Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek skupni dopust -kaj pa otroci?

skupni dopust -kaj pa otroci?

spodaj berem temo kjer je težava na skupnem dopustu v starših, kaj pa kadar so tudi otroci kot sršeni, gre za primer starejših , trije deveti r. tudi sicer prijatelji, ker se starši več družijo in naši trije, ki so mlajši, na udaru starejših je predvsem naš najstarejši sin, 4r, ki si ga trojica veselo sposodi v vsakem primeru. ali ga dražijo ali spotikajo ali ga hujskajo naj naredi nekaj za kar potem vsi starši znorimo nad njim, skrivajo njegove predmete, so grobi tako ali drugače do njega, na morju je bilo celo tako daleč da so se verbalno znašali tudi drugi starši nad njim. Z možem sva mirila situacijo, saj so oni prijatelji in njihovi otroci nad katerimi se midva ne znašava. Jaz sem samo čakala dan, ko spokamo. Takega dopusta si ne želim več o čemer sva se z možem tudi skoraj skregala. Njemu se to ne zdi nič takega. Seveda ne, če se potem vsi skupaj napijemo in se zadeva kar nekako pozabi.
Kaj bi vi rekli v tem primeru svojim prijateljem? Midva nisva nič. Pometla sva pod preprogo. Nič ne bova naredila le jaz sem možu rekla da v tej zasedbi ne bomo več dopustovali. Vseeno mi je če ostanem ves dopust trezna s čimer se mož ne strinja. Ste se vi kdaj prepirali s prijatelji zaradi svojih otrok?

na licu mesta bi jim rekla, da naj malo brzdajo svoje otroke.
A ste bili v istem apartmaju, da se niste mogli vsaj malo izogniti eden drugemu?

Hvalabogu se strinjava, da hodimo na dopust sami!!!!!
V vašem primeru pa, ja njihovi otroci bi jih slišali.

pa ti govoriš???

Valjda se potegnem za svoje otroke, če vidim, da se jim godi krivica in so sami nemočni. In normalno, da na dopustu z agresivnimi in nesramini najstniki, ki se znašajo nad mlajšimi otroci nimam kaj iskat. In logično, da so moji otroci pred prijatelji in družbo!!!

Ampak ,..wtf, to govoriš o eni pijači in popivanju,….tu te pa ne kapiram. A ne govoriš o družinskem dopustu???

Tvoji prijatelji (?) so se očitno brez potrebe drli na tvojega otroka, ti pa to pometeš pod preprogo.
Ni čudno ,da imajo psihiatri in psihologi toliko dela, ko pa se v zaplankani alpski deželi redno pometa pod preprogo in popiva.
Pogovor, punca, pogovor!

Skupaj smo najeli hišo. Saj smo imeli svojo spalnico kaj češ čez dan delat ves čas tam? Seveda smo bili zunaj. Saj je bilo v zraku čutit napetost zaradi teh dogodkov toda jaz nisem nič naredila. S pijačo je pa tako, da smo se ga napili skoraj vsak večer, kdo je kakšen večer preskočil pa smo potem nadoknadili za nazaj. malo naprej od plaže so kmetje prodajalo poceni močno domače vino. Sedaj mi samo še rečite da se ga vi na dopustu kdaj pošteno sploh ne nacedite.

Ojojoj … družinski dopust in vi se ga “nacedite” … :/ In to vsak večer. Sem brez komentarja.

za dopust si drugič izberi družine, ki imajo enako stare otroke. Za popivanje pač ni važno, ali so zelo dobri prijatelji ali malo manj dobri…

sicer pa, če se družite tudi doma, si morala že vnaprej vedet, kako se bodo starejši otroci (najstniki) obnašali do tvojega otroka. Se mi zdi, da si malemu zagrenila dopust, se mi zdi kar egoistično.

no ja, vsak po svoje… mi hodimo na glavne dopuste sami, na krajše pa s takimi prijatelji, kjer se vsi zelo dobro razumemo, ne samo odrasli.

kregat se zaradi otrok meni ne zdi smiselno, vsak vzgaja otroka po svoje in mu sam postavlja meje. Svojih vrednot jaz ne mislim nikomur vsiljevat (še najmanj na dopustu), raje se umaknem. Moje mnenje pač.

sicer pa na dopustu ne pijem ravno pogosto, tako da bi jaz na takem dopustu pop***, če bi se vsak dan okoli mene nacejali s pocenim vinom…
lp

nikoli se ne napijem, ne doma ne drugje. da bi se ga ful nacedila? ni šans.
vam se pa to zdi normalno za vsak dan? kaj mislite da so otroci slepi.

sicer pa se strinjam s tabo, da drugič ne bi šla z njmi!

zakaj rinete na dopust z ne vem katerimi prijatelji, če potem po dopustu rabite še en dopust?
Ob 4 letnem otroku se pošteno nacedite – in kdo ga pazi ta čas, do streznitve?

