Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Grčija - otok Lesbos

Default avatar

IrEnA

Pozdrav.

Nisem prepričana, če je bilo že kje kaj zapisanega o Grčiji in otoku Lesbosu - uporabila sem iskalni filter, a našla nisem - zato postavljam nekaj vprašanj.

Odpravljamo (jaz, mož in 8-letni sin) se na zgoraj navedeni otok za 1 teden. Aranžma je preko TA Intelekta, nastanitev v Hotelu Eftalou, All Inclusive.

To bo (če bo) naše prvo počitniško potovanje v tuje države (če odmislim bivšo Jugo, :) ; ob različnih prigodah, ki se lahko zgodijo in o katerih se da prebrati v medijih ter slišati od drugih, pa si seveda zastavljamo mnoga vprašanja, ali bi ali ne bi.

Torej, ima kdo kakšne izkušnje z otokom oziroma predvsem hotelom? Hvala vam za informacije.

Pa lepe počitnice vsem in veliko sonca.

Lp, Irena
Default avatar

srakoper

All inclusive je osnova za dobro potovanje... Nagradno vprašanja: Kakšno funkcijo predstavlja "potovanje" v temu stavku??
Default avatar

Rožica3

Jaz sem bila na Lesbosu z Intelekto pred dvema letoma a v enem drugem hotelu, tako da ti o vašem izbranem ne znam kaj dosti povedati, razen da izgleda od zunaj zelo simpatično. :) Če se prav spomnim, leži nekje bolj na samem, ni kaj dosti dogajanja v bližini, tako da se vam zvečer splača zapeljati v Molyvos.
Otok sam me je pa zelo očaral, veliko zelenja, prijazni domačini in nobenih pretiranih množic turistov. Otok je kar precej velik, tako da če ga želite raziskati v celoti, priporočam najem avtomobila vsaj za nekaj dni. Plaže niso nič posebnega, meni sta bili najlepši v Sigriju in Skali Eressou, v Eftalouju je bilo pa zelo mrzlo morje. Priporočam ogled kamnitega gozda, lahko se tja odpravite tudi v lastni režiji.
V glavnem, po mojem mnenju ste izbrali super otok, mislim, da boste tudi s hotelom zadovoljni.
Default avatar

IrEnA

Rožica3, hvala za informacije.

Pridejo prav.

Lp.
Default avatar

[quote srakoper]All inclusive je osnova za dobro potovanje... Nagradno vprašanja: Kakšno funkcijo predstavlja "potovanje" v temu stavku??[/quote]

Sarkastično...

Jaz zaradi vandranja naokoli v hotelu ponavadi še zajtrka ne vzamem. Kadar se potepamo naokoli pa bolj prav pride šotor, iskanje hotela je preveč zamudno. Če nam je pa kje še posebej všeč pa vzamemo apartma za nekaj dni in potem naprej. Vse napisano še posebej velja za Grčijo.
Default avatar

stane

Pred nekaj leti je tudi naša družina letovala na Lesvosu, tudi mi smo potovali z Intelekto. Ker otok še ni (bil) poplavljen s turisti nam je bil zelo všeč in kot eno prvih potovanj v tujino odlična izkušnja za naprej.

Vsi hoteli so manjši in bolj družinske narave, vsekakor priporočam jahanje z oslički in piknik na obali, ogled kamnitega gozda... najem avta vsaj za nekaj dni. Ne preveč pričakovat od ogleda termalnega izvira...za prvo potovanje v tujino se mi zdi otok odlična izbira. Vse pa je odvisno od vaših pričakovanj in zahtev. Glede all inclusive - načeloma v redu, slaba stran pa je da potem ni časa (možnosti) probat lokalnih jedi. Hrano imajo odlično, gostinci zelo prijazni, cene so bile (ca 6 let nazaj) zelo zmerne.

