Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina TEŽAVE PO OPERACIJI SEČNICE !!!

TEŽAVE PO OPERACIJI SEČNICE !!!

DIAGNOZA:
Strictura urethrae
Postmikcijski zaostanek v mehurju

Urolog me pošlje na uretrografijo, rezultati so spodaj.

!!! URETROGRAFIJA !!!

Radiološki izvid

URETROGRAFIJA:
V bulbarnem delu je zožitev v celotni dolžini dolga vsaj 1,5 cm in najožjim delom 0,7 cm z dvema zožitvama na komaj 1 mm lumna. Proksimalno je zožitev oddaljena 1,5 do 2 cm od membranoznega dela. Posteriorni del je primeren, kontrast priteka v sečni mehur, kjer je velik zaostanek urina.
Med mikcijo prikazana sečnica ima zastoj nad opisano pomembno stenozo. Po mikciji je tudi po preiskavi prisoten velik zaostanek urina.
Bolniku opravimo dodatno Ultrazvočno preiskavo sečnice za dodatno oceno strikture oziroma sprememb v okolici ( izvid je priložen ).

!!! ULTRAZVOK SEČNICE !!!

Radiološki izvid

ULTRAZVOK SEČNICE:
Cca. 12 mm distalno od membranoznega dela sečnice je vidna cca. 11 – 14 mm dolga
zožitev s spremenjeno steno. Ima dva maksimuma, ki znatno presegata 50%.
Sečnica se med obema maksimumoma zelo slabo razpira. Lumen na najožjih mestih ob brizganju fiziološke raztopine ne preseže 1,3 – 1,6 mm. Debelina fibroze doseže maksimum do 2 mm.

ZAKLJUČEK:

Huda 11 – 14 mm dolga zožitev stene sečnice ( nad 50% ), cca. 12 mm oddaljena od membranoznega dela.

Zaradi najdene patologije na sečnici, je potreben operativni poseg, zato me urolog pošlje na operacijo.

!!! STANJE PO OPERACIJI !!!

EPIKRIZA

Gospoda smo sprejeli zaradi izrazite strikture v bulbarni uretri.
12.06.2001 smo najprej napravili incizijo zoženega dela sečnice, nato dilatacijo ter implantirali trajno enduretalno protezo tipa URO – LUME. Po operaciji gospod večjih težav nima in ga naslednji dan, 13.06.2001 odpuščamo domov.

Doma posebna terapija z naše strani ni potrebna.
Težave, ki so normalne po takšni operaciji bodo minile, ko bo sluznica
prerasla implantirano protezo.

Naročeni ste na kontrolni pregled v urološki ambulanti na Polikliniki,
II nadstropje, B hodnik, dne 03.12.2001 ob 08 uri z napotnico in
odpustnim pismom.

Zgoraj je opisana kronologija dogodkov do sedaj.

Sedaj pa bi opisal nekaj težav, ki me še vedno pestijo.
Star sem 37 let !!!
Tri mesece po operaciji imam še vedno težave z zadrževanjem urina in sicer pri vstajanju, sedanju, kašlanju, kihanju, smejanju, čiščenju nosa, sprehajanju, sklanjanju, da bi pobral nekaj s tal in podobno, tako, da imam v ta namen doma pripravljen pivnik, v katerega iztisnem urin, ki se je nabral v sečnici. Še težje je ponoči, ko me zbudi moker madež. V vsakem takem madežu in pri iztiskanju urina iz sečnice, je približno 10 do 30 kapljic urina. Ponoči, ko pa med spanjem pride do delne erekcije zaradi polnega mehurja, pa urin odteka še hitreje.
Nikoli nisem imel problemov z odvajanjem blata, sedaj jih imam !!!
Odvajanje je včasih prav težko in boleče
Pri oddvajanju urina me še vedno peče in ščemi. Erekcije so boleče še posebej, če pritisnem penis navzdol. Najbolj čuden pa je izliv semena: najprej je v ejakulatu redka – verjetno sama – obsemenska tekočina, ki prihaja v noramlnih valovih, nato, čisto na koncu pa primezi gosto – verjetno samo – seme, ki izvaja velik pritisk na – (vsaj tak občutek imam) sečnico in cel penis. Seveda ga moram do konca iztisniti sam!
Občutek imam, kot da bi se obsemenska tekočina izločala sama, kar pa ni njen namen.
To kar se mi dogaja po operaciji, me navdaja z velikim strahom, postajam pa tudi neizmerno živčen in razdražljiv!!! Lahko si predstavljate, da ob teh tegobah odpovedujem čedalje več družabnih srečanj.
Edino pozitivno dejstvo je, da je odvajanje urina neproblematično, čeprav še vedno peče in ščemi.

Moja vprašanja stroki so sledeča:

Kaj je vzrok tem mojim težavam?

Ali se sluznica okoli implantata res tako dolgo obnavlja?

Glede na to, da so to moji najdaljši trije meseci v življenju, da se počutim, kot bi imel tri mesece skupaj menstruacijo, za katero pa so ženskam izdelali tampone, v ta namen pa za moške ne poznam nobenega izdelka, ki bi se ga dalo natakniti na penis in bi bil iz podobnga materiala kot ženski vložki, ali pač ???

Glede na to, da ima podobne težave kot jaz veliko moškh in če prištejemo še moške, ki imajo probleme s prostato, bi bilo dobro, da bi stroka to bolj popularizirala ter opisala probleme, ki nastanejo po operacijah???

Ali obstaja črni scenarij in je to, kar je storjeno, ireverzibilnega značaja, torej ali mi bo v bodoče samo kapljalo in curljalo???

Zelo bi si želel, če v odgovor ne bi dobil samo stavka:
pojdite k svojemu urologu, čeprav bi bilo dobro, da to storim še pred redno kontrolo v Decembru, mar ne ???

Za odgovore se Vam že v naprej iskreno zahvaljujem

Z odličnim spoštovanjem
Danilo

Spoštovani!

Kar koli bi napisal, bi bilo golo nakladanje. O celotni zadevi praktično ne vem nič, bom pa poizkusil kaj več izvedeti od kolega urologa. Posredoval vam bom njegovo pojasnilo takoj, ko ga dobim.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani g. Janko Kersnik !

V pričakovanju nadalnjih informacij in pojasnil,
se Vam za Vašo požrtvovalnost že vnaprej
iskreno zahvaljujem.

Z odličnim spoštovanjem
Danilo

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Govoril sem z urologom, ki pa mi je nasvetoval, da je najbolje, da se obrnete na operaterja, ker gre za v Slovneiji redke posege, ki jih opravljajo v Kliničnem centru.

Žal mi je, da vam nisem mogel bolje pomagati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani!

Zahvaljujem se Vam za vse posredovane
informacije in Vam želim še mnogo
uspehov, pri pomoči ljudem v težavah.

Z odličnim spoštovanjem

Danilo

New Report

Close