Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čez Hrvaško mejo s hladilnikom

Čez Hrvaško mejo s hladilnikom

Živjo,

V prikolici nam je crknu hladilnik in ta vikend nameravamo peljat čez Hrvaško mejo drug rabljen hladilnik. Računa več nimamo, ker je garancija potekla. Ali nam lahko komplicirajo na meji?
Hvala za odgovore, nasveta

lp
Iza

Sej je stara stvar,naj nebi kompliciral,jst sm vozila prek meje od postelj do omar,ma vse mogoče,pa nism mela nobenih problemov,ti kr pogumno čez,sam poveš,ne skrivaj na mej,če bojo pa kej sikal,jim pa tam pust hladilnik,pa naj se oni ubadajo z njim,srečno pa lep počitek

Sva ga pred tedni peljala čez skupaj s šotorom, pa ni nihče nič težil.

No, povej pa le cariniku, da ga pelješ, predno ga najde… Potem zna zakomplicirati, drugače pa mislim, da ne bi smelo biti težav.

Moja teta ga je morala prijaviti na meji – kar pomeni, da ga je mogla peljati tudi nazaj. Seveda ni peljala istega, domov je odpeljala pokvarjenega, tako podrobno niso gledali.

V ponedeljek sem peljala čez mejo (Sočerga) ta velik hladilnik, v sredo pa ta veliko kosilnico. Brez komplikacij.

No, moja teta pa je imela težave na prav istem mejnem prehodu mesec dni nazaj.
Očitno je odvisno, na katerega carinika naletiš.

Kaj, če Avstrijci pripeljejo hladilnik v Slovenijo???

Če ima Avstrijec tukaj neprimičnino in pripelje sem gospodinjski aparat, ga lahko tudi uporablja, zakaj ne? Če lahko naši državljani masovno vozijo iz Avstrije in Nemčije gospodinjsko mašinerijo, ne vidim razloga, zakaj ne bi del tega počel še Nemec ali Avstrijec v svojem vikendu?

Na carino si pozabila. Še obstaja, čeprav smo vsi v EU.

Moraš ga prijavit, drugače težijo. Mi2 sva s sabo vlekla prastar tv, pa ga nisva prijavila, so nama ornk zatežili, pa kje imava račun (halo, ne vem, verjetno ga je mama pred 40 leti vrgla v smeri???) in naju preverjali še već kot pol ure – vso robo sva morala ven zložit, iz karavana, šla sva pa kampirat…
Na koncu so se naju sicer usmilili in sva jo odnesla brez kazni, smao prijavit sva morala.

Hrvaška ni v EU – v tem je point

New Report

Close