Glede prigod se ne preveč sekirat, če greš z agencijo si itak vseskozi v vatki in poskrbijo za vse - no za dobro počutje in žuranje pa mora vsak poskrbeti sam. lep dopust
Default avatar

Nelica

Mi smo bili na Lesbosu lani z 14 mesečno hčerko! Glede na to, da smo bili že na več otokih me ta ni posebno impresioniral (plaže), vendar zelo zelo lepo. Povsod v Grčiji je lepo in konec!
Bili smo z Intelekto, tudi drugam smo že večkrat potovali z njimi. Če se sam znajdeš potem si hitro zadovoljen z vodiči, ker jih skoraj ne rabiš.
Za 12 dni smo rentali avto, ki smo ga rezervirali preko neta že doma, najem pa je znašal okoli 390 €. Mi smo imeli samo zajtrk, bili smo v hotelu Sun Rise, ven smo hodili na kosilo. Cene hrane so zmerne, dragi so razni kofeti, ki so povrhu vsega še zanič! Večinoma smo jedli v vasi Petra - cca 10 km iz Molyvosa - zelo dobro!!
Default avatar

isabella*

Če še niste odpotovali...v nedeljo smo se vrnili, ravno iz omenjenega hotela. Če ste že kdaj izkusili AI v Dominikanski rep. ali npr. Turciji, potem tukaj ni niti približno tako.
Ni samopostrežnih obrokov, kot jih obljublja Intelekta, kosilo in večerjo ti postrežejo, izbira pa je bolj skromna - običajno ena glavna jed in pizza, 2 vrsti solate in 2 predjedi. Tudi bus ni vozil v mesto, pool bar je zaprt.
Sam hotel je sicer čist in lepo urejen, oseblje prijazno, natakarji pa pozabljivi. Dogajalo se je celo, da ti je eden natakar prinesl ledeni čaj, drugi pa je od tebe zahteval, da ga plačaš saj ga AI ne zahteva. Na licu mesta smo se pritižili predstavnici in dosegli, da smo dobili vsaj jedilni list, drugače je bila hrana zelo okusna, je pa res da je prevladovala grška kuhinja, pa tudi bus iz sosednjega hotela je začel pobirati potnike iz Eftalouja, žal šele dan pred našim odhodom domov.
O otoku so že drugi veliko napisali, tudi nam je bil všeč, priporočam da najamete avto in ga dodobra raziščete.

Lep dopust vam želim !
Default avatar

Dejan

Na Lesvosu smo bili lani, z Intelekto. Ne vem, kaj bi še dodal predhodnikom. Otok vsekakor ima svoj čar, čeprav se razlikuje od nekaterih bolj ''znanih'' grških otokov. Prav zelen se mi ni zdel, razen morda okolice hotelov. Vsekakor priporočam najem vozila, otok je precej velik, ceste bolj slabe in plaže nič posebnega. Zelo lep je Molyvos, izlet z oslički in vasica na severu (ne spomnim se imena). Hrana je odlična, cene nižje kot na drugih otokih in zelo prijazni ljudje.

Vi ste verjetno že nazaj, vsem ki pa tja še odhajajo želim lep dpoust.
Default avatar

eva99

Odgovor Ireni,

eni prijatelji so bivali v tem hotelu pred dvema letoma in so se vrnili zadovoljni. Hotela 3* ne moreš primerjati z našimi, vendar sem sigurna, da je nastanitev čisto OK. Pa tudi odločitev za ALL INCLUSIVE je pametna, saj so v grčiji izvenpenzionske usluge zelo drage.
Glede na to, da prvič potuješ v grčijo, bo verjetno malce šok, kajti to je čisto drugi svet. Meni se je podrl svet, ko sem prišla prvič na Santorini, saj nisem poznala grškega sistema. Če pa me vprašpaš zdaj, je grčiji moja edina želja in cilj počitnikovanja zadnjih 10 let.
Imaš eno dobro spletno stran, kjer lahko najdeš vse in še več o grčiji, otokih, povezavah, plažah...
www.greeka.com

Lep se imej na dopustu
Default avatar

srakoper

Ja Grčija je pa res čisto drug svet, sploh če si na AI,..mislim svašta a se vi sploh zavedate kakšne bedastoče pišete tu gor!
Default avatar

Dejan

Se strinjam Srakoper!

