Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 4 otroci ostali brez atija – kdo bo pomagal ?

4 otroci ostali brez atija – kdo bo pomagal ?

Po tragediji na Savi so se vrli politiki zbrali in hitro nabrali in nakazali denar za otroke tistih, ki so umrli v tragediji na Savi.

Berem, da je v prometni v soboto pri Litiji umrl nekdo, ki je zapustil 4 otroke.

Pa menda je v delovni nesr. minuli teden 37 letnik zapustil 3 male otroke.

No, a se kaj pogovorjajo o tem, koliko in kako bi tem otrokom pomagali ?

Ne, ne moti me, da so otroci tistih “iz Save” dobili podporo.
Ampak zdaj naj bodo kavalirji in dajo denar tudi za tiste otroke,
ki so tudi v tragediji izgubili nekoga, denar pa verjetno bolj rabijo…
Pa njihovi atiji niso umrli zaradi norih dejanj.

Kaj pa vi mislite o tem ?

Definitivno se strinjam s tabo. Samo ko so vplivni ljudje vmes se pomaga, govori o tem, itd. Ko pa takole v prometni nesreči ali v bolezni umre človek, ki je povrhu še reven, in pusti za sabo otroke ni ne duha ne sluha o pomoči.

Kupiti in voziti motor pri 4 otrocih JE NORO DEJANJE!!!!!

Sožalje družinam.

Mislim, da imaš prav. Ampak se seveda kaj takega za navadne smrtnike ne bo nikoli zgodilo.

Se popolnoma strinjam! Sem bila že takrat zelo proti, ko se je dotičnim dodelila pomoč.

Ug slabo bereš črno kroniko, človek, ki je pustil za sabo 4 otroke je bil tisti z avtom in ne tista dva norca z motorjem, ki imata med vožnjo možgane na paši.

Se podpišem.

-------------------- Fikreta ma vas rad;))

sem en dan razmišljala , če se da kakšna pobuda ali zbiranje podpisov ali kaj takega, da bi to prišlo v parlament, pa da bi gospodje sprejeli kakšen zakon, ki bi vse otroke, ki izgubijo starša obravnavali enakopravno in bi tudi ti bili deležni pomoči, kot nek republiški sklad ali kaj podobnega.

pri nas je deklica 14 let, ki je pri 2 letih izgubila mamico v prometni, zdaj leto nazaj še očka ,tud v prometni.

pa me zanima, kaj so ti otroci drugačni od tistih savskih????????

Ne obsojajte tako hitro.

Kot prvo, država je denar za otroke umrlih na Savi obljublila, vendar od teh obljub ni bilo še nič. Kar so dali, so dali dobri ljudje, pa verjetno kakšno podjetje, kjer so bili zaposleni. Denar še zdaj ni bil razdeljen, torej ni še nihče dobil niti evra.
Kot drugo, za te otroke je bil ustanovljen sklad. Ker pa je imelo podobne pomisleke več ljudi, so se dogovorili, da bo to sklad za vse otroke, ki so izgubili starša, ne samo za te. V prvi fazi bo še denar zanje, ker je bil zanje tudi darovan, v prihodnje pa bodo iz njega črpali tudi za druge.

Ker pa ste zmeraj tako glasni, ko se je treba obregnit ob koga, ki kaj dobi, ko je treba kaj dati, vas pa nikjer ni, apeliram na vas, da izbrskate podatke družine, ki je izgubila očeta in jim nakažete denar osebno, če se vam smilijo. Ali pa jim ga odnesite. Verjamem, da ga bodo veseli. Saj ni treba zmeraj čakati na druge.

Ti otroci so drugacni od savskih samo v tem, da njihovi starsi niso bili na takih ali drugacnih polozajih. Na zalost.

Ljudje, podli ste. Večina umrlih, ki so imeli šoloobvezne otroke ni bila na položajih, vsaj ne političnih. Otroci ‘veljakov’ so v večini že odrasli. Je pa tragedija regijo tako pretresla, da hoče vsakdo pomagati po svojih močeh, ker smo te ljudi vsi poznali, so bili del naše sredine, eni bolj, drugi manj. Vi vidite pa samo župana. Umrlo je 13 ljudi!
In od kdaj je greh pomagati? Kdo vam brani pomagati komurkoli, če veste, da mu je hudo? Znate samo pljuvati in stresati žlehtnobo? Dokažite svojo dobroto!

Po nesreči sem se načrtno odklopila s foruma, ker podobnih komentarjev nisem mogla brati, ne bi se bi se mi človeški rod do konca zagabil.

Če se ne motim, je že veliko let tako, da prav vsak otrok dobi nekakšno pokojnino, če mu umre starš. Ena moja kolegica jo je dobivala do 26-ega leta starosti.

Sevničarka že po prvem postu se vidi, da nimamo nič proti tistim otrokom, ki so dobili pomoč. Prosim ne obračaj besed. Hvala bogu so jo dobili. Mi govorimo o tistih, ki je niso dobili in zakaj je niso dobili.

