Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Kosilo v 1 uri?

Default avatar

enaNika n.

Ob 15 prišla domov, skuhala kosilo, smo pojdli, vsak pomagal, da smo pospravili kar je bilo treba in ura je 16 in smo frej in vsak dela kar mu paše.
To je citat iz ene spodnje teme. Pa se sprašujem... KAKO???

Kako je mogoče skuhati, pojesti in pospraviti v eni uri? Če grem od zadaj naprej: Pospravljanje vsaj 10 minut. Da v miru poješ, potrebuješ vsaj 20, še raje 30 minut. Torej je kuhano v 20 minutah, vključno z vso pripravo?

Že zelo dolgo sem gospodinja, pa poznam zelo malo jedi, ki bi jih lahko imenovala kosilo, pa da so od začetka do konca pripravljene v 20 minutah.

Če gre za pogrevanje in mogoče prilagajanje (napol) pripravljenih kupljenih jedi, to verjetno ni na jedilniku vsak dan. Če gre za dokončanje kosila, ki ga že pripraviš prejšnji dan ali zjutraj, je pa treba prišteti tudi ta čas.

Če pa res obstajajo jedi, ki jih pripraviš v 20 minutah in potem v 10 minutah pospraviš celo kuhinjo, se pa toplo priporočam za recepte, ker bi mi prišli zelo prav. Verjetno tudi drugim...
Default avatar

E n j a

Medtem ko sem pripravljala testeninsko solato s svežo zelenjavo, je mož zunaj na plinski plošči spekel piščančje zrezke na žaru. Nisva potrebovala pol ure za kosilo. Boš rekla, da to ni kosilo za poletje? Mnjami.
Zdaj že pijem kavo, pomivalni stroj, v katerega smo zložili vsak svojo posodo, pa tudi že dela. Pa še dolg sončen večer je pred nami.
Default avatar

mirijam

Mizica pogrni se, ima vsaj 5 minijev, pogreješ v 4 minutah. ;-)
Default avatar

malo morgen

E n j a je napisal/a:
Medtem ko sem pripravljala testeninsko solato s svežo zelenjavo, je mož zunaj na plinski plošči spekel piščančje zrezke na žaru. Nisva potrebovala pol ure za kosilo. Boš rekla, da to ni kosilo za poletje? Mnjami.
Zdaj že pijem kavo, pomivalni stroj, v katerega smo zložili vsak svojo posodo, pa tudi že dela. Pa še dolg sončen večer je pred nami.
NO evo vidiš, idealno MON-ovko. Mi gre kar na kozlanje ko slišim to hvalisanje. V parih stavkih je pohvalila sebe (dela testeninsko solato s svežo zelenjavo), moža kako peče zrezke, pa še otroka moža in sebe kako so vsak svojo posodo zložil v pomivalni stroj. Matr tvojemu možu je pa res lušno, doma ima pravo malo organizatorko. Zdej ji je še kavo skuhal, pa jo na MON priklopil...eh kako pocukrano. Na koncu bojo imel pa še SONČEN VEČER. Sicer ne vem kako zgleda sončen večer, ampak zgleda da je noro.

Ma ne verjemi lapanju, sej veš, računalnik vse prenese. Sploh pa če je skuhala eno juho iz vrečke.
Default avatar

acjom

:))))))))))))))))

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar

Barca

mirijam je napisal/a:
Meni iz Mizica pogrni se sem kupila samo enkrat, ko sem bila sama doma - popolnoma neužitno.
Pa sem se še trudila, ker sovražim metanje hrane proč, pa ni šlo drugače:(
Default avatar

borislava

Jaz pa sem danes imela res kosilo kuhano v 15 minutah :-)
in sicer prezlnove makaraone :-)
Zraven pa po želji solato ali kruh (ja, moj mož zraven je kruh) ali pa nič!

Sem prehitro bila gotova in zdaj lahko čebljam po MON-u! :-)
Default avatar

acjom

Jaz pa imam najbolj hitro kuhano kosilo...............ker sploh ne kuham kosila čez teden. Tak. :)))))))))

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar

E n j a

Uboga "malo morgen", tvoje življenje pa mora biti res eno breme. S čim se ti ne obremenjuješ? Celo z mojo družino, mojim kosilom in mojo dobro voljo.
Če sem idealna mon-ovka, prav, čeprav nimam pojma, ti pa še manj, katere moje lastnosti to definirajo.
Nekateri imamo življenje radi, pa če je to zate res ena sama patetika ali ne.
Te je zmotilo, dejstvo, da se čuti moja sreča z družino ali to da znamo skuhati kosilo v pol ure, s katerim smo čisto zadovoljni, pa čeprav ne jemo juh iz vrečke?
Razmisli, preden pišeš, komu želiš kaj povedati in ali odgovarjaš na odprto temo. Take opazke so žaljive, hkrati pa pokasiraš usmiljenje, ker si tako nesrečna, da te niti eno samo kosilo ne more pustiti neprizadeto in vsaj dostojanstveno.
Pa lep večer, upam, da imaš tudi ti pogled s terase na sončni zahod in da je tudi tebi mož, če ga imaš, prinesel kavo :)
Default avatar

acjom

Dober tek mami! :)))
midve s tamalo pa kompot jema zdaj. Njami. :)))

Default avatar

kibela

malo morgen je napisal/a:
E n j a je napisal/a:
NO evo vidiš, idealno MON-ovko. Mi gre kar na kozlanje ko slišim to hvalisanje. V parih stavkih je pohvalila sebe (dela testeninsko solato s svežo zelenjavo), moža kako peče zrezke, pa še otroka moža in sebe kako so vsak svojo posodo zložil v pomivalni stroj. Matr tvojemu možu je pa res lušno, doma ima pravo malo organizatorko. Zdej ji je še kavo skuhal, pa jo na MON priklopil...eh kako pocukrano. Na koncu bojo imel pa še SONČEN VEČER. Sicer ne vem kako zgleda sončen večer, ampak zgleda da je noro.