To, da je v Grčiji izvenpenzionska ponudba draga je neumnost.
Še več! Grška hrana je raznovrstna in zdrava, predvsem pa poceni. V Grčiji pojem fast-food pomeni nekaj drugega: solate, gyros, jogurt, sadje in seveda nekoliko manj fast.
Moje mnenje je, da ALL INCLUSIVE počitnice izničijo marsikatero destinacijo, saj ljudje pozabijo na vse tisto kar daje turizmu in potovanjem največji čar - odkrivanje in spoznavanje drugačnosti.
Vem, da bo padel kakšen komentar na temo: ''ti si pa ziher brez otrok''. Nasprotno, s svojima dvema otrokoma smo preživeli že precej lepih počitnic, le da nikoli po cel teden na eni plaži.

LP
Default avatar

sbon

[quote Dejan]Se strinjam Srakoper!

To, da je v Grčiji izvenpenzionska ponudba draga je neumnost.
Še več! Grška hrana je raznovrstna in zdrava, predvsem pa poceni. V Grčiji pojem fast-food pomeni nekaj drugega: solate, gyros, jogurt, sadje in seveda nekoliko manj fast.
Moje mnenje je, da ALL INCLUSIVE počitnice izničijo marsikatero destinacijo, saj ljudje pozabijo na vse tisto kar daje turizmu in potovanjem največji čar - odkrivanje in spoznavanje drugačnosti.
Vem, da bo padel kakšen komentar na temo: ''ti si pa ziher brez otrok''. Nasprotno, s svojima dvema otrokoma smo preživeli že precej lepih počitnic, le da nikoli po cel teden na eni plaži.

LP[/quote]

Ja, saj zato pa ALL INCLUSIVE nima nobene zveze s potovanji, kar itak srakoper že ves čas trobi.
Pol gre pa en tak ALL INCLUSIVE popotnik v Grčijo in doživi šok!?
Default avatar

Greek Islands

eva99 je napisal/a:
Odgovor Ireni,

eni prijatelji so bivali v tem hotelu pred dvema letoma in so se vrnili zadovoljni. Hotela 3* ne moreš primerjati z našimi, vendar sem sigurna, da je nastanitev čisto OK. Pa tudi odločitev za ALL INCLUSIVE je pametna, saj so v grčiji izvenpenzionske usluge zelo drage.
Glede na to, da prvič potuješ v grčijo, bo verjetno malce šok, kajti to je čisto drugi svet. Meni se je podrl svet, ko sem prišla prvič na Santorini, saj nisem poznala grškega sistema. Če pa me vprašpaš zdaj, je grčiji moja edina želja in cilj počitnikovanja zadnjih 10 let.
Imaš eno dobro spletno stran, kjer lahko najdeš vse in še več o grčiji, otokih, povezavah, plažah...
www.greeka.com

Lep se imej na dopustu

Jooooooj, totalna bedarija, da je izvenpenzionska ponudba v Grčiji draga! Ne bi mogla ustreliti večjega kozla! Kadar sem na grških otokih, nikoli ne vzamem AI variante, še polpenziona ne. Zajtrk je čisto dovolj, da zjutraj prideš k sebi, potem pa pot pod noge, obiski raznih mestec, vasic, postanki na zanimivih plažah in hrana obvezno v domačih grških gostilnah! Hrana je odlična in poceni, upam si trditi, da marsikje precej bolj ugodno kot pri nas ali na Hrvaškem.

Pa še to: Grčija je čisto drug svet? Kaj hudiča si mislila s tem? Kot da bi govorili o Čečeniji ali Afganistanu...
Default avatar

cccccccccc

Pozdravljeni.
Zanima me če je bil kdo na Grškem otoku Ikaria?

Lp

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net