Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mobitel vs. simobil

mobitel vs. simobil

Glede na to, da ima Simobil precej bolj ugodne cene, bi se rada preklopila k njim. Sedaj pa me zanima, kako je kaj s pokritostjo signala. A imate velikokrat probleme s signalom oz. če velikokrat “meče ven”. Pri Mobitelu tega praktično ni.

Lp

Zakaj je pri simobilu ceneje ?

Zato ker večino časa nisi dosegljiv !

Bila na Mobitel, presedlala na Simobil, šla nazaj na Mobitel.Zakaj? Vsak ima svojo dobro in slabo izkušnjo. Meni pač ni odgovarjal, kot zgoraj rečeno,zastonj poceni,če nima omrežje.Mogoče je sedaj bolje.

nova
Uredništvo priporoča

Odvisno, kje živiš. Sem bila na Mobitelu vrsto let, pa sem prešla na Si.mobil, ker so ugodnejši. Živim v centru mesta, kjer je signal povsod in nisem nikoli imela probleme s tem.

Sedaj pa sem prešaltala na T-2, so še bolj ugodni in tudi signal je BP. Najbolj pomembno: iz T-2 na T-2 je zmeraj brezplačno (gsm-gsm, stacionarni-gsm, gsm-stacionarni, stac.-stac.).

ja ok, t2 stacionarci so zelo fajn, sem pa gledala pokritost mobilcev, ok preklopi na mobitel,in kakšna je cena, če iz t2 kličem na mobitel,priznam,nisem tako podrobno gledala.t2 mobilci ima dobro pokritost na obali, ampak kaj ko menim, da ljudi na t2 mobilcih še ni veliko. Ali se motim.

Simobil ima slabšo pokritost, ampak le za odročne kraje. Pa večkrat ti za malo časa zmanjka signala in ti vrže ven

Čudim se, da pišete, da si.mobil nima dobrega signala. Od koderkoli po svetu ali domovini kličem, vedno b.p. Se je pa na Kobariškem predlani zgodilo, da sem posojala svoj gsm “mobitelovkam”, ker niso mogle poklicati domov, jaz sem pa lahko.
Sem bila včasih več let mobitelova, ko sem prešaltala na si.mobil, se je račun več kot prepolovil.
Nikoli nisem razmišljala o vrnitvi na mobitel.

ne vem,če se je v cca 4 letih odakr sme na simobilu kdaj zgodilo,da ni bilo signala.Simobil je zakon,omrežje vedno,poceni…
Mobitel mi pa ni všeč ,sem bila in rajši prešla na simobil

Jaz imam službenega pri SiMobilu, svojega pa pri Mobitelu.
Mobitel mi vleče povsod, no skoraj povsod. SiMobil pa ima veliko več lukenj, poleg tega pa se dnevno dogajajo izpadi za več minut, tudi uro.

Kaj je ceneje ne vem, ker imamo v službi poslovni paket, pri Mobitelu pa imam študentski paket.

Šla z mobitela na simobil… nobenga problema s signalom….

Pri nas simobil lovi mobitel pa ne…. Luknje imajo vsi.

Sem sla pa sedaj na tus. Precej cenejsi, omrezje je od mobitela. Simobil mi je parkrat zaeacunal vec kot sem porabila. Sicer so mi vrnili ampak se mi ne da se s tem ukvarhat se kdaj.

Kje se dogajajo ti celourni zipadi pri simobilu? Meni v nekaj letih še nikoli.

Ne dvomim v pokritost obeh operaterjev z omrežjem v mestu in na periferiji, ampak na podeželju, med hribčki in dolinami pa je katastrofa. Mi smo ukinili telefoniranje po mobilcih ko smo doma, ker mi je tečno letati z ene strani parcele na drugo, da lahko vsaj približno telefoniram. Pa ni razlike med mobitelom in simobilom. Mobitel dobimo na severni in južni strani hiše, simobil pa samo na enem delu hiše – neverjetno, ampak na točno določeni točki, če se odmakneš od tam, se v simobilovem omrežju ne moreš več pogovarjati. Mi je vseeno če je razlika v ceni, pač raje ne telefnoniramo, kot bi se vsakorkat jezili in živcirali, da med pogovorom “prekinja”.

Res ne vem, kako da imate nekatere take težave s signalom pri Simobilu. Jaz v 3 letih nisem imela še niti enega problema in mož, ki se vozil po celi Sloveniji (tudi po odročnih krajih) tudi ne. Je pa mesečno strošek več kot polovico manjši kot pri Mobitelu. Tko da nam se 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} splača!!!!

Črnomelj.
Pa ne bi vedela, če ne bi imela službenega telefona ves čas v rokah.

Ste vi že videli ločene repetitorje od Mobitela, Simobila, Tušmobila..? Jaz še ne.

Simobil. Nikoli ni bilo nobenih problemov.

Če kličeš iz T-2 na Mobitel, je cena nižja, kot če kličeš Mobitel-Mobitel.

Kar se pokritosti T-2 tiče ni nobenih problemov, ker ko ni signala, avtomatično preklopi na Mobitelovo omrežje, ti pa plačaš enako ceno.

Problem zaenkrat je le v tem, da ne moreš brskati po internetu, ter da ne dela še roaming.

Aja, sedaj imam službeni telefon na Si.mobilu in nikoli nimam problemov z omrežjem, tudi v bolj zakotnih predelih ne.

Pa vi niste normalni. Kakšne odgovore eni dajete. “TUDI V BOLJ ZAKOTNIH PREDELIH NE”. Res me zanima kje se eni vse vlečete in lazte. Jz pa grem po normalni poti v Kočevje in mi zmanjka signala takoj ko sem na periferiji in signal pride spet malo pred tablo Kočevje. Je pa res simobil cenejši in se je v teh letih že bistveno popravil in imajo tudi UMTS in bojo kmalu štartal na HSDPA. Pa ne pametovat ampak se pozanimejte to je nadgradnja UMTS-a. Kar pa se tiče tuša pa ne bom komentiral ker mi pač ne ustrezajo zakupljene minute. Mobitel-Mobitel pa je dražje kot Simobil-Simobil.
Eni ste res malo F*****ni.

New Report

Close