Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Potrdilo o nekaznovanju

Potrdilo o nekaznovanju

Zanima me kje se da dobiti POTRDILO O NEKAZNOVANJU IN POTRDILO, DA OSEBA NI V KAZENSKEM POSTOPKU oz. na koga se je potrebno obrniti?

LP

Na občini

NI res! Treba je pisati na Ministerstvo (mislim, da za notranje zadeve), razložiti za kaj ga potrebuješ. Ker če ga rabiš za zaposlitev je brez takse. Dobiš ga v nekaj dnevih na dom!

nova
Uredništvo priporoča

Na MINISTRSTVU ZA NOTRANJE ZADEVE.
Na spletni strani MNZ pogledaš pod rubriko kazenske evidence ali nekaj podobnega, tam dobiš obrazec, ki ga pošlješ kar po faksu. Potrdilo sem dobila v treh dneh.

LP,
A.

No, ne vem zakaj bi se ministrstvi ukvarjalo z vami. Z menoj se ni. Potrdilo o nekaznovanosti sem šla iskat na okrajno sodišče (Koper) , izpolnila obrazec zakaj ga rabim, plačala koleke in dobila v roku enega tedna domov po pošti. Pa res ne vem zakaj Ministrstvo.Pa sem že večkrat želela povedati, pa se mi ni dalo. Torej, jaz osebno sem ga dobila v začetku leta takole, mislim da mi oz. naša občina ni izjema. Potrdilo sem rabila za sprejem v novo službo. Potrdilo vsebuje to da sem nekaznovana in da nisem v postopku.Pa kaj ima vsaka občina drugače, ali kaj?

Še to, da ni potrebno plačati takse če je za službo. Jaz sem jo morala,pa sem takrat tri mesece vedrila na Zavodu, pa vseeno nisem bila oproščena takse. Pa kaj so res dvojna merila od kraja do kraja? Skoraj ne verjamem.

Tudi jaz sem ga dobila na sodišču. Prvič slišim, da se to dobi na ministrstvu. Glede sodne takse se pa ne spomnim, ker je bilo to že nekaj časa nazaj.

potrdilo o nekaznovanosti izda ministrstvo za pravosodje

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1061&sid=650

potrdilo, da oseba ni v kazenskem postopku pa sodišče

http://www.handyworld-si.com/slo/article.php?story=20060627140847471

A napišem še enkrat z velikimi črkami.Morda bo bolj razumljivo.

kaj konkretno je tu tvoj problem?

gre za dve različni potrdili, ki jih izdajata dva različna organa

vse podlage so navedene na uradnih linkih

Problem kot ga imenuješ ti, je v tem da nisi prebrala dveh postov, ki sta govorila o tem, da ni potrebe za Ministrstvo,pač pa sem jaz in Kleo dobile obadva potrdila na okrajnem sodišču.Da piše, ampak pisal je na plotu tudi:……., potem je pa jezik bolel.Kaj se ne da kdaj poslušati ljudi, ki so to naredili, brez lepljenja linkov. Če greš na sodišče, ga dobiš. Kaj je pa tvoj problem. Si že kdaj iskala potrdilo o kaznovanosti in tem, da nisi v postopku. Jasno,na Ministrstvu povprašajo in iz tisočih evidenc potegnejo tvoje ime, ki jim ga pošlje kdo? Kdo najbolje ve v mestu tvojega bivališča ali poteka postopek proti tebi, ali si nekaznovan?Po tvoji logiki Ministrstvo za notranje zadeve občine Koper,Piran itd.??!! Kdo pa napaja evidence Ministrstva, enostavno greš na sodišče v mestu bivanja in ga dobiš.Obadva potrdila,preverjeno iz prve roke. Res sem srečna, ker imam samo takele probleme, ki se jih bom pa itak hitro rešila.lp

Mogoče so ti šli na roko na sodišču, kaj jaz vem. Na uradnem linku izrecno piše, da se ga da dobiti samo na ministrstvu. In sorry, ker bolj verjamem temu, kar napiše uradni organ, kot pa temu, če bi en xy izjavil na forumu, da je svakinja njegove tete dobila zadevo pri peku.

btw

evidenca je samo ena in jo vodi ministrstvo. sodišč je pa več. če zdaj spadaš pod sodišče koper, si lahko mogoče pred petnajstimi leti spadal pod sodišče ljubljana in v kopru posebnih podatkov o tem, kaj se je dogajalo v ljubljani pač nimajo. zato ti o trenutnih postopkih lahko da podatek sodišče, o preteklih pa se poizve v evidenci.

Rabiš dve potrdili, tako kot je že bilo napisano. Eno dobiš na sodišču, eno pa na MNZ.

ministErstvo ja, ministErstvo

potrdilo o nekaznovanosti izda ministrstvo za pravosodje

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1061&sid=650

potrdilo, da oseba ni v kazenskem postopku pa sodišče

http://www.handyworld-si.com/slo/article.php?story=20060627140847471%5B/quote%5D

tako je:) gre za dva razlicna potrdila

Oba potrdila dobiš na sodišču, sodišče zate zaprosi za podatke in ti jih dostavi.

Če pa raje hodite, pišete na va konca pol pa kar.

Pa koleke je treba plačat ja.

Lp, Špela ************* <http://spela1.moj-album.com> <http://servetke.moj-album.com/album/874923/>

možno, da ti te podatke sodišče zaračuna, ker ne gre samo za podatke o pravnomočnih zadevah. ampak ministrstvo ti jih pa ne sme.
če pa raje plačuješ, kot da bi sama poslala en dopis, lahko kar preko interneta, pol pa kar 🙂

Potrdilo o nekaznovanosti je mogoče pridobiti samo na Ministrstvu za pravosodje, Župančičeva 3, 1000 Ljubljana, Slovenija

Vlogo upravičena oseba (fizična ali pravna) pošlje po pošti na Ministrstvo za pravosodje, Župančičeva 3, 1000 Ljubljana, ali odda pri varnostniku na ministrstvu, ali pošlje po faksu na št. 01 369 56 25. Fizična oseba pa lahko odda tudi elektronsko vlogo preko sistema ESJU (Elektronske storitve javne uprave), če ima svoje digitalno potrdilo.

Oddelek za evidence pošlje potrdilo iz kazenske evidence prosilcu po pošti na naslov, ki ga navede v vlogi.

V vlogi mora prosilec tudi navesti namen izdaje potrdila.

V Republiki Sloveniji obstaja samo splošno potrdilo o nekaznovanosti, potrdilo o nekaznovanosti zaradi kaznivega dejanja zoper spolno nedotakljivost ne obstaja. V kolikor je bila oseba pravnomočno obsojena na kaznivo dejanje zoper spolno nedotakljivost, je to razvidno iz splošnega potrdila o nekaznovanosti.

Koliko časa traja izdaja potrdila

Potrdilo o nekaznovanosti se praviloma izda še isti ali najkasneje naslednji dan po prejemu vloge. V kolikor je potrebno dodatno preverjanje, lahko traja tudi dlje.

TAKSE IN DRUGI STROŠKI
S 1.2.2008 se za potrdila iz kazenske evidence, evidence pravnomočnih sodb oz. sklepov o prekrških in evidence kazenskih točk, ukinja plačevanje upravnih taks – vsa ta potrdila so takse prosto.

To je kopirano iz e-uprave.
Sem pa sama poslala na mail: [email protected] in sem dobila po pošti naslednji dan (pa nimam elektronskega podpisa, ampak sem ta naslov zasledila nekje na netu in očitno tudi deluje.) -sem pa to urejala 1 mesec nazaj

New Report

Close