Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek porodniška in dopust v letu 2009

porodniška in dopust v letu 2009

Letos 17. novembra začnem s porodniškim dopustom, ki bo trajal en mesec dlje zaradi 3 otrok. Zanima me, kako je z dopustom v letu 2009, glede na to, da ga ne bom mogla porabiti ustrezen del (mislim, da ga je potrebno porabiti 10 delovnih dni v tekočem letu, da ga ostalega lahko preneseš v naslednje leto-imam prav?). Ali ga lahko kaj prenesem v leto 2010? Kje bi lahko dobila kakšne izračune (kdaj točno se mi izteče porodniška, toliko za naprej si ne znam izračunat) Hvala za pomoč in lep dan!

saj je čist preprosto: če začneš s porodniško 17. novembra letos, zaradi 3 otrok namesto 365 dni prišteješ še – hm, 30 ali 31 dni. torej boš s porodniško (oz nego in varstvom) nehala 17. ali 18.12. 2009.

Če nehaš 18.12., je to zaradi praznikov potem še 8 delovnih dni, ki jih lahko koristiš kot dopust. propadeta ti tako samo dva delovna dneva, vse ostalo preneseš v 2010.

glede na to, da imaš do decembra še kar nekaj časa, ne vem, mogoče se poskusi z ginekologom zmenit, da ti pdp premakne “umetno” za dva dni nazaj, na recimo 15.11. tebi in otročku se to ne bo nič poznalo, dopust boš pa ves lahko porabla.

Načeloma res drži, da se ti prenese razlika, s tem da vsaj tistih 10 dni moras v koledarskem letu delat, ker drugače do “letnega dopusta v letu 2009” ne boš upravičena, ker ne boš delala niti en dan in v tem primeru dopusta NI.
Je pa res, da če delaš v kakšni firmi, ki niso ful striktni ti lahko še vedno spregledajo to (vsaj jaz sem jih malo zavedla, ker sem bila na istem kot ti, delam pa v kadrovski).
Lp
in lepo preživljanje s tvojimi otročki.

Birdie, a to pomeni, da naj rečem ginekoliginji, da mi prestavi rok poroda in stem se mi zamakne tudi začetek porodniškega dopusta?
prosim še za tisti link, ko vpišeš datum poroda in ti izračuna datum nastopa porodniške, če ga slučajno katera najde, vem, da je bil že objavljen, pa ga ne njdem. Hvala!

to pa ni res oz je napačna interpretacija. jaz npr v 1. porodniški l. 2003 nisem delala niti en dan – bila najprej na porodniški in šla potem direkt do konca leta na dopust (sem pokoristila vsega). sem bila pa ves čas v del. razmerju. in to šteje.

Vanja, če imaš razumevajočo ginekologinjo, ti bo prestavila začetek pdp (ne poroda), s tem se ti zamakne za dva dni (ali kolikor pač) tudi začetek porodniške, ja.

ubogi vaši delavci, če delajo v kadrovski takšni, kot ti, ki si narobe interpretirajo zakon.
pravica do dopusta je vezana na obstoječe delovno razmerje, ne na prisotnost na delovnem mestu.

New Report

Close