Če se ne motim, je že veliko let tako, da prav vsak otrok dobi nekakšno pokojnino, če mu umre starš. Ena moja kolegica jo je dobivala do 26-ega leta starosti.[/quote]

Ja ampak saj pokojnino bodo dobili tudi otroci preminulih na Savi.
In če že hočeš vedet, je to drobiž, sploh če je bil preminuli starš navaden delavec.

Valenskin post ni izzvenel ravno v duhu, ki ga zagovarjaš ti. In se bojim, da bodo otroci umrlih to še velikokrat skasirali – ravno zaradi takih babšet, ki s tem pumpajo svoje otroke, oni pa to nosijo v šolo.
Ja, zakaj? Kaj vam brani, da je ne dobijo? Apelirajte na občini, zavzemite se! Ustanovite sklad, karkoli! Nesite denar! Prosite na RK, naj se odpre poseben račun in začnite akcijo. Saj tako je bilo tudi v tem primeru. Nihče ni dobil ničesar direkt na račun ali na roke. Odprl se je račun, ljudje so darovali, denar pa je bil prenakazan v sklad. Zbralo se ga je veliko, KER SMO JIH POZNALI IN IMELI RADI! Apelirajte na občine, naj ustanavljajo sklade za pomoč otrokom, ki izgubijo starša v nesreči. Pri nas se to dogaja.

To je pa mal mimo. :)))

Imeti motor in se voziti brez glave pri 4-ih otrocih je noro dejanje. Če se pa voziš z glavo pa res ni nobene panike, če je motor pri bajti.

Mislim da se tu ne govori o problemu lastnih prispevkov,ampak tistih državnih.saj res,je ta državni denar- naš denar- pobran z davki,samo takšnega naj potem delijo vsem potrebnim,ne pa samo nekaterim.saj bomo s tem že itak vsi dal,pa če se strinjamo ali ne.

Mah, to sem že napisala enkrat, pa bom še. S tem denarjem (ki še ni bil nakazan) so tem družinam naredili medvedjo uslugo. Ko se ga razdeli, ga ni toliko (30.000 vse skupaj), da bi izbrisal madež, ki jim je zaradi tega ostal, češ da so dobili nekaj neupravičeno od države. Smo pač v predvolilnem letu obljube letajo levo in desno. Kriva je nespametna poteza vlade, kritike letijo pa nanje, češ da ‘so dobili, ker so njihovi starši na položajih’.

Dolgoročno sem pa jaz absolutno za ustanovitvijo posebnih skladov, da bi vsak otrok, ki izgubi starša v nesreči, dobil določena sredstva, vsaj za izobraževanje. Da bi pa zdaj vlada nakazovala denar vsem, tako naivni pa nismo. Moti me samo, da se debata zmeraj obrne proti tistim, ki jih ni več z nami in njihovim družinam, ki pri vsem skupaj nimajo absolutno nič.


Preberi vse, potem pa piši.

Umrli oče 4 otrok ni vozil motorja, ampak kombi.

Ja, okej lahko se organizira Rk in ostali, ampak pri savčanih je vlada enostavno nakazala davkoplačevalski denar, kar se pri smrtnikih ne bo zgodilo. Tam so enima staršema otroke dali v rejo za čas popravila poškodovane hiše. ??????????????????????????????????????????????

Menim, da je bila pomoč vlade savčanom nepravična.

Problem pri savčanih je se bojim, da bo še kdo od delavcev tam nastradal (OČITNO bi mogla biti ograja do neba, pa še potem bi taki preserevatorji najeli letalo in zlezli tja) zaradi nesreče. Ena ženščika od pokojnih se je zadnjič spraševala kdo je odgovoren?? KDO, tisti njen, ki se je spustil tja, pa ta glavni organizator, ki ga več ni.

Pa voziti motor pri 4 ali enem ali nobenem otroku je pametno, če je po pameti.

Za nepismene še enkrat: Vlada ni nakazala še ničesar. Pa tudi za Savčane v naših koncih še nisem slišala. Je to kakšna nova kasta?

Ne nekaj govoriti, če ne veš kako je bilo. Voznik kombija je zapustil 4 otroke in ne motorist. Bil pa je star okroh 37 let, torej so tudi otroci najbrž še mlajši.

Če se ne motim, je že veliko let tako, da prav vsak otrok dobi nekakšno pokojnino, če mu umre starš. Ena moja kolegica jo je dobivala do 26-ega leta starosti.[/quote]

To je pokojnina po pokojnem staršu, ki jo je ta zaslužil.

Amapk moški v kombiju se je vključeval na prednostno cesto. Po mojem mnenju, če pride mig z enim mahom po tleh po prednostni cesti, je kriv tisti s stranske ceste, ki se ni prepričal o prazni cesti.
Amapak seveda to je samo moje mnenje…

Itaq smo/so motoristi vedno krivci.

New Report

Close