Ne, mi se ga čisto zares ne nacejamo ne doma in ne na dopustu.
NImamo časa za kaj takega, ves čas smo aktivni.
In preveč spoštujem dobro pijačo, da bi se opijala.
Kozarec tu in tam pa občasno zaprija.

Očitno je vam popivanje bistven del dopusta. Če imate družbo za pit in dovolj poceni vina, boste marsikaj drugega potrpeli, tudi to, da vam maltretirajo otroka. Ženska, tvoj največji problem je vajin alkoholizem.

In ne, pri nas se na dopustu ne nacejamo. In še veliko je takih ljudi, kot mi. Vem pa, da je po drugi strani mnogo takšnih, ki se jim to ne zdi normalno, takšnih, ki jim je popivanje sestavni del dopusta. Tvoja pa je izbira, v katero skupino boš spadala.

Ne razumem, zakaj so drugi starši nanj kričali, če je tvoj bil izključna žrtev. Normala reakcija vsakega odraslega je, da bo zaščitil mlajšega otroka pred grobimi napadi starejših. Nekaj čudnega je na tem, da so tudi vsi ostali starši napadali ravno tvojega. Ali imaš izredno egoistične, neempatične, problematične prijatelje ali pa si nam kaj zamolčala oz. kaj bistveno neprimernega, kar je počel tvoj otrok nisi povedala. Ne predstavljam si namreč ljudi, ki bi kričali na desetletnika, ki ga kar naprej napadajo trije petnajstletni mulci. Mi nekako ne potegne.

Glede popivanja, dragi moji, pa se nikar ne slepite. Točno tako namreč poteka velika večina slavij, piknikov in seveda dopustov. Saj smo vendar znani po tem, da brez flaše ne znamo žurati.

Ok, to je problem, ne pa tisto spodaj! Da dovolita, da vama nekdo na počitnicah maltretira sina je višek. Da pijančevanja pred otroki ne omenjam. Kakšno sporočilo jim s tem dajete? Najprej, da se je ok izživljati nad nemočnimi, potem pa še alkohol. Jaz bi si mislila, da je staršem figo mar zame, če bi to doživela (kar ni nujno res).

:O :0 Ok, če to ni provokacija si mal treščena! Sorry, kdo gre z otroki na dopust in se ga pošteno naceja??? Kaj pa ta mali?

Midva z možem sploh ne pijeva. En bandidos na nekaj mesecev ali kozarec vina v službi, ko kdo praznuje. To je to. Tudi če bi vse, kar v enem letu spijem naenkrat ruknla ne bi bila pijana. Sploh, če imaš otroke, saj imaš odgovornost za njih!

Ah, dajte no pustit ubogo žensko s tem alkoholizmom ipd. Je družba, zvečer kaj spijejo, zato še ni treba da so alkoholiki.

Bolj vidim problem v prijateljih. Kaj ste bili prvič skupaj? Kaj pa ko pridejo k vam domov? Je enako? Če je, potem ste storili napako, da ste šli skupaj. Če je pa bilo prvič tako, potem pač nisi mogla vedeti. Kdo pa bi? Seveda razen par pametnjakovičk, ki vse vejo, ki nikdar ne spijejo niti kozarčka in za katere je vsak ki zvečer sede na teraso in spije kozarec vina alkoholik??!!

Uglavnem, videla si, da to pač niso prijatelji za daljše bivanje, drugič boš pač previdnejša. Ti nisi nič kriva.

To so zame alkoholiki in totalno neodgovorni starši! Ubogi otroci, kaj vse morajo eni preživljati!
Škoda, da ves denar zapravite za dopust, saj nareditie več škode otrokom s takim dopustok, kot koristi.
Zamisi se nad sabo!

Jaz s takimi prijatelji ne bi vec popivala.

(wtf, a na dopust se hodi zato da nisi trezen?)

Drugace pa si jaz vzamem pravico, da mulcem povem svoje, ce jim njihovi starsi tega ne povejo.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Zame je razlika med kozarčkom ali pivom zvečer na terasi in med pošteno se nacediti.

No, meni se pa zdi da tale tvoj sinek tudi ni nedolžna uboga žrtev. Bi morali slišati še drugo plat. Mi imamo tudi prijatelje z enim takim mulčkom, ki kar naprej najeda. Naša dva sta štiri in pet let starejša od tega in kadar smo kje skupaj, se tamali dobesedno prilepi na naša dva in na še enega od prijateljev. Ne rečem, da bi bil zraven in bi skupaj kaj počeli, ampak on dobesedno visi na njih, jim ne pusti da bi se pogovarjali svoje bolj odrasle reči, jih gnjavi ves čas. Ko pa mu kdo od njih zabrusi naj jih vsaj malo pusti pri miru, gre takoj tožarit staršem in potem mi težimo svojim otrokom, naj ga pustijo zraven. Enkrat mi je moj govoril, kaj vse ta mali počenja, da bi vzbudil pozornost. Igrali so neko igro, ki je mali ni razumel, na računalniku pri prijateljih, in je mali kar izklopil računalnik iz elektrike, ker ga niso šmirglali. In potem ga je lastnik računalnika nadrl, mali je prišel k nam jokat, mi smo morali svoje gnjavit, ker so ga nadrli in tako dalje.

Eni mulci pač ne razumejo, da so mlajši in da ne morejo biti vodje in ne more biti vse po njihovo. Da hočejo kdaj starejši biti sami in tako dalje. Ja, prišlo je tako daleč, da so ga začeli odrivati od sebe in celo spraševati, ali bo tudi ta fant tam, ker drugače ne gredo, ker jim vedno vse pokvari in to nalašč.

Vsaka zgodba ima dve plati. Tvoj je očitno tam ostal brez družbe zase in potem je pozornost hotel izsiliti od teh fantov. Težko se bodo trije devetošolci ves čas zabavali z enim desetletnikom. Verjetno jih je gnjavil ves čas. Drugače si vsega skupaj ne predstavljam.

Po moje boste imeli več od dopusta, če greste sami. Če se bosta z možem malo več posvečala otrokom, če boste zvečer kaj zabavnega skupaj počeli. In če ne bosta skoraj vsak dan nacejena.

Kot prvo, hodimo sami na dopust, ker je to čas, ki ga želimo kot družina preživeti skupaj.
To, da se ga vsak večer napijete, ni vredno komentarja. Res žalostno.
Dvakrat se je zgodilo, da se nisem postavila za svojega otroka, ko se mu je zgodila krivica s strani otrok in enkrat ene odrasle osebe. Never again! Kdo se bo postavil za tvojega otroka, če ne starša??? To, kar so izvajali mulci, se imenuja verbalno in celo fizično nasilje. Prijatelji gor ali dol, jaz bi zaropotala, če se ne bi nič popravilo, bi spokala kufre.

Prav žal mi je da ste se sedaj osredotočili na alkohol ne na poanto sporočila. Ja priznam nacejali smo se ga zvečer. Tudi meni se sedaj to ne zdi prav. s tem da so pili alkohol tudi ti trije kalibri in njihovi starši niso odreagirali. Ko pridejo prijatelji na obisk pridejo brez otrok, tudi ko greva midva z možem k njim greva brez našega najstarejšega. Kar se tiče pozornosti se mi res zdi da si jo je moj sin želel, toda ni bilo kot si je predstavljal. Moji otroci So imeli s seboj od družinskih iger, badminton, frizbi, skiro, rolerje, žoge vseh vrst rolke, knjig, križank, pobarvank, barvic, kart, PSP, Gameboy, ker sem pać jaz vse spakirala. Ostali družini sta imeli le dvoje badminton loparje, še maske in plavutke smo jim posojali. Trije mušketirji so se osredotočili predvsem na PSP najprej so mojim obljubljali sladoled pa sok pa vožnjo z banano ko pa jim je uspelo moj sin še gledat ni smel kako so igrali. Saj mi je nerodno priznat ampak v očeh te družbe velja moj sin za razvajenca in navadnega smrkavca, je pa z njim tako da se ne zna ali se ne želi nikomur postavit po robu ali zamerit. Raje ugaja ali v tem smislu. Ko so mušketirji igrali PSP so se zaprli v eno od njihovih sob mojega pa niso pustili noter. Kaj vem kako naj vam še orišem sina mogoče jih moti tudi ker ima očala. nisem dovolj pametna zakaj so si zbrali ravno njega.

Ma ja, kaj pa če je mali kar naprej težil in sitnaril in starejšim dihal za ovratnik. Tega starejši otroci ne marajo pa konec. Močno dvomim, da bi bili vsi tisti trije mučitelji, pa še njihovi starši zraven.

Krivca se bo pa tvojemu še dogajala. Če si ravno zraven in če je otrok še mali seveda posreduješ, ampak kaj pa v šoli? A boš tekala v šolo za vsako besedo, ki jo bo kdo rekel tvojemu? treba jih je pripraviti, da se bodo sami znali braniti.

Pa daj dopustnica, ne sekiraj se zdaj. Kar je, je. Nazaj se ne da popraviti ničesar. Če je tvoj sin prizadet ali kako drugače občutiš njegovo stisko, se z njim pogovori.

Za naslednjič pač več, da z njimi ne boš šla več. Pika. Si boste izbrali drugačno družbo.

In ne vem zakaj je treba vedno poudarjati, kako da nekatere pač hodite vedno same na dopust, da se lahko posvetite družini, kako da uživate skupaj in oh in sploh. Vidite pri nas je obratno. Uživamo v družbi, midva in najin otrok. S prijatelji se dobro razumemo in nikoli nimamo nesporazumov. Sva pač družabna človeka. Nekateri to niste in nočete ali ne morete razumeti, da obstajamo tudi taki.

New Report

Close