Najdi forum

Pozdravljeni,

ker na številnih temah o varanju vedno znova zasledim vprašanje v smislu: ali je mogoče, da “se je zgodilo le enkrat in se ne bo nikoli več”, vam želim povedati lastno izkušnjo.
Pred več kot tridesetimileti sem po treh letih najine zveze prevarala svojega sedanjega moža. S poročenim sodelavcem, pobudo sem dala jaz. Vem, bilo je dvakrat narobe,govorila sem sebi in njemu, da to ne pelje nikamor ampak mene takrat nič na svetu ni moglo ustaviti. S fantom sem bila zadovoljna, nič mi ni manjkalo, amapk jasno, s sodelavcem sem bila večino dneva…Zveza je trajala dva meseca, potem je šla firma v stečaj in odšla sva na različne konce. Fantu nisem nikoli povedala, ker mi zveza res ni predstavljala nič, seks je bil zanič, le pogovori in pozornost sta mi godila. Kot pravi današnja mladina: kr neki!Pozabila sem ga dobesedno v hipu. On je ostal poročen, jaz sem se poročila in si ustvarila družino in sem neizmerno srečna še danes.
In to o čemer tudi vneto razglabljate – šele takrat sem spoznal/a koliko mi pomeni…, je čista resnica!! človeka ljubim čez vse in najpomembneje: nikoli, ampak res nikoli ga nisem in ga ne bom prevarala! V to sem prepričana zato, ker vem, kako je, ko te potegne nevidna sila, ko se ponudi priložnost,…V teh letih je bilo nešteto priložnosti, ampak jaz točno vem, kdaj nastane moment, ko se moraš umakniti in gre zadeva lahko predaleč. Za razliko od tistih, ki še niste varali in vam verjamem, da rečete – nikoli ne veš oz. nikoli ne reci nikoli. Zato sem v to, da ne bom več nikoli varala prepričana veliko bolj, kot vi, ki tega niste izkusili.
In prosim, vem, da imate tudi drugačne izkušnje, ampak povem vam, da NIKAKOR NE DRŽI TOLE – kdor enkrat vara, bo še večkrat. NIKAKOR!!!
Jaz sem živ primer.

In kaj ti pomeni tvoj bivši fant/sedanji mož? Zakaj si varala, če ga ljubiš? Da ni zadaj samo strah, da bi ostala sama? O drugem zdaj ne bi, kasneje.

oprosti, ampak govoriš kot, da je DANES tvoj ZADNJI dan…

ne podcenjuj nepredvidljivosti življenja…

jaz sem pa upala po naslovu sodeč: nič več tem o varanju!

a sem se uštela 🙁

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)

Od kdaj pa naše zavestne odločitve veljajo za nepredvidljivost življenja?

Selsteb se je odločila, ker ve kaj hoče.

Tudi sama sem varala v prejšnji zvezi in sedaj po treh letih z mojim novim partnerjem lahko rečem, da sem mu popolnoma zvesta. Tudi sama sem se odločila, da ne bom več varala. Zakaj? Zato, ker me je varanje popolnoma uničilo. Slaba vest, laži, prikrivanje. Po drugi strani pa sem zdaj brez slabe vesti, iskrena, nič mi ne leži na duši, prav lahkotno se počutim. Biti zvest je najlepši filing na svetu in sem ponosna nase. Nikoli več se ne bom odločila za varanje.

Človeštvo obstaja že milijone let. V vseh teh letih izkušenj medsebojnih odnosov smo prišli do zaključka, da je treba spoštovati sočloveka. Problem pa je bil, ker se nismo nikoli v polnosti tega držali. Vedno so se našli ljudje, ki so živeli po svoje iz svojih egoističnih želja. Zato imamo toliko trpljenja v človeški zgodovini. Ker ne spoštujemo sočloveka. Etika odnosov nikoli ni v polnosti zaživela, čeprav se je v določenih časovnih obdobjih izkazala za učinkovito. Tudi danes ne. Kdaj bomo kot ljudje končno živeli tako, da bomo presegli naš egoizem? Saj ne gre za to, da se odpovemo egoizmu. Ni se ga treba odpovedati, ampak ga preseči in ga nadgraditi z razumevanjem, spoštovanjem in prijaznostjo.

