Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prosim za kak navet – glavobol

prosim za kak navet – glavobol

Huronsko me boli glava. vzela sem že 2 lekadola, pa ne pomaga nič.
Kaj od naravnih zdravil še pride v upoštev, pa da resnično pomaga?

DO lekarne po kaj močnejšega namreč ne morem iti…. žal.

Hvala za vsak nasvet

Naredi obkladke. Če imaš tisti modri gel iz lekarn – je fajn.
Drugače pa ledeno mrzla voda s kisom – vzemi eno mehko krpo in jo namoči in daj na čelo oz. pokrij čimvečji predel – sence, čelo…
Pa ko se segreje, obrsni krpo / ponovno namoči, da bo skoz hladno…
Pa ležat pejd in pij vodo.

kava z limono tudi pomaga

Lekadol ti pri PRAVEM glavobolu ne bo pomaga.

Bo treba kaj močnejšega. Seveda če imaš doma.
Če nimaš poskusi z maksimalno dnevno dozo Lekadola (mislim, da je 4 x dnevno po dve tableti – preveri) in kavo z limono ter počitkom v temni sobi s kisovim obkladkom na čelu.

Evo – vsi nasveti združeni :)))

Naj glavobol čimprej mine.

Če imaš kakšno kitajsko mast ali kaj podobnega s kafro, si s tem mazilom zmasiraj boleče mesto. Meni to zelo pomaga.

Voda, limona, kava in lezat v temnem prostoru.
Pa lulat pejt cim veckrat.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Men velikokrat pomaga tud kihanje 🙂 brez heca – sam sprožit ga je treba.

Velika skodelica rmanovega grenkega čaja, noge si ovij z mrzlo mokro brisačo; da bo šla kri iz glave v okončine. Tako bo hitreje izginil občutek, da ti buta v glavi.

R

Tole ti bo zagotovo omililo glavobol, če ne odgnalo. Prijem akupresure.

Razpri dlan tako da bo trikotno področje kože (področje od kosti do roba roke) med palcem in kazalcem raztegnjeno. Palec druge položi na zgornji del tega področja, kazalec pa spodaj. Oba hkrati pritisni in s palcem delaj majhne krožne gibe. Poišči točko, ki te pri tem pritisku zelo boli, in jo masiraj dokler bolečina ne popusti. Potem poišči, če je še kje kaka taka točka, in masiraj dokler ne mine.
Te opozarjam, da je bolečina ob minimalnem pritisku na pravo točko tako močna, da je močnejša kot glavobol.

Veliko hladne navadne vode, počitek v temnem prostoru.
Če imaš vinsko rutico, jo zakuhaj v grenko kavo; to meni pomaga ob migreni.
pOMAGA TUDI LIMONA v kavi brez sladkorja.

Sicer ni nasvet za zdravljenje, lahko pa ti povem, kako sem preprečila moje migrene, ki so trajale tudi po cel teden in me čisto onesposobile. Pa tudi zelo pogosto so se pojavljale.

Šla sem do okulista, ki mi je ugotovil astigmatizem, dobila nova očala, obenem pa sem še pričela zelo aktivno zahajati v hribe.
Od takrat naprej niti ene migrene več, prepričana sem, da jih je pregnalo nekaj od tega dvojega, morda pa celo kombinacija. Poskusi, škoditi ne more.
Čeprav pa sem ob tem vremenu kar nesrečna, ker ne morem laziti naokoli, se vseeno splača 🙂

Pri preganjanju bolečine pa mi je najbolj pomagal Ketonal, nobena od tablet brez recepta pa ni imela nobenega učinka. Sem si pač na Hrvaškem nabavila kakšno škatlico Ketonala.

Ok razumem, ampak ketonal že za glavobol, ki se občasno pojavi. Pa sej je eden od najbolj močnih tablet. Probaj z masažo senc, magari kupiš staro dobro Tigrovo mast, pa namažeš. Ostale so ti že svetovale. Lekadol pa ob glavobolu res ne bo pomagal. Edino, če se že hočeš s tabletami futrat stari Aspirin. Ta je za glavobole. Ketonal pusti za kaj res hudega. Pa čeprav se ti zdi, da je zdaj res hudo. Glava bo nehala bolet, trpel bo pa želodec. In kdor jemlje Ketonal za bolečine v sklepih, lahko sklepe namaže s Ketonal gelom. Brez recepta se dobi v lekarni, prime skoraj v trenutku. Jasno, za glavo ni. Čuvajte malo svoje želodčke.Vse nasvete uporabi, ni hudič, da ne bi nekaj od tega pomagalo.

Ja, imaš prav. Pozabila sem omeniti, da ni za občutljive želodce. Imam to srečo, da je moj konjski.

Lekadol je kot en bombon, meni nikoli ne pomaga.
Vzemi Bonifen. Prime v roku 20 min in res lahko pozabiš na bolečino.

Nikar skupaj jemati kave in Lekadola (lekadol vsebuje učinkovino paracetamol) – bom kar prepisala del iz članka v Delu, ki mi je pred kratkim prišel v roke: kombinacija črna kava in paracetamol je lahko celo strupena, so lani zapisali v reviji Chemical Research in Toxicology. Kofein namreč trikrat poveča količino toksičnega stranskega produkta, ki nastane pri razgradnji paracetamola, s tem pa se poveča nevarnost usodnih poškodb jeter.

PA ne bi poskušala odkriti vzroka za glavobol. Obstaja kakšna možnost, da si dobila klopa in ga nisi odstranila. Znanka je tudi imela močne glavobole in kasneje ugotovila, da ima meningitis (od klopa).

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Upam, da si se glavobola do danes že rešila. Za prihodnjič pa lahko:

– inhaliramo jabolčni kis, senca natremo z limoninim sokom oz. limonino lupino ali si položimo na predel bolečine vroče čebulne obkladke, in ležemo počivat v zatemnjen prostor
– pijemo čaje iz mete in melise, rmana, omele, timijana ali kamilice
– svežo, oprano limono ali krompir narežemo na tanke kolobarje in iz njih naredimo obkladek, ki ga položimo na čelo in sence
– iztisnemo limonin sok, mu dodamo ščepec soli in dobro premešamo, da se sol stopi, notri pomočimo gazo in jo položimo kot obkladek na čelo
– masiramo si čelo, sence in tilnik s sivkinim, majaronovim (ni primerno za nosečnice) ali kamiličnim eteričnim oljem
– polagamo si na čelo med oči kamen ametist, lahko pa uporabimo tudi druge kamne, kot npr. hematit in magnetit, smaragd, safir ali rubin

New Report

Close