Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Skrajšan delovni čas

Skrajšan delovni čas

Hilfe!
Rada bi šla delat s skrajšanim delovnim časom, ampak še ne vem, za koliko ur. 4-urna je zame utopija, ker dobiš samo pol plače, s 550 eur + prevoz in malca se lahko samo slikam (ni šans da preživim). Kako vam rata? Zelo rada bi več časa preživela z otrokoma, rabim pa tudi denar….Matr;(( Kaj pa npr. 7 urni? Že ena ura manj na šihtu bi mi ful pomagala, izognila bi se gužvi, prej pobrala otroke v vrtcu, ob treh bi bili že doma. Pa še z možem bi se lahko skupaj vozila v in iz službe (on konča uro pred mano), samo pobrala bi ga na pol poti…Tako bi bilo njegovo povračilo za prevoz čisti ˝zaslužek˝. Zanima me, če katera dela s 7-urnim? Pri plači se verjetno skoraj ne pozna. Kako pa je z urami? Da razložim: pri nas se začne delat ob 7h, oz. najkasneje ob 8h moraš biti v službi. Torej bi delala od 7-14. Kaj pa, če prideš ob 8h- a lahko grem domov ob 14h? A je fora v tem, da oddelaš tisti mesečni fond ur, ali kako. Ker pri nas je važno, da imaš pač na koncu meseca nulo (oz. največ minus pet ur). Torej, ko se štemplaš ob prihodu, imaš -8, ko greš, imaš 0 (če hvataš krivine), lahko imaš tudi plus ure seveda. Torej, če sem malo pozna in uletim ob 8h, grem ob 14h, je to 6 ur. A jih lahko nadoknadiš s tem, da recimo prideš eno soboto oddelat tistih par manjkajočih ur, ki se naberejo čez teden? Pri nas sobote niso delovne, ampak gre vse v nadure. Ali pa to pomeni, da če pridem ob 8h, moram it ob 15h? Če lahko katera malo pove konkretno o urah, čeprav vem, da je to že 100000000. odprta tema na isto kopito. Hvala.

-------------------- Fikreta ma vas rad;))

Seveda lahko delaš 7 ur, a o delavniku se moraš dogovoriti s svojim šefom. Možno je praktično vse, samo da se šef strinja.

Jaz imam tudi eno “čudno” vprašanje 🙂

Kako je z delavno dobo, če delaš po 6 ur?

Hvala in lep pozdrav,

Marisha

Delovna doba je priznana, tudi malico in potne dobiš v celoti, le neto zensek je nižji (razlika 6 – 8 ur). Imam sodelvako, ki dela 6 ur.

Fikreta, če prideš delat ob 8, lahko greš domov ob 14.00, če imaš plus ure.

Še bi dodala, da gre v primeru, ki sem ga navedla, za skrajšan delovni čas zaradi otroka do 3. leta starosti.

Jest ti lahko povem kako je če delaš po 4 ure! Totalna zmešnjava, od 8-12 sem delala in po cca 1 letu prekinila, ker ni šlo, ker imam pač takšno službo (roki, stranke, “nadure”)! Nikoli več, pa še denarja ni tapravega, otroka pa sem itak videla šele okoli treh, ker je hodil spat med 11.-12. in spal najmanj 2 uri….nisem bila nič več z njim kot bi bila sicer. Je pa res, da sem lahko pospravila in skuhala v miru in sem bila celo popoldne na razpolagu malemu!

Jaz pa zdaj pri drugem otroku delam 6 ur, pa vam povem da je ZAKON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dogovorila sem se za delavnik od 8-14h, zjutraj ni nobenega priganjanja, potem lepo pospravim in grem po otroke, še poseboj bo OK po septembru, ko gre starejši v 1. razred.
Sedaj imam odobreno do 3. leta (2010) pa sem se že odločila, da si bom podaljšala do 6. leta (2013) HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!

Moje mnenje je pač, da nas otroci najbolj potrebujejo ko so majhni, zato se jin je potrebno maksimalno posvetiti, mogoče to bolj ugotoviš pri drugem otroku, kjer znaš v stvareh bolje uživati, zato sem se odločila svoje pravice izkoristiti maksimalno.

PRIPOROČAM VSEM, M.

Vse lepo in prav, ampak skrajšan del. čas na žalost ni odvisen samo od želje matere. Marsikatera bi zaradi otrok delala po 4 ali 6 ur, pa si tega enostavno ne more privoščiti.
Če si ti lahko, super, samo ne nabijaj drugim slabe vesti.
Pa preden planeš po meni – tudi jaz delam skrajšan del. čas.

Ampak me pa zanima. Praviš, da bi lahko potem prej pobrala otroke v vrtcu. Ampak saj mož konča eno uro prej kot ti. Zakaj jih pa on ne pobere?

Ker potem bi morala prodati avto, ki ga imava, in kupiti dva slabša. To nama ni v interesu-dupli stroški. Ali pa bi se eden od naju vozil z busom v službo. Tega nočem. Preveč zapleteno z logističnega vidika, ker imava do službe -jaz 70 km, on 45. Sreča, da je njegova služba spotoma, torej v isto smer.Štekaš?