Zato že iz zgodovine poznamo take zakone, kot na primer Mojzes, in tistih deset zapovedi, med njimi: ne želi žene svojega bližnjega. Pa še v veliko drugih civilizacijah, kjer je nek kralj želel pravično vladati so se zavedali tega življenjskega pravila. Celo Džingiskan, ki je veljal za krutega vladarja je postavil zakone, kjer je bilo varanje kaznovano s smrtjo. Vsi so se zavedali, da nespoštovanje sočloveka uničuje celotno družbo.

Varanje je pač ena izmed mnogih izrazov nespoštovanja sočloveka. Zakaj toliko o tem na tem forumu? Ja, zato, ker je to aktualno, se nas osebno tiče in smo mu vsi izpostavljeni.

Spoštuj sočloveka in življenje bo bolj znosno. Spoštovanje ne pomeni bati se sočloveka ali pa se mu udinjati.

Spoštovanje pomeni ohraniti svoje in dostojanstvo sočloveka.

jonson ti zaradi dreves ne vidiš gozda,recimo, omenjaš Mojzesa in 10 zapovedi, kaj pa zakoni iz mojzesovih časov ko je ženska ki je imala menstruacij veljala za nečisto in se je ni smel nihče dotikat, pa zakoni s katerimi je bila ženska na malo boljšem položaju kot suženj? pa človeštvo in o teh medsebojnih odnosih o katerih ti govoriš tudi ne obstaja že milijone let, o sodobnem človeku oz začetkih civilazacije lahko govorimo o 10000 letih, še nabolje pa o času 5000 let, kamor datirajo prve znane civilizacije, potem že mogoče da je džingiskan postavil zakon s katerim je varanje kaznoval z smrtjo ( kolikor je meni znano imajo podobne zakone v šeriatskem pravu, jih uvedemo še pri nas? kamenjanje do smrti za nezveste?), a taisti džingiskan je uničeval celotne narode? torej kaj je en prevaran mož nasproti uničenja celega naroda? govoriti o spoštovanju sočloveka v teh časih je enako kot govoriti o tem da je naftni tanker seksi- in to če nekoga prevaraš še daleč ne pomeni da ga ne spoštuješ, vprašanje ki bi si ga moral postaviti in vem, da ti pač ne boš zmogel odgovoriti nanj je, zakaj pride do varanja? eni smo pač promiskuitetni, eni pač iščemo čustveni manjko, eni pač počnemo to iz dolgočasja, eni se pač enostavno zaljubimo, eni pač… kolikor ljudi toliko odgovorov

Tistim, ki si to PAČ dovolijo v eni vezi-naj že prej povedo, kakšna so njihova stališča do tega, da se bo ženska še imela možnost odločit ali moški. Ali pa naj si PAČ poiščejo žensko, ki odobrava svobodno zvezo ali pa naj bodo toliko fer, da potem ne cvilijo, če jim njihova ženska PAČ vrne.

Na uvodni mail pa bi rekla samo to-ja, človek se včasih resnično zave kakšne stvari, ko sam naredi napako in potem ve, česa več noče. Ampak en madež pa binglja v zraku kljub spoznanju.

selsteb … prepričana sem, da si ti v manjšini. tule si nam priznala svojo napako in svojo odločitev, ki jo imaš za sveto že vrsto let. moji komplimenti.
veliko več je takšnih, ki bi morali pomesti pred svojim pragom, pa so tule najbolj svetniški.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Selsteb, te lahko prosim za mail, ker mam neki napisano, kar bi delila s tabo.

Od kdaj pa naše zavestne odločitve veljajo za nepredvidljivost življenja?

Selsteb se je odločila, ker ve kaj hoče.[/quote]

no jaz pa verjamem v moč “mejnih situacij” v življenju, ki so lahko tako močne, da lahko premagajo prejšnje odločitve, stališča ipd.

ti ne? samo zanima me 🙂

Varanje ni krivda slabega zakona ali nepopolnega partnerja. Je rezultat življenske zgodbe prevaranta. Samo to. Žena in ljubica sta le slučajni žrtvi.
Zato verjamem, da z varanjem lahko prenehaš takrat, ko razčistiš razloge, ki te silijo v to. Tudi sama sem varala, ko sem kolebala med 2 fantoma. Bili smo stari okoli 18 let. Danes vem, da si nisem upala in znala vzet, kar bi bilo dobro zame.
Zdaj smo stari okoli 30, pa me je prevaral mož in prebolevam zgodbo tudi iz tega vidika.
Zelo dobra je knjiga Nezvestoba od Veronike Seleš. Toplo priporočam.

https://trgovina.over.net/product.php?productid=17257&cat=0&page=1

Od kdaj pa naše zavestne odločitve veljajo za nepredvidljivost življenja?

