Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Južna Amerika - denar

Default avatar

iztokp

Živjo vsem,
šel bi nekam v Južno Ameriko (Ekvador, Peru in Bolivija odpadejo, ker sem tam že bil) in mi je načeloma povsem vseeno, tko da je zdaj vse odvisno od - denarja. Kupil sem že LP Brazilija, kjer pa sem prebral, da je tam kar drago (min. 35 dolarjev na dan). Kam torej, kakšne so vaše izkušnje z denarjem v Braziliji, Argentini, Venezueli, Kolumbiji, Čilu? Način potovanja je backpacking, low budget, vse pač najcenejše možno, a si vseeno rad privoščim zvečer kako pivo. Recimo, da je 4-dnevni treking v džunglo obvezen, kot tudi nekaj nočnih busov, kak teden na plaži, obisk glavnih znamenitosti... Skratka, tisti z izkušnjami, kam bi šli na mojem mestu? Časa imam kak mesec, pet tednov morda, drugo leto poleti.
Hvala za vse info, lp
Iztok

P.S. Iberia je še vedno najboljša opcija, al se je morda pojavil kak "ryanair"?
Default avatar

jakab

Sem bil v Braziliji začetek februarja, v času karnevala, kar pomeni najvišje cene v celem letu.

Pivo ti ne bo strošek, saj stane od 50 centov do enega evra.

Spanje lahko prideš skozi pod 10 eurov.

prevozi: direkten superudoben bus 500 km daleč 30 eurov.

hrana ni draga, sploh če ješ na kakšnih brazilskih delavskih placih, kjer dobiš kosilo za dva za par eurov...

kar se letalskih kart tiče je baje precej poceni opcija condor iz frankfurta, če praviš da imaš dovolj časa...

zame je edina opcija tap portugal, ker leta v deset različnih krajev v braziliji...

notranji leti so precej poceni.. tam in gol sta kul...

to je to zaenkrat.
Default avatar

iztokp

Jaka, hvala za info, ima še kdo konkretne izkušnje iz ostalih naštetih držav? Predvsem me zanima Venezuela.
Default avatar

m/z

Jakab,

kako pa je s kriminalom v Braziliji? Vsi tako strasijo. V podatek, da nama recimo Azija ni delala absolutno nobenih problemov, da na potovanje ne bova vzela nobenih vrednih zadev, ki bi privabljale poglede, je res tako velika verjetnost kaksnega srecanja z oborozenimi vsiljivci.Se bova pa dosti zadrzevala v neturisticnih centrih in med lokalnimi prebivalci, sva par m/z
Default avatar

srakoper

Predvsem je odvisno od tega na kaj bosta naletela in osebne sreče\nesreče pri takšnih potovanjih...definitivno svetujem vse dokumente in denar všito na notranji strani hlač in nevpadljivost predvsem fotoaparat in podobne zadeve. Je pa veliko tudi to, da če v glavi preklopiš da se ti ne bo nič naredilo tega tudi ne boš privlekel nase...
La liberté d'expression n'est pas appréciée ici, malheureusement. Attention!
Default avatar

m/z

Hvala za odgovor. To se je sedaj prebralo zelo pozitivno.
Default avatar

edera

se pridružujem predhodnem komentarju....

edera
[youtube]abqZU5OVkKk[/youtube]
Nikoli obupati 5 sekund pred čudežem ( Maginja Blinkita)
Default avatar

siso

Jaz v Braziliji nisem imela tezav, Rio je mogoce malo bolj nevaren, ker dejansko vidis kako kradejo, mene na sreco niso, ampak tudi nikoli nisem imela pri sebi vec kot 5 eur. Brazilija je kar draga, ampak odlicna. Venezuela, tam nisem bila imam pa cimro iz Venezuela in mi pravi da trenutno ni fajn, ona se ne bo vrnila tudi za praznike, ker je menda cea drama v Caracasu (ropi, umori,..) ven iz mesta pa menda super.
Jaz zivim v argentini, ki je cenej kot Evropa pa spet ne pretirano. jug, patagonija drag in poln evropskih turistov, sever poceni, drugacen in bolj avtenticen. Na jug ni vrocine za umret (Bariloche, Ushuaia...hribi, jezera, ..kot slovenija). Chile tudi zelo zanimivo, ampak nimas kaj pocet tam 5 tednov.

Uzivaj

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net