Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NALEPKA OTROK V AVTU

NALEPKA OTROK V AVTU

POZDRAVLJENI!
Zanima me, kje bi lahko dobila oz. kupila kakšno simpatično nalepko za na avto. Ali pa, če mogoče veste, kje se da narediti takšne nalepke, kjer je na nalepki otrokova slika? HVALA ZA VSE INFORMACIJE…PA LEP ZAČETEK TEDNA

Pa po možnosti daj gor še priimek in naslov.

Kupi na črpalki navadno nalepko.

Zdaj pa resno vprašanje za tiste, ki to nalepko imate: Kakšen je sploh namen te nalepke? Zakaj jo imate na avtu? MOram priznati, da meni deluje povsem bebavo. In niti najmanjšega pojma nimam, zakaj jo vsak novopečeni starš tako hitro nalima gor. Zakaj? Zato, da se postavlja s tem, da je starš? Ker avto s to nalepko na cesti ne bo prav nič drugače “obravnavan” kot ostali avtomobili.

Pikapolonoca ima nalepke na kateri je narisan otrok, sem pa že videla da imajo nekateri narejeno kar preko rač., recimo Ajda v avtu, vendar brez slike, mislim pa da se da tudi narediti s sliko, ne mislim vem da se da to narediti na rač.

Jaz jo imam, da druge voznike opozarjam, da zraven mene in moža, še vozim najine otroke, niman niti malo zaradi lepšega, ali zaradi tega, da bi drugi videli da sem mama.Zgolj zaradi opozorila, da je v avtu tudi otrok.Upam da jo nimajo drugi zaradi tega, kot ti opisuješ.

Jaz se tudi sprašujem, čemu fotografija in ime otroka. Zato, da ga kakšen nebodigatreba lažje ogovori za prvim vogalom? Ne vem, no, moja kmečka logika mi pravi, da je tole nevarno, da ne rečem neodgovorno. Svojih otrok ne bi tako izpostavljala.

Ampak tudi, če mene kot voznico opozarjaš, da poleg tebe in moža voziš še svoje otroke, kaj naj bi to spremenilo oziroma pomenilo meni kot voznici?! Povem ti, da prav nič. Še bolj mi je smešen tvoj avto s to nalepko kot ostali, ki je nimajo. Vozim pa enako oziroma nespremenjeno, če imajo avtomobili to nalepko ali pa ne.
Pa oprosti, ne mislim nič slabega, ampak še vedno si nisem na jasnem, zakaj ta nalepka.

Jaz avto pred sabo, z otroško nalepko, drugače obravnavam. Kakšnega počasneta brez nalepke vedno prehitim čimbolj na tesno, mogoče se ustraši, zapelje v jarek in neha ogrožati ostale udeležence v prometu.
Če pa ima avto otroško nalepko, ga obravnavam z vso previdnostjo.

Midva jo imava na obeh avtomobilih, kupila sem ju v BC, prvi, ki sta mi prišli pod roke, ker mi ni bistven izgled, ampak opozorilo, da vozim v avtu tudi otroka.

Nikoli ne bi lepila na avto njegove slike, ali omenjala njegovega imena. To se mi zdi brezvezno iskanje pozornosti, saj sama dobro vem, kakšen je moj otrok, ne rabi še cela Ljubljana…

Enako jaz.

Čakajte malo, saj niste resne, na cesti moramo vendar previdno upoštevati vse udeležence v prometu!
Ne pa nekoga prehitevati v škarje (pa ima v avtu otroka, nima pa nalepke!), nekoga pa obravnavati z vso previdnostjo (pa se vozi brez otroka, a z nalepko!).
Ne morem verjet, da vaša previdnost in obzirnost zavisi od uporabe nekih trapastih nalepk, no!
Jebela cesta, ste kure!

Imeli so jih tud na benc. črpalkah, s sliko pa ti jih naredijo (kolikor vem) v kakšnem foto studiu.Pa tud v otroških trgovinah jih imajo.

Jaz dam nalepko za to na avto, da se ve, da če me misli ogrožat, bo ogrožal tudi otroka. S tem prosim, da se mi ne lima na rit, ker če se mi not zaleti, se zaleti v otroka.
Da je človek morda malo bolj potrpežljiv, če sem prepočasna, če se ustavim lih tam, kjer drugim ne “diši”. To je to.
Enako kot za avtošolo.

