Starševski čvek

Polpeti iz BUČK

Default avatar
Zdravo!

Prosim za nasvet kako narediti okusne polpete iz bučk. Vem da je na internetu kar nekaj receptov, vendar me zanima kako jih delate ve, torej rabim kakšen preizkušen recept!

Hvala!

Uživajte v soncu!
Default avatar
Evo, jaz jih delam tako:

4 jajca (tudi 3 so dovolj)
4 žlice drobtin
2 žlici moke
peteršilj
poper
sol
drobnjak

To vse skupaj zmešam, dodam naribane bučke (količina bučk je od oka) in sir (tud´ od oka).

Ocvreš v olju, ponudiš s tatarsko omako.
Default avatar
Jaz jih približno tako kot muha cc, le da jih dam pečt na peki papir v pečico, 2 min. pred koncem jih potresem z naribanim sirom in ugasnem pečico.

R
Default avatar
V testo dodam še eno sesekljano čebulo.
Default avatar
Vedno od oka - odvisno od tega kaj je doma..včerajšnje so bile takšne:

ena patišon bučka - naribana na rezance, malo soljena in ožeta (cca 500 gr)

potem sem k tem bučnim rezancem dodala pol nasekljane čebule, šopek peteršilja, malo moke, malo drobtin, jajce, veliiko žlico parmezana, malo himalajske zeliščne soli. Počakala da se je povezalo, potem pa z žlico v ponev, kjer sem zadevo še malo potapkala in sploščila v polpeto. Če je masa preredka lahko mirno dodate še karkoli (moko, drobtine, parmezan) kar jo bo zgostilo.

lp, tinca
Default avatar
bučke naribam in posolim, ter pustim nekaj časa (vsaj pol ure), da spustijo vodo. Nato jih dobro ožmem in pomešam z moko, jajci, malo soli, pa kakšnimi začimbami po okusu (npr. drobnjak, preteršilj, muškatni orešček...) in spečem v olju, da zlato porumenijo.