Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Punkcija

Punkcija

Zanima me če dela Reš punkcijo tudi pod nerkozo, pa tudi v MB, ker v LJ je ne delajo. Meni so jo delali že dvakrat in vedno imam neke probleme (notranje krvavitne, nezavest…), tako, da tega ne bi rada več trpela pri zavesti!
Ajda

ne, Reš ne da niti lokalne, če se z njim posebej ne zmeniš.

pod narkozo delajo v Mariboru

V MB se lahko sama odloćiš, če želiš imeti narkozo ali ne. Vsekakor pa ti svetujejo narkozo, če jih imaš veliko. Jaz sem jih imela 23 in so mi jih odvzeli pod narkozo. Ker imam nizek prag bolečine mi ni žal za to odločitev, saj si v narkozi nekje 10 ali 15 minut.

Men se pa narkoza zdi nesmiselna, ker bolet te začne šele po punkciji ko se razboli, pa še to ni nevem kakšna bolečina. Jest pri Rešu uzamem pol ure pred punkcijo 2 nalgesina in to je vse pa me manj boli kokr v Lj. ko ti dajo ketonal inekcijo ter lokalno v nožnico.
Punkcija ni noben bav bav

joj teja9 prosim te ne govori neumnosti. Si mi zdej prov pritisk dvignila. Vsaka zenska ima drugacen prag bolecine. Nekatere malo boli, nekatere pa neopisljivo. Tudi ni isto, ce nekomu izpunktirajo 3 celice al vec kot 10. Pri meni osebno jih je bilo 12, bolecine so bile gromozanske, sem tudi izgubila zavest. Porod je bil mala malica v primerjavi z punckijo.

Se strinjam s Tejo9 glede narkoze, ampak vsaka po svoje. Tudi jaz sem imela več kot 3 celice oziroma v 8 punkcijah od 8-15 spunktiranih in nikoli niso bile bolečine na mizi tako neznosne, da ni za zdržat, seveda s pomočjo Nalgesinov, le prva in druga punkcija brez….Mislim, da je prag bolečine pomemben in pa napihnjenost oziroma stopnja hiperstimulacije in veliko manj število celic.
V sredo me čaka 9. punkcija, ki bo šla skoz z Nalgesini.

LP

Aja ja jst sem res imela mocno HS:(

Mislim, da je bilo rečeno, da tisto kar Reš na začetku namaže znotraj, da je to malce proti bolečinam. Vem pa ne. Bi tudi jaz vzela narkozo, če bi lahko. Takšno milo za 10 min.

Neja

meni se pa zdi primerjava punkcije in poroda prav smešna….Punkcija je pljunek v morje proti porodu…ojoj kakšne nekatere “sekate” ej….

Jah oprosti “punckija” moj porod je trajal 15min, brez kakrsnihkoli bolecin, ki bi bile vredne omembe.

pr men je pa punkcija traja 3 minute brez bolečin, porod pa 24 ur in je zgledal kt da bi me na živo rezal…

Tko da prosim nehajmo to dvoje primerjat ker je pri vsaki drgač!

Sej noben ne primerja, jst sm govorila zase. Vsak ma svojo zgodbo in izkusnjo, tko da vsak lahko pove svoje misljenje in izkusnje. A ne?

Se strinjam Kalina. Ti si govorila zase. Jaz si napr. pulim dlako pod pajsko z depilatorjem, nekatere pa že ob misli na to zmrazi. Nismo vsi enaki.

Neja

No, da se še jaz malo vmešam, govorim pa seveda zase. Ker poroda žal še nisem doživela, tega ne morem primerjati s punkcijo, lahko pa povem da se puncije v bolečini med seboj razlikujejo. To pa zagotovo vem saj sem jih imela že 5.naj povem še to da imam levi jajčnik zelo visoko in ga že z UZ komaj najdejo.
1. punkcija (MB) je bila samo ena celica na koncu, foliklov sem imela več, večinoma na levi strani.Puncija pod narkozo. KO sem se zbudila sem imela neznosne bolečine na levi strani, sem skoraj v nezavest padla in me niso spustili domov do večera.
2. puncija (MB) spontani postopek 1 celica na desni strani, brez vseh proti bolečinskih sredstev brez bolečin.
3. punkcija (PO) 2 celici, ostalo prazni folikli, folikli večinoma na desni 1. nalgesin , še vzdžne bolečine.
4.punkcija (MB) 9 celic, brez narkoze, dobila tramal kapljice v bolnici grozne bolečine 10 minut po punkciji puncija pa vzdržna.
5. puncija (MB) 14 celic dobila narkozo in tudi po narkozi skoraj brez bolečin.Folikli so bili na obeh straneh.

Torej če jaz primerjam puncije med seboj je tudi razlika v bolečini in sem imela pri 1. punciji skoraj najmočnejše bolečine pa je bila samo ena celica.
Vsaka je torej zgodba zase.

Joj Kalina oprosti ker sem ti PRITISK dvignla,jest sem samo povedala svoje mnenje. Danes sem prestala 4 punkcijo spet brez bolečin in men osebno se mi zdi trapasto da bi za pet minut jemala narkozo ker to tud ni tako nedolžna zadeva.

teja9 sej kul,pritisk mi je ze padel:)) No kokrkol upam, da se te fejst prime kaksna pikica:)

Didika, mene pa zanima kaj si spremenila pri sebi, da se ti je stevilo celi pri 4. in 5-ti punkciji takopovecalo, si jedla kaksne tablete???

Pozdravljene

mene je punkcije tak strah da bi kar v nezavest padla ko se samo spomnim kaj me čaka, imam pa tudi nizek prag bolečine.Katere tablete najbolj pomagajo pred punkcijo? Imam jo pa pri dr Rešu.

Jest pred punkcijo vzamem kakšne pol urce prej dva nalgesina.

New Report

Close