Ma ne verjemi lapanju, sej veš, računalnik vse prenese. Sploh pa če je skuhala eno juho iz vrečke.
Si me pa nasmejala. Ha, ha, ha
Default avatar

lpp

Ma, sem milsila bit tiho, pa ne zdržim.
Ne vem, kaj vam je tolk čudno, da se da kosilo skuhat in pojest v eni uri, ok za pospravljanje poskrbi pomivalni stroj, to priznam.
Ampak med tednom skoraj nikdar ne kuham več kot 45 min, jemo pa mi tudi ne dlje kot 15 minut.

In kaj vse se da skuhat v 45 minutah? Samo nekaj primerov naših kosil zadnje čase.
puranja rižota, paradižnikova solata
juha iz vrečke, palačinke
testenine z melancani, solata
polenta z goležem (ok, golaž sem skuhala že med vikendom, ampak ga vedno skuham za najmanj 5-krat)
pečen krompir, gratinirane bučke s sirom
marelični cmoki, jabolčni kompot
piščančje-zelenjavna omaka s kuskusom, solata

in še in še in še bi lahko naštevala...

Ok, pojemo tudi kakšne instant zadeve občasno, ampak menim, da ne pretiravamo.
Default avatar

mirijam

Barca je napisal/a:
mirijam je napisal/a:
Meni iz Mizica pogrni se sem kupila samo enkrat, ko sem bila sama doma - popolnoma neužitno.
Pa sem se še trudila, ker sovražim metanje hrane proč, pa ni šlo drugače:(
Men tud ne gre, ampak je pa v štirih minutah. :))))))
Default avatar

jona+++

E n j a je napisal/a:
Uboga "malo morgen", tvoje življenje pa mora biti res eno breme. S čim se ti ne obremenjuješ? Celo z mojo družino, mojim kosilom in mojo dobro voljo.
Če sem idealna mon-ovka, prav, čeprav nimam pojma, ti pa še manj, katere moje lastnosti to definirajo.
Nekateri imamo življenje radi, pa če je to zate res ena sama patetika ali ne.
Te je zmotilo, dejstvo, da se čuti moja sreča z družino ali to da znamo skuhati kosilo v pol ure, s katerim smo čisto zadovoljni, pa čeprav ne jemo juh iz vrečke?
Razmisli, preden pišeš, komu želiš kaj povedati in ali odgovarjaš na odprto temo. Take opazke so žaljive, hkrati pa pokasiraš usmiljenje, ker si tako nesrečna, da te niti eno samo kosilo ne more pustiti neprizadeto in vsaj dostojanstveno.
Pa lep večer, upam, da imaš tudi ti pogled s terase na sončni zahod in da je tudi tebi mož, če ga imaš, prinesel kavo :)
SE PODPIŠEM, SMO TUDI SREČNI LJUDJE NA SVETU!!!
Default avatar

njami-njamsi

kako nagravžna beseda
Default avatar

njami-njamsi

jona+++ je napisal/a:
SE PODPIŠEM, SMO TUDI SREČNI LJUDJE NA SVETU!!!

sreča je, če te mož dobro nabriše.
Default avatar

Oprostite?

oprostite, tisti, ki v 1 uri nimate skuhano in pospravljeno - kaj pa kuhate, da vam vzame toliko časa????

Pri nas jemo vsak dan frišno narejeno hrano, čisto normalno in ne kakega junk fooda, pa si ne predstavljam, da bi mi zadeva vzela več kot 1 uro, skupaj s pospravljanjem kuhinje (=zlaganje posode v pomivalc) - s tem, da vse delam sama. Si ne predstavljam, kaj bi morala pacati, da maksimalno 40-45 min ne bi bilo dovolj za kuho (tudi nisem pripravljena toliko časa zagoniti za to).
Default avatar

Dashenka

Vsa moja kosila med delovniki so skuhana v 20-30 minutah, vključno s solato (otrebljeno in oprano).

20 minut jemo, 5 minut pospravljamo in smo frej.

Pa nikoli ne odpiram konzerv, nikoli ne pogrevam odmrnjene hrane ali ostankov od prejšnjih dni, ne uporabljam kock in ostalih zvarkov.

A ni to fino, uauuu, zdaj se pa res počutim kot superwoman;))))

Default avatar

september morning

No,no. Ni treba biti nevoščljiv, tistim, ki zmorejo pripraviti okusno in PREPROSTO jed v pol ure.

Jaz imam več kot 27 let izkušenj z gospodinjenjem. Od zahtevnih kosil do preprostih. In če hočeš, res lahko narediš na brzino kar dobro poletno kosilo.

Daš kuhat testenine, dokler se kuhajo narediš solato, ko so testenine kuhane pa narediš karbonaro.

Tako imaš v roku 20 min:
Krbonaro
solato
sladoled
kavo

Moderatorji

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood