Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kdaj deklice začnejo nosit top oz.modrček?

Kdaj deklice začnejo nosit top oz.modrček?

Kdaj ste svojim hčerkicam kupile prvi top oz.modrček?
Začnejo to deklice nosit takoj, ko dobijo prve zametke prsi?

Ker res nimam izkušenj s tem – kje v LJ kupiti dekliške tope – ni nujno, da so kaka znana firma.

Hvala.

Naša je za 11. rojstni dan dobila za darilo top in ga včasih nosi. Kupila sem ga v Leclercu. Je bolj športen.

Kdaj le? Takrat, ko je potrebno. Ko nima več ravnih prsi, a ne? Drugače pa si naše deklice kupujejo modrčke v h&m-u. Imajo kolekcijo za mlade (snoopy, kitty,…). So pa kar kvalitetni, bombažni in baje tudi udobni. Najprej pa si ga naj poskusi, da ne bo preveč zgrešila.

nova
Uredništvo priporoča

No, pri prvih pikicah jaz vsekakor nisem tekla v trgovino in ji kupila topa.

Zdaj pa odvisno – če ima oprijeto majčko, ga obleče, če ima malo širšo majčko, pa ne, ker ima prsi še precej majhne.

Naši 12 letnici je bilo kar že potrebno zamenjati top za modrček, se dobijo res luštni, dobri. Naša kot kinkina, če je široka majica, si pa top natakne.Ni kaj, punce rastejo. Ni več, samo pikice,lp

ja ker imajo naše trgovine na zalogi tudi kopalke z temi topi/modrči, od št. 104 naprej ali celo manjše, in ker to naša deklica vidi/kot najbrž tudi druge, dobi tud take koplake. no pol pa je videla še te majčke, kratke in je želela še to. kaj pa vem, je nekako praktičen za šport, ker majčka zleze iz hlač in pri kakih vajah do glave in ja ker je tako malo sramežljive sorte ji to pomaga. je pa začela to nosit pri 6 letih. ampak ne redno, kar tako, za afnanje.

Jaz sem ga začela nositi v šestem razredu OŠ.

trarara

naša je začela nosit tope kmalu po tem, ko so ji začele rasti prsi, vendar večinoma res samo za treninge… oz. za v šolo, ko menjajo majčko in ji je bilo malo nerodno, ker je bila ena bolj razvitih
modrček pa sva kupili, ko se je pokazala potreba po njem, ampak je imela že B košarico, pred tem je nosila tope

Zelo odvisno od razvoja deklice in njenih želja. Naša ga je želela že pri 11-ih letih (seveda ga nosi le občasno), pa še sedaj pri 12-ih letih nima kaj pokazati, kar se prsi tiče 🙂

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Še preden postanejo prsi ta pobožne. 🙂

Ne, zares: jaz sem ga začela nositi v 7. razredu, ker so pri teku skakale bolj kot jaz.

No naša je stara 9 let in že nosi moderčke in tope.
Je odvisno kolk je deklica razvita.Naša vem da je že kar precej za svoja leta.
Lp.

Takrat, ko ga potrebujejo.
ko postane tek pri telovadbi neugoden brez modrca.

Vse kar je prej, je meni osebno neokusno.

Naši taveliki sem prve tope kupila letos spomladi (še ni imela 11 let), ko ni bilo več sp. majčke za nosit, če pa je imela majčko, so se videli hribčki in ji je bilo nerodno.
Tudi jaz sem jih kupila v H&M, so prav luštni in jih ima zelo rada.

mm

Tako kot pri odrasli ženski je tudi pri deklici neokusno videti, če hodi naokrog z majčko, skozi katero se vidi nabrekle dojke in bradavičke.

Ne samo neokusno, pazite !!!! za pedofile je to zelo privlačno !

Vsaj v javnosti naj nosijo deklice, ki že imajo razvite dojke, ali pa začenjajo poganjati, modrc ali top !

Nisem starokopitna, samo vidim kaj starejši dedci radi gledajo …
Bodite res previdne pri deklicah.

Neokusno je zate, ker nimaš vsega poštimanega v glavi! Nič, kar je naravno in je del našega telesa, ni neokusno ali ogabno. Zaradi takih kot si ti imajo ženske travme in se zakrivajo v obleke, kot da bi bile goreče muslimanke.

Ti, “grozna si” ki imaš vse poštimano v glavi verjetno hodiš v javnosti (v službo ali na banko ali trgovino) brez modrca v samo eni tanki majčki ali pa v trgovino, da ti visijo povešene joške do popka.

Ja , ti si ful si urejena in moderna in poštimana in okusna.

Pa želim ti, če boš kdaj imela hčerko, da je ne bo otipaval pri 10 letih njene starosti kakšen učitelj v kabinetu, ali starejši sošolci ali prijazen striček.

Potem ji ti razloži tvojo moderno miselnost, ko bo to tvoja najstnica doživela.

Ja, potem bo imela tvoja hči travme le zaradi tvoje miselnosti, ne zaradi moje. Moja hči je že odrasla in nima nobenih travm.

jaz nosim top od 5. razreda OŠ

Topek so deklice začele nositi že pri starosti nekje 8 let (torej 2.raz.), naša sedaj, ko je stara 10 let, nosi že moderček, ker je že kar preveč razvita za topek . Odvisno od same deklice in od deklic v družbi. Ker če vsa nosijo,….

Ojoj,pol bo tole držalo,da se punčka že kar pri 8-ih letih začne razvijat…učas je blo to čist drgač…sam mormo s časom naprej..zdej k še ni treba modrčkov nost bi jih punčke nosile pol k bo pa to potrebno bo pa kriza… LP

Moja je začela nositi topek pri 10 letih. Kupila sem ji Skiny, v LJ v Nami in ji je zelo všeč, bolj kot benettonovi.

New Report

Close