Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek v naši odsotnosti tašča razkazuje naše stanovanje

v naši odsotnosti tašča razkazuje naše stanovanje

Živimo v hiši moževih staršev v zgornjem nadstropju. Vhod je skupen. Imamo ločeni gospodinjstvi.

Po pogovoru z nekaterimi ljudmi, smo opazili, da tašča v času naše odsotnosti razkazuje naše stanovanje in vanj vodi svoje obiske.

Kaj bi vi naredili v takem primeru?

rekli, da naj tega ne počne. enostavno kot pasulj!

Ma jst si ne bi niti nardila stanovnja v hiši moževih staršev…za začetek.
Bi že prej preprečila prepire in vročo kri.
Ne vem, jaz bi znorela verjetno tako hudo, da bi morala ena iz bajte, jaz al pa tašča:)

Sori, samo tale vprašanja so pa milo rečeno otročja. Kaj se ljudje čisto ničesar več ne znate doma sami pogovorit in odločat brez pomoči svetovne slovenske javnosti?

Mislim, ko forum postane bergla za čisto vsako pasjo figo.

Men bi kufr dvignilo. Zakleni če je mogoče, pa boš vidla če je res. Naslednjič te bo z dolgim nosom vprašala zakaj zaklepate. Pri nas je moja mama samo enkrat to naredila, peljala žlahto v naše stanovanje, ker imamo “kao” igrače. Sem čist znorela, od takrat mam mir. Tašča pa isto hodi in dovoli hoditi po hčerinem stanovanju ko jih ni doma. Vendar ko pridemo mi tja na obisk, jaz to svojim otrokom ne dovolim.

haloha**, jaz sem svoje že naredila – zanimajo pa me vaša mnenja kako odreagirati. Ni vedno nujno, da je bila moja poteza pravilna.

ja, in? Vsak ti bo tu povedal iz sebe ven, kar ni nujno pravilno zate, saj sploh vseh okoliščin ne poznamo – sicer pa to sploh ni bistveno, point je v tem, da si še pri takih stvareh ne zaupaš in rabiš neke potrditve – sori, eni ste res nedorasli. Stojte na svojih nogah in sprejemajte odgovornost za odločitve in svoje življenje.

Ne pa stalno po neke recepte k drugim hodit, pa stalno neke potrditve iskat. Menda ste odrasli.

začela sem zaklepati vrata in po vprašanju zakaj zaklepam..sem ji odgovorila..da pač imava vsaka svoje navade..in da se počutim bolj varno če vem, da mi tuji ljudje ne hodijo po stanovanju..in se drugače super razumeva, je zlata tašča ampak tule je šla malenkost predaleč

zamenjaj ključavnico in namesti alarm(brez da bi ona vedela).

A pri svojih pa?

No, jaz sem sicer istega mnenja, s to razliko, da ne bi niti pri svojih starših. V konkretnem primeru pa bi prvič na lepo povedala, verjento malo cinično, v eventuelnem drugem primeru bi pa perje letelo.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

majcica tajcica, najbolj enostaven odgovor je seveda tisti, ki si ga ze dobila. Zakleni vrata !

Seveda pa je teorija eno, praksa drugo. Stanovanje, v katerem zivite, je
od tasce, ce ne celo pa vsaj en del, zivite tako, da se videvate vsak dan,
torej ne bilo smotrno, da gres na “noz”.

Mogoce bi ji vljudno povedala – se bolj prav bi bilo – ce to naredi moz,
da ne zelita, da hodi v vase stanovanje v casu, ko vas ni oz. ce ni povabljena.

Mogoce tasca ni mislila nic slabega, mogoce imate lepo urejeno pa se hoce pred kolegicami pohvalit – take so pac stare babe, oprosti izrazu.

Jaz bi ubrala mirno pot, ce se ne bi dalo pogovoriti, pa potem ostreje.

Lahko pa vse skuaj vzames kot kompliment in se ne razburjas.

btw, skrivas kaksne voo-doo lutke, ki jih tasca ne sme videt?

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Vem, da bom zdaj čisto čudna in naivna, pa vseeno. Z enim normalnim pogovorom in z malo razumevanja bi se dalo zadevo rešit. Če to ne pomaga pa menjava ključev.