Selsteb se je odločila, ker ve kaj hoče.[/quote]

no jaz pa verjamem v moč “mejnih situacij” v življenju, ki so lahko tako močne, da lahko premagajo prejšnje odločitve, stališča ipd.

ti ne? samo zanima me :)[/quote]

Lahko so močne, če si ti slab. Če si pa ti močan, potem so “mejne situacije” brezpredmetne.

Vsak lahko pade. Vsak lahko tudi zdrži. Odvisno od človeka do človeka.

Ampak vedno je vse na tebi. Ti si ta, ki si padel. Ti si ta, ki si zdržal. Volja je vedno tvoja in samo tvoja. Če se jo ne zavedaš, boš pač padel, ker boš “mislil”, da “se je zgodilo”.

Življenje je proces širjenja zavesti (spoznavanje samega sebe in svojih zmožnosti).

Jonson, a ti verjameš da je mogoče spoznati samo skrivnost življenja?
In ne samo to, ti misliš da je to strokovno vprašanje. In ko ga bomo
spoznali se bomo o tem učili v šolah, ali kaj…

Meni je to hecno, če ne bi bilo tako kardeljansko: sreča je zadovoljitev potreb… in take neumnosti. Za to zadnjo pripombo bi moral biti v ječi.

Kako pa da si sam tako hitro užaljen: češ da delaš reklamo, čeprav sploh ni šlo za tvojo poštenost.

o tadej, že v formi;)

Tale stavek se sliši, kot da bi morala biti zato, ker je nekoč v preteklosti ‘storila napako’ za vedno ožigosana! V resnici pa se vsi učimo prav iz napak in serije le teh …

Mene ne zanima: ali v preteklosti nikoli nisi varal, si varal le enkrat ali pa si varal večkrat. Zanima me le, kdo si TUKAJ IN ZDAJ!

Ker v resnici med nami ni nobenih svetnikov!!! Tudi ‘stebri modrosti, morale in etike’ niso takšni že ‘padli na ta svet’. Kaj ni zanimivo, da prav ti drugih nikoli ne sodijo, ker ti še iščejo ‘pravo’ pot ali celo le stopicajo na mestu? Morda zato, ker vedo, da so bili sami nekoč na istem (morda res ne v tem življenju, zato pa v mnogih pred njim).

Kdo pa ima pravico soditi o tem, kaj je v življenju nekoga napaka in kaj ne? Prav v dotičnem primeru se mi zdi, da tisto varanje izpred 30 let nekako niti ne spada povsem v kategorijo ‘napak’, ampak je prej nuzprodukt v procesu iskanja samega sebe! Če se ne bi zgodilo, nikoli ne bi vedela … Zaradi te njene ‘napake’ je pravzaprav postala boljši človek, kot bi bila, če si je ne bi dovolila!

tadejči, tale kardelj ti pa nikakor ne da spati 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tale stavek se sliši, kot da bi morala biti zato, ker je nekoč v preteklosti ‘storila napako’ za vedno ožigosana! V resnici pa se vsi učimo prav iz napak in serije le teh …

Mene ne zanima: ali v preteklosti nikoli nisi varal, si varal le enkrat ali pa si varal večkrat. Zanima me le, kdo si TUKAJ IN ZDAJ!

Ker v resnici med nami ni nobenih svetnikov!!! Tudi ‘stebri modrosti, morale in etike’ niso takšni že ‘padli na ta svet’. Kaj ni zanimivo, da prav ti drugih nikoli ne sodijo, ker ti še iščejo ‘pravo’ pot ali celo le stopicajo na mestu? Morda zato, ker vedo, da so bili sami nekoč na istem (morda res ne v tem življenju, zato pa v mnogih pred njim).

Kdo pa ima pravico soditi o tem, kaj je v življenju nekoga napaka in kaj ne? Prav v dotičnem primeru se mi zdi, da tisto varanje izpred 30 let nekako niti ne spada povsem v kategorijo ‘napak’, ampak je prej nuzprodukt v procesu iskanja samega sebe! Če se ne bi zgodilo, nikoli ne bi vedela … Zaradi te njene ‘napake’ je pravzaprav postala boljši človek, kot bi bila, če si je ne bi dovolila![/quote]

lepo si tole napisala … ti moja ‘čarovnica’ 🙂
to je čisto ljubkovalno, da ne bo kakšne zamere.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

New Report

Close