Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Koliko časa traja začetna zaljubljenost

Koliko časa traja začetna zaljubljenost

Kolikjo časa traja začetna zaljubljenost, ki pozneje preraste v kaj več, ali pa mine.

To zanima tudi mene. Čeprav verjentno ni časovno določeno, da zaljubljenost traja točno 5 mesecev, 4 dni, 9 ur in še malo.

Kdaj lahko govorimo o ljubezni in ne več o zaljubljenosti?

Pri MON-ovkah je večna. Kaj to, možovi so jim celo najboljši prijatelji.

nova
Uredništvo priporoča

ko si zaljubljen si slep in gluh…ko ljubiš ljubiš tudi napake….se prilagajaš…..

Ampak koli9ko časa v povprečju, vaših izkušnjah traja ta zaljubljenost, mesec, dva, tri, leto…

mislim, da je to odvisno od primera do primera….tega se po moje ne da posploševat in izmerit….

Po mojih izkušnjah 1-3 leta.

Če se pogosto videvata ali če skupaj živita, potem traja manj časa kot pri razmerjih “na daljavo” oz., kjer se dva bolj poredko srečujeta. Pri slednjih lahko traja tudi 10 let oz. večno. Tipičen primer sta Charles in Camilla – nesrečno zaljubljena desetletje in več, poročena pa sta bila potem hmmm…. eno leto?

Kako bila? A nista več?

Enkrat sem gledala en dokumentarec na to temo, mislim, da na BBCju. rečeno je bilo, da traja taprava zaljubljenost 2 leti. mislim, da kar drži.

Butasto vprašanje.

2 leti,potem se pokaže če sta za skupaj ali ne!Je pa fino da v dveh letih nekaj časa živita skupaj da preizkusita še to plat življenja!

Kako bila? A nista več?[/quote]

Seveda, ne. Kako leto po poroki sta se ločila.

Kako bila? A nista več?[/quote]

Seveda, ne. Kako leto po poroki sta se ločila.[/quote]

Pogledala sem v Vikipedijo, pa nikjer nič ne piše, da bi se ločila oziroma ves čas piše, da je Camilla še vedno žena in kakšne obveznosti ima v zvezi s protokolom in to. Tako da mislim, da se nista razvezala.

Kako bila? A nista več?[/quote]

Seveda, ne. Kako leto po poroki sta se ločila.[/quote]

Aaaaaaa? Katka od kje ti takšni podatki? Še nikjer nisem zasledila da sta ločena in sem prepričana da sta še poročena.

Začetna zaljubljenost mine, ko nisi več zadet s hormoni, ki ti slepijo oči, in tistega, ki ljubiš, vidiš z vsemi plusi in minusi. Potem začetna zaljubljenost preide v fazo nesmrtne ljubezni.

Hormonski koktail mora po zakonih narave trajati najmanj toliko časa, da parček zaplodi potomca. Govori se o treh letih. Potem pa ostaneš zaljubljen, ker se pač tako spodobi ali iz kakšnih drugih razlogov…

Kot naslov tiste knjige “Ljubezen traja tri leta”…
Po treh letih se je treba pa že mal potrudit…

Iz izkusenj menim, da tam nekje dve do tri leta (verjetno res odvisno od tega, koliko sta skupaj). Potem pa pridejo tista bolj umirjena in globja custva. Ceprav tu in tam se tudi kak metuljcek naokrog prifrfota :)))))

Nekje sem brala, da prava zaljubljenost traja 2 leti in znanstevniki lahko celo v krvi najdejo hormone, ki dokazajujejo, da je oseba res zaljubljena. Svašta 🙂

Huh, če sprašuješ o tem v vezi za neko definicijo, se piše po knjigah, da začetna zaljubljenost traja cca 6 mesecev. Baje so narejene neke raziskave na podlagi hormonov, ipd…
Vse ostalo, kar sledi, pa…saj veš. Je treba delat… :-))) na tem.

**************************************************************** Tja, kamor je vredno iti, ne vodi nobena bližnjica.

Ti si tud MOŽOVI.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close