A je res tako težko razumet, da so’tašče’ ( redko mame 😉 ) iz drugih časov. Na našem konkretnem primeru lahko povem, da je moja tašča tako navdušena nad tem, da si lahko opremimo stanovanje po naši želji, da ga opremljamo z užitkom in verjamem, da bi ga z veseljem razkazovala prav vsem, ki pridejo na obisk ( verjetno tudi poštarju;) ). Ona sama pač te priložnosti ni imela, deloma ji je na starost uspelo.
To jim seveda ne daje pravice do vstopa v naše stanovanje, po drugi strani pa tudi nam ne, da gremo v takih primerih na nož.Pogovor in malo razumevanja pa bo.

Drugo je če se tudi po pogovoru ne drži.

K meni tašča na srečo ne more, ker sva z možem že na začetku poskrbela za to in sicer – kupila sva si stanovanje.
Pridno sva varčevala da je bilo za začetek, pridno delala, sedaj bo kmalu 23 let kar sva skupaj in stanovanje bo drugo leto odplačano.

Kdaj vam bo jasno da mladi in stari niso za skupaj?

Mene bi to taščino početje tudi razjezilo, ker zelo branim svoj prostor.

haloha**, ti pa ne zgubljaj časa s komentiranjem vprašanj. Meni se zdi forum namenjen prav razpravljanju o različnih stvareh, izmenjavi mnenj.

Imam isto situacijo oziroma sem jo imela in sem tašči in tastu jasno povedala, da mi to ni všeč, seveda ji je tudi moj mož jasno povedal in so se mal držali, potem pa sprejeli.

“ta mlada”- pametno razmišljaš. Škoda, ker tudi jaz nisem tako pred 8 leti. Če bi lahko zavrtela čas nazaj, bi bila to prva stvar, ki bi jo popravila. Ampak zdaj je kar je. Kredit še vedno plačujem, tako da ne moremo kar spokati stvari in kupiti stanovanje.

Verjemi, nikoli ni prepozno.

Bolje je biti v majhnem stanovanju, živeti svoje življenje in imeti ljubi mir kot živeti v gradu s starši.

Se strinjam. Velja naj vsaj pravilo copat.

Po stanovanju bi pustila spodnje gate, nogavice, modrce, pa še kakšen vibrator, lisice, SM pripomočke …

Super ideja!

Sicer pa ponavljam že predhodnice: bolje v majhnem (najetem) stanovanju kot v vili s starši. Le redko se obnese. Včasih sicer vlada navidezen mir, a marsikdaj za ceno močnega prilagajanja in zanikanja samega sebe.

Pri nas ni ravno vodila tujih ljudi v stanovanje, je pa sama prišla najmanj 5-krat v dopoldnevu. Najraje takrat, ko je tamal spal, jaz pa počivala, jedla, bila še v pižami-ob pol osmih zjutraj. Med dojenjem je direktno gledala,kako tamal je…Nikoli se ni iz obzirnosti obrnila in prišla kasneje.
Na lep način ni šlo, je zanikala, tako, da sva zaklenila. Najprej je bil nos do tal, pa zakaj zaklepat, zdaj je pa o.k.

Hahahaha, pa enega fajn modela, oblečenega v usnjene tangice in z bičem v roki. In ko bi tašča prisopihala po štengah gor z vsem spremstvom od žlahte, bi rekel:

“No, dajmo, mamca. Kar vse cunje dol, pa naj vas tudi danes kaznujem, ker niste bila pridna.”

Če je ne bi kap, pa prav gotovo nikoli več ne bi vozila obiskov v flet. No, mogoče bi pa sama hodila, kdo ve. Hehe.

… naj tasca misli, da sta sla z mozem v sluzbo, vidva pa se cel dan crklajta in cakajta, da pride (ce obiskom razkazuje stanovanje, verjetno tudi kdaj pride pocekirat kako imate pospravljeno). Ce jo bosta zalotila, da hodi po vajinem stanovanju in ce vaju se slucajno dobi med akcijo, ji bo tako nerodno, da nikoli vec ne bo prisla gor nenajavljena.

se nekaj:

a ce bi pa vase mame razkazovale sorodnikom, kako lepo ste si uredile stanovanje, bi se pa pocutile pohvaljene?

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

New Report

Close