-------------------- Fikreta ma vas rad;))

Na ta način bi se lahko skupaj vozila v službo in domov z enim avtom. Če bi jaz končala ob dveh, sem v pol ure že pri njem v službi in ga poberem (konča ob 14:30), ob treh greva po tamaučke v vrtec in smo praktično že doma (do vrtca imava od doma 2 minuti peš). V nasprotnem primeru pa bi on moral z busom (slabe povezave). Bom jaz kar seznanila šefico, da pridem za 7 ur;)) Al pa 6.

-------------------- Fikreta ma vas rad;))

Vse lepo in prav, ampak skrajšan del. čas na žalost ni odvisen samo od želje matere. Marsikatera bi zaradi otrok delala po 4 ali 6 ur, pa si tega enostavno ne more privoščiti.
Če si ti lahko, super, samo ne nabijaj drugim slabe vesti.
Pa preden planeš po meni – tudi jaz delam skrajšan del. čas.[/quote]

Saj nikomur ne nabija slabe vesti, samo svojo izkušnjo je povedala. Ali to ne sme ali kaj? Jaz sem tudi delala 2 leti po 6 ur in je bilo tudi super (8-14h). Denarja je bilo res manj, a meni se je zdelo vredno in bi takoj šla nazaj, če bi imela to možnost.

Po moje ali 4urni delavnik ali nič. Prijateljica mora zdaj v 6 urah opraviti delo 8 ur. 🙁
Je pa prednost to, da se z možem dobita ob 14 uri in jo že takrat pičijo proti doma. Vozijo se namreč slabo uro.

Jaz osebno se za to nisem mogla odločiti, tudi ideja da pobereš otroka v vrtcu po kosilu, ko bi moral iti počivat mi ni všeč. Torej počiva doma, uro dve…….ti pa pospravljaš, kuhaš…no zato pač ne rabim 4urnega delavnika.

Sicer pa vsak po svoje.

**************************************************** Počasi umira, kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan enake poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barve oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

Rinchula, na srečo imam tako delo, da kolikor ga opravim, ga opravim. Ni nobene norme; torej v tem smislu me ne skrbi prav nič.
Počivat? Kaj je že to;))) Moj prvi otrok je kot Duracell baterija, to nič ne počiva. Dojenčica bo rabila počitek sicer, tačas pa mi lahko pojemo kosilo ˝made by tašča˝. Se zezam, da me ne bo katera napadla, kako lahko tako izkoriščam svojo taščo. Ve bi jo tud, če bi tko dooooobr kuhala;)))))

Kakorkoli že, se mi zdi, da res veliko pomeni 1 ali 2 uri več z otrokoma v tem norem svetu.

-------------------- Fikreta ma vas rad;))

Če delaš 7 ur lahko pričakuješ sorazmerno manj plače (12.5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). Jaz delam šest ur in imam 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižjo plačo. Zjutraj naj bi prišla v službo do osmih, potem pa moram biti 6 ur. Nisem prepričana kako je z nadurami, če bi hotela delati. Ne vidim pa problema, če bi poflikala ure na soboto.
čas malice je pa sorazmeren torej meni pripada tam nekje 22min.
Delavna doba je za osem ur, vendar mankajoči del je šteta minimalna plača.
Vsekakor zelo priporočam. Pogosto slišim, da se pač to lahko privoščim ker naj bi mož več zaslužil. Pa ni tako. Če imam več časa za gospodinjstvo in sem manj utrujena lahko marsikaj prišparam, če sama skuham ali pa kakšno stvar mogoče bolj ugodno kupim.
če prideš domov ves izčrpan in s kupom majhnih otrok pač ne greš delat češpljevih knedeljnev ampak jih kupiš al pa greš na pico in ko to 3 v mesecu narediš imaš razliko pri plači kmalu noter….

Jaz si bom tudi uredila 4-urni delavnik, ko bom šla nazaj s porodniške. Ali mi lahko katera pove kako se to uredi. Je dovolj le v službi to uredit, je treba kakšne obrazce izpolnit?

Hvala že vnaprej!

Na CSD greš izpolnit nek obrazec in obvestiš službo.

Punce, ce govorite o skrajsanem delovnem casu zaradi varovanja vasj enega otroka, ki je mlajsi od 3 let, potem velja, da imate polno delovno dobo, potem pa sorazemerni delez bruto (IN NE NETO) place. Pripada vam celotne znesek za prevoz in malico ter celoten regres in dopust. Za ostali del (25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za 6 ur in 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za recimo 4 ure) vam drzava placuje minimalne prispevke. Ce se boste potem odlcoile se za enega otroka, boste za osnovo za porodnisko imele celoten delovni cas, a bo znesek sorazmerno manjsi.

Glede delovnega casa je pa tako, da je odvisno od delodajalca, kako ti ga nastavi. V vsakem primeru ti mora omogociti delo s skrajsanim delovnim casom, a ti tudi doloci delovni cas: ce je njemu v interesu, lahko tudi samo ob 10 do 16, tudi sobote in/ali popoldan. Sorazmerno delovnemu casu imate manj tudi pavze za maico.

majčkeno drugače gre – najprej ti delodajalec pripravi aneks k pogodbi za 4, 6, 7 ali kolikor ur boš pač delala in s tem aneksom greš na CSD, kjer izpolniš vlogo, na podlagi katere ti izdajo odločbo o tem, da ti oni pokrivajo prispevbke za preostale ure.

Tako sem si jaz uredila lani septembra. Če si lahko utrgaš del dohodka, toplo priporočam!!

New Report

Close