zadoščeno pravilom. Govorim o vezah za više rangirana del. mesta, kakšnega pripravnika mogoče še sprejmejo tudi tako, kot je treba.

Glej, ne drži ravno, da so vedno VIP. Zadnjič je šla moja svakinja na MNZ in pogrnila na celi črti. Vprašanja so bila iz ZUP-a, državne ureditve, ustave, Zakon o smučiščih in še dva, pa se ne spomnim katera. Tudi zaposlitev v državni upravi ni več tisto kar je bila.

Potem pa mi prosim pojasni, kako je možno, da nekdo sicer prav odgovori na postavljena vprašanja, obenem tudi ustreza VSEM razpisnim pogojem, vendar ga ne povabijo niti na pogovor? Enostavno zaključijo razpis s tem pisnim tekmovanjem, zato da imajo prijavljeni občutek, da so bili vsaj v igri, zato da je zadoščeno pravilom. Govorim o vezah za više rangirana del. mesta, kakšnega pripravnika mogoče še sprejmejo tudi tako, kot je treba.[/quote]

Kako je to: prideš na pisni preizkus, kjer prav odgovoriš na vsa vprašanja, hkrati pa te sploh ne povabijo na pogovor; pisni preizkus je vendar del postopka, na katerega si povabljen, ali pa ga ne moreš pisati. In od kod informacija, da je na vsa vprašanja odgovorjeno prav? Se je v zvezi s tem s kandidatom nekdo pogovoril, ali pa ima kandidat vendarle za kanček preveč samozavesti?

Potem pa mi prosim pojasni, kako je možno, da nekdo sicer prav odgovori na postavljena vprašanja, obenem tudi ustreza VSEM razpisnim pogojem, vendar ga ne povabijo niti na pogovor? Enostavno zaključijo razpis s tem pisnim tekmovanjem, zato da imajo prijavljeni občutek, da so bili vsaj v igri, zato da je zadoščeno pravilom. Govorim o vezah za više rangirana del. mesta, kakšnega pripravnika mogoče še sprejmejo tudi tako, kot je treba.[/quote]
Kako je to: prideš na pisni preizkus, kjer prav odgovoriš na vsa vprašanja, hkrati pa te sploh ne povabijo na pogovor; pisni preizkus je vendar del postopka, na katerega si povabljen, ali pa ga ne moreš pisati. In od kod informacija, da je na vsa vprašanja odgovorjeno prav? Se je v zvezi s tem s kandidatom nekdo pogovoril, ali pa ima kandidat vendarle za kanček preveč samozavesti?[/quote]
Imeli so samo pisni del. Moje mnennje je, da moraš kandidata tudi “v živo” spoznat, ne samo na papirju, če želiš biti njegov delodajalec. No, tega v konkretnem primeru ni bilo, čeprav so bila vprašanja s kandidatovega aktualnega delovnega področja in je torej opdgovore dobro poznal. Tukaj ne gre za neko apriori užaljenost na ministrstvo, ampak samo za opozarjanje na dejstvo, da so vsa višje rangirana delovna mesta v večini primerov že vnaprej oddana. Seveda to ne velja samo za ministrstvo, ampak tudi za marsikaterega drugega zaposlovalca.

Ti preizkusi so samo metanje peska v oči.
Opravljajo se zato, ker je tako določeno v zakonu – mora bit nek izbirni postopek, ne morejo te kar tako odslovit, da samo dobiš negativen odgovor… Kandidati so pa že vnaprej izbrani in ne verjamem nobenmu, ki pravi, da ni tako. Sama sem več kot eno leto iskala prvo redno službo in hodila na vsa ministrstva (za pripravnika). Tam smo se srečevali stalno isti ljudje, ravno zadnjič smo šli še na kavo skupaj – spoznali smo se pa na teh preverjanjih 🙂
Na koncu se mi je zdelo že čist brezveze hodit v Lj, zapravljat denar za bencin in parkirnino. Pa še jezilo me je, da se tolk denarja zmeče za ves papir, plače ljudi, ki tam sestavljajo te neumne teste, ki tam sedijo in nadzorujejo… ma brezveze.
Naša država sucks.

New Report

Close