Enako jaz.[/quote]

evo, jaz jo imam prav zaradi takih kretenov – se zanašam na to, da ko bodo videli to nalepko, me ne bodo zrinili v jarek, ker po avtocesti prehitevam 140 km/h, pa blendajo in trobijo za mano

aja, pa simpatično se mi zdi

kar pa se varnosti tiče – jaz enostavno nočem tako negativno razmišljat o vseh stvareh, nalepke so mi simpetične in verjamem, da so ljudje načeloma dobri

A kadar imate otroka v avtu vozite po čisto drugačnih, svojih pravilih, ali kako, da vas bi bilo treba obravanavat drugače kot vse ostale voznike?
Nič jasno.

Se podpišem. Ne moreš se do nekoga obnašat drugače zaradi nalepke; ali pač.
Potem semo že pri problemu, kako koga obravnavajo v trgovini (ker ima spedenano obleko, frizuro in make-up), pa na servisih (glede na to, kakšno uro nosiš),….
Če vi druge obravnavate po nalepki na avtu (ki jo ima po možnosti še od prejšnjega lastnika), kako lahko pričakujete, da bodo vas obravnavali enakovredno z drugimi v drugih situacijah.
Kaj pa npr. nosečnice? Ali si tudi te ne zaslužijo kakšno posebno nalepko na avto (saj se od zunaj ne vidi, da je noseča)?
Najbolje, da si vsi nalepimo ene par nalepk na fris!!!!!!!!!!!!!!!!

Vidim, da noben ne ve čemu služi nalepka. Zato se ne čudim, da me kdo “zaparkira” in ne morem normalno dati otroka v avto, vrata komaj odprem, otroka pa naj stlačim vanj, ali ne morem pospraviti vozička v prtljažnik, ker me nekdo, ki tu gori sprašuje čemu nalepka, zaparkira z zadnje strani….ah kaj čem reči….

http://www.type-art.si/


A to potem pomeni, da naj bi vozila s to nalepko morala imeti na parkirišču zagotovoljen prost radij v premeru 4 metrov?

Vsak normalen šofer parkira na zato ooznačeno parkirno mesto. Običajno so parkirna mesta za vse enaka, razen za invalide. Torej, kje je problem?

Tudi sama avtomobila, ki ima to nalepko gor, ne obravnavam prav nič drugače kot drugih avtomobilov. Zakaj potem nimajo teh nalepk nosečnice, pa gluhi, pa tisti, ki se vozijo z nočne službe, pa debeli,…
Smešni ste, res.

Uf, koliko zafrustriranih žensk je tukaj. Preveč gledate Sex v mestu, punce :-)))))))) Otroci so nebogljeni, dajmo jih čuvat.

tristomatr, prva si začela z žaljenjem, veš. Zame si največja kura tukaj prav ti.

Da dodam. Meni se pa zdi normalno, da gre avto, ki vozi dojenčka, novorojenčka, bolj počasi od ostalih!! In zato ne bom izgubljala živcev, ampak bom bolj obzirna. Kakšnemu nedeljskemu vozniku, ki bi lahko šel počasi spet malo na zdravniški pregled, bi verjetno namignila, da me ovira.


A to potem pomeni, da naj bi vozila s to nalepko morala imeti na parkirišču zagotovoljen prost radij v premeru 4 metrov?[/quote]

4 metre res ne, ampak je pa nemogoče dati dojenčka, ki je v lupinici, v avtomobil, če ne moreš na široko odpreti vrat.

You’ve got a point!
Na avto si bom prilimala nalepko: “rada spim! (tudi med vožnjo)”
:))))

meni je tud ta nalepka čist mim – v prometu (in tudi nasploh) je človek človeku enak (vsaj naj bi bil, ampak to je zdej druga zgodba). otrok, starš, potencialni starš, stara mama…

edin razlog, zakaj kdo napopa gor na avto to nalepko bi mi bil, da opozarja nase v smislu – imam v avtu otroka, mam en kup dela med vožnjo z njim in sem zato toliko manj skoncentriran na vožno ter zato potencialno bolj nevaren drugim…

ne bom je nikol nalepla na avto…